Lipotransfer pośladków jest specjalistyczną metodą ich modelowania i powiększania. Zabieg polega na wykorzystaniu jako wypełniacza pobranej wcześniej tkanki tłuszczowej, która to zapewnia pełną zgodność autologiczną. Metoda ta pozwala na wykonanie tzw. liftingu brazylijskiego zapewniającego krągły kształt i uniesienie pośladków. Lipotransfer własną tkanką tłuszczową pacjenta znajduje szerokie zastosowanie także w przypadku innych części ciała czy twarzy.
Spis treści:
Na czym polega?
Etap przygotowawczy
Pobranie tłuszczu
Przeszczep tkanki tłuszczowej
Z czego wynika koszt?
Zalecenia pozabiegowe
Na czym polega lipotransfer pośladków?
Lipotransfer pośladków to jeden z zabiegów medycyny estetycznej, które przeprowadzają specjaliści naszego gabinetu Kaniowscy Clinic. Transfer tłuszczu w przypadku tej procedury odbywa się podobnie do zabiegu regeneracji biustu. Tkanka tłuszczowa do przeszczepu najczęściej pobierana jest z okolic brzucha, bioder lub ud, co pozwala na dodatkowe wyszczuplenie tych obszarów. Lipotransfer jest traktowany jako metoda modelowania sylwetki, która zarazem dodatkowo rewitalizuje i poprawia kondycję skóry poprzez zwiększenie poziomu jej jędrności czy elastyczności.
Etap przygotowawczy
Przed rozpoczęciem zabiegu konieczne jest odbycie odpowiedniej konsultacji, w ramach której uzgadniane są wszystkie szczegóły dotyczące procedury oraz następuje wykluczenie przeciwwskazań. Specjalista udziela niezbędnych informacji o przebiegu procedury, a także o okresie rekonwalescencji. Liposukcję laserową można wykonać wyłącznie u zdrowych pacjentów, dla których pobranie tkanki tłuszczowej nie będzie stwarzało żadnego ryzyka powikłań. Zabieg ten bazuje na technologiach, które znacząco niwelują objawy w rodzaju obrzęków, zasinień czy podskórnych krwawień. W czasie procedury wywoływane są jedynie nieduże kontrolowane uszkodzenia tkanek, a realizacja zabiegu w znieczuleniu niweluje dyskomfort.
Pobranie tłuszczu
Właściwy zabieg rozpoczyna się od pobrania tkanki tłuszczowej do dalszej reimplantacji. Materiał ten wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, a także zawiera wartościowe komórki macierzyste. Zastosowanie specjalistycznego sprzętu umożliwia dodatkowo odpowiednie obkurczenie skóry w miejscu pobrania tłuszczu. Kolejnym etapem jest opracowanie uzyskanego materiału, co polega na oddzieleniu komórek macierzystych i adipocytów od zniszczonych komórek, trójglicerydów czy nadmiaru płynów za pomocą specjalistycznego wyposażenia. Odizolowana tkanka tłuszczowa jest łatwo przyjmowana przez organizm, a także zachowuje swoje cenne funkcje metaboliczne.
Przeszczep tkanki tłuszczowej
Końcowym etapem procedury jest przeszczepienie opracowanego materiału w pośladki, do czego służą odpowiednie kaniule. Obszary poddawane iniekcji muszą być odpowiednio wybrane, aby zapewnić właściwe unaczynienie oraz poprawną aktywację wszystkich procesów metabolicznych. Podaż tkanki odbywa się w stosunkowo niedużej ilości, dlatego nie zajmują dużych skupisk. Prawidłowe zastosowanie poszczególnych technik znacząco eliminuje ryzyko powikłań, a pierwsze rezultaty zabiegu uwidaczniają się niemal natychmiast. Na ostateczne wyniki zabiegu należy poczekać do kilku tygodni. W tym okresie następuje wchłonięcie ewentualnych krwiaków i obrzęków, a także dochodzi do przebudowy tkanek. Obkurczenie i ujędrnienie skóry oraz ukształtowanie pośladków zachodzi po kilku miesiącach.
Z czego wynika cena lipotransferu pośladków?
Lipotransfer pośladków jest procedurą, na której cenę wpływa kilka czynników. Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim obszar wypełniany pobranym tłuszczem, a wszystkie szczegóły z tym związane są ustalane ze specjalistą na etapie kwalifikacji. Zabieg ten można wykonać niemal u każdej pacjentki, o ile nie występują żadne przeciwwskazania do jego realizacji. Zabieg nie jest wykonywany u kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także przy stanach zapalnych, zaburzeniach krzepliwości, cukrzycy, chorobach nowotworowych czy chorobach autoimmunologicznych. Do przeciwwskazań należy też niedostateczna ilość tłuszczu do pobrania. Podczas konsultacji omawia się z lekarzem oczekiwania dotyczące zabiegu, a także możliwe do uzyskania rezultaty.
Zalecenia pozabiegowe
Zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej w całości jest wykonywany tego samego dnia, a po jego zakończeniu można dość szybko powrócić do codziennych zajęć. W pierwszym tygodniu zaleca się rezygnację z intensywnego wysiłku fizycznego, a także unikanie sauny czy basenu. Bezpośrednio po zakończeniu procedury należy też unikać gorących kąpieli oraz nadmiernego nacisku na pośladki. Miejsce pobrania tkanki tłuszczowej trzeba odpowiednio zabezpieczyć opatrunkami, aby usprawnić w ten sposób gojenie się ran. Po zabiegu mogą występować pewne przejściowe dolegliwości i dyskomfort, jednak jest to całkowicie naturalny objaw. W okresie rekonwalescencji powinno się bezwzględnie przestrzegać zaleceń specjalisty, aby uniknąć trudności w gojeniu, krwiaków, infekcji czy innych powikłań.