Lipotransfer biustu jest sposobem na jego ujędrnienie, a także nadanie piersiom pełnego i foremnego kształtu. Zabieg ten polega na pobraniu tłuszczu z innych obszarów ciała pacjentki, a następnie wykorzystaniu go do przeszczepu. Procedura ta jest wykonywana przy użyciu nowoczesnych systemów do liposukcji laserowej, co pozwala na zminimalizowanie dolegliwości bólowych. Komórki tłuszczowe zwane adipocytami bardzo dobrze nadają się do modelowania biustu.

Spis treści:
Na czym polega?
Przygotowanie do zabiegu
Pobranie materiału
Przeszczep tłuszczu
Kiedy jest zalecany i od czego zależy koszt zabiegu?
Zalecenia po zabiegu

Na czym polega lipotransfer biustu?

Lipotransfer biustu to jedna z procedur realizowanych przez specjalistów naszego gabinetu Kaniowscy Clinic. Zabieg ten znajduje zastosowanie również w innych celach, w tym do modelowania i wyszczuplania sylwetki. Po pobraniu bezpośrednio od pacjentki, nadmierna tkanka tłuszczowa może być wszczepiona w różne wymagające tego miejsca. Taki wypełniacz piersi pozostaje w pełni naturalny, dlatego nie jest w żadnym stopniu szkodliwy dla organizmu. Sam lipotransfer odbywa się w kilku etapach. Nadmierna tkanka tłuszczowa wykorzystywana do zabiegu może być pobrana z praktycznie dowolnego miejsca, np. ud, brzucha czy boczków.

Przygotowanie do zabiegu

Pierwszym etapem przygotowującym do zabiegu jest specjalistyczna konsultacja lekarska, która pozwala na ustalenie szczegółów procedury oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Podczas rozmowy pacjent poznaje wszystkie niezbędne informacje zarówno o przebiegu zabiegu, jak i planowanej rekonwalescencji. Liposukcja laserowa może być wykonana wyłącznie u osób zdrowych, w przypadku których nie występują przeciwwskazania do pobrania nadmiernej ilości tłuszczu. Technologie wykorzystywane do tego zabiegu pozwalają na przeprowadzenie wszystkich czynności z ograniczeniem nieprzyjemnych objawów, takich jak duże zasinienia, obrzęki czy krwawienie podskórne. Zabieg wywołuje też niewielkie uszkodzenia tkanek i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, co niweluje dyskomfort pacjentki.

Pobranie materiału

Pierwszy etap zabiegu polega na specjalistycznym i precyzyjnym pobraniu materiału do reimplementacji, który to nie może ulec uszkodzeniom. Uzyskany materiał dodatkowo zawiera cenne komórki macierzyste przyczyniające się do regeneracji piersi. Zastosowanie metody laserowej pozwala na ujędrnienie i obkurczenie skóry w obszarze pobrania tłuszczu. W kolejnym etapie następuje opracowanie materiału tkankowego. Nieuszkodzone adipocyty i komórki macierzyste są oddzielane od trójglicerydów, zniszczonych komórek i nadmiaru płynów, co odbywa się przy użyciu specjalnych urządzeń. Po odizolowaniu materiał łatwo przyjmuje się w miejsce podania, a także podejmuje pożądane funkcje metaboliczne.

Przeszczep tłuszczu

Końcowym etapem zabiegu jest umieszczenie przygotowanego materiału w wybranym obszarze ciała, co odbywa się przy użyciu odpowiednio cienkich kaniul. Miejsca iniekcji są dobierane indywidualnie do budowy gruczołu piersiowego pacjentki, co zwiększa prawdopodobieństwo poprawnego unaczynienia i aktywacji procesów metabolicznych. Komórki są podawane w niedużych ilościach. Zastosowanie odpowiednich technologii znacząco niweluje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Początkowe rezultaty zabiegu widoczne są praktycznie od razu, jednak na ostateczne efekty należy poczekać kilka tygodni. W tym czasie ewentualne obrzęki i krwiaki ulegają wchłonięciu, a także następuje przebudowa tkanek. Po kilku miesiącach widoczne jest obkurczenie i podniesienie się skóry na piersiach.

Kiedy zalecany jest lipotransfer biustu i od czego zależy cena zabiegu?

Lipotransfer biustu to zabieg, którego cena zależy głównie od liczby miejsc wypełnionych pobranym tłuszczem oraz samego obszaru ciała, na którym jest wykonywany. Wszystkie szczegóły można ustalić z lekarzem podczas konsultacji. Sama procedura może być wykonana u praktycznie każdej pacjentki, jednak występują pewne przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Problematyczne mogą się okazać takie czynniki, jak mało elastyczna skóra, problemy medyczne czy otyłość. Warto też omówić ze specjalistą swoje oczekiwania i spodziewane rezultaty zabiegu.

Zalecenia po zabiegu

Wszystkie etapy zabiegu odbywają się jednego dnia, a po zakończeniu procedury pacjentka może stosunkowo szybko powrócić do normalnej aktywności. Przez pierwszy tydzień należy zrezygnować z wysiłku fizycznego, a przez kolejny także z basenu czy sauny. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się unikać nadmiernego ucisku piersi czy gorących kąpieli. Obszar pobrania tkanki tłuszczowej powinien być zabezpieczony specjalnymi opatrunkami, co usprawnia proces gojenia. Po zakończeniu procedury pacjentka może odczuwać niewielki dyskomfort w obszarze ciała, na którym przeprowadzono zabieg, jednak objawy te są całkowicie naturalne. Przez cały okres rekonwalescencji należy przestrzegać wszystkich zaleceń, aby zapobiec ewentualnym powikłaniom – np. trudnościom w gojeniu, infekcjom czy krwiakom.