fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa zabieg Wrocław
Mezoterapia igłowa to odżywczy zastrzyk dla Twojej skóry. Jeśli Twoja skóra jest przesuszona, matowa lub ma widoczne zmarszczki, co dodaje Ci lat, to znak, że warto pomyśleć o zabiegu mezoterapii igłowej. Jego idea polega na wprowadzeniu w głąb skóry za pomocą specjalnych kaniul lub igły wyselekcjonowanych substancji odżywczych. Tylko tyle i aż tyle – efekty takiego zabiegu są nieocenione! Nie wierzysz? Przekonaj się sama!

Spis treści
Czym jest ten zabieg i jak się go wykonuje?
Efekty i przeciwwskazania
Ile on kosztuje?

Na czym polega mezoterapia igłowa twarzy?

Mezoterapia igłowa twarzy to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów tego rodzaju. Wynika to głównie z dwóch faktów – po pierwsze twarz jest najbardziej wystawiona na działanie wszelkich niekorzystnych warunków atmosferycznych, dlatego najszybciej może ulegać procesom starzenia, a po drugie – to na jej wyglądzie zależy nam najbardziej.

Czym jest ten zabieg?

Warto podkreślić, iż mezoterapia oznacza dostarczenie danej substancji (zazwyczaj leczniczej) bezpośrednio do warstwy skóry właściwej. Technikę tę opracował i wprowadził do medycyny francuski lekarz Michael Pistor w roku 1952. Oczywiście w tamtych czasach zabieg ten przebiegał w zupełnie inny sposób niż teraz. Obecnie zabieg wykonuje się manualnie z wykorzystaniem specjalnych kaniul czy też igieł zamontowanych w przystosowanych do tego pistoletach. To właśnie dzięki nim można określić dokładnie głębokość wkłucia oraz ilość podawanej substancji. Zabieg mezoterapii można nazwać „kroplówką dla skóry”, gdyż wstrzyknięte do skóry substancje wpływają na przywrócenie jej dobrej kondycji.

vital injector mezoterapia

Idea mezoterapii

Głównym celem tego zabiegu jest dostarczenie różnych substancji do głębokich warstw skóry, które pozytywnie wpływają na jej odżywienie. Istnieje jednak jeszcze inny mechanizm regeneracji i przebudowy skóry w wyniku mezoterapii – poprzez uszkodzenia skóry pobudzamy tkanki do naprawy i remodelingu. Tym sposobem sprawiamy, iż skóra jest nie tylko lepiej odżywiona, lecz również jej wygląd ulega znacznej poprawie. Zmarszczki ulegają wygładzeniu, skóra staje się promienna, elastyczna i wygląda dużo młodziej.

Kiedy należy wykonać zabieg?

Skoro wiemy już, na czym polega mezoterapia, warto zastanowić się nad wskazaniami do jej zastosowania. Oczywiście warto podkreślić, iż zabieg ten można wykonać w obrębie całego ciała – również w obrębie skóry owłosionej głowy, dzięki czemu udaje się spowolnić proces wypadania włosów, a nawet stymulować ich wzrost. Niemniej jednak do zdecydowanie częstszych wskazań należą:

 • nadmierne wysuszenie skóry oraz jej wiotkość,
 • uszkodzenia wynikające z nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV,
 • obecność blizn potrądzikowych, cellulitu oraz innych zmian skórnych,
 • biorewitalizacja skóry wszystkich okolic ciała – np. okolic oczu.

Na czym dokładnie to polega? Rodzaje mezoterapii igłowej

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi mezoterapii igłowej za pomocą dwóch różnych technik. Są to – nappage oraz papule. Pierwsza z nich polega na bardzo płytkim podawaniu substancji, a odległości nakłuć wynoszą ok. 2-4 mm. Druga z nich polega na podawaniu preparatu w większych dawkach i większych odstępach (co ok. 5-10 mm). W efekcie bezpośrednim tworzą się małe grudki podskórne podawanej substancji, z których powoli uwalniają się niewielkie jej ilości. Dzięki temu preparat jest dostarczany stopniowo, a metoda ta nazywana jest również punktową, pęcherzykową, grudkową czy też depozytową. Odrębną sprawą, na której bazuje kolejny podział tej techniki, jest rodzaj zastosowanej substancji, którą podajemy do skóry. Zazwyczaj są to gotowe preparaty, takie jak kwas hialuronowy, biopeptydy, różne czynniki wzrostu, witaminy i składniki mineralne, antyoksydanty, aminokwasy, osocze bogatopłytkowe oraz ekstrakty roślinne.

Pielęgnacja twarzy po mezoterapii igłowej

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem nie musisz wykonywać szczególnych czynności pielęgnacyjnych skóry, aby lepiej się do niego przygotować. Wystarczy dotychczasowa pielęgnacja preparatami dostosowanymi do danego typu skóry. W dniu wizyty w naszym gabinecie nie musisz się malować, gdyż przed zabiegiem z obszaru skóry poddawanej zabiegowi i tak musi zostać usunięty makijaż, a skóra następnie zostaje zdezynfekowana.

Po zabiegu

Jak każdy zabieg, tak również mezoterapia stwarza możliwość wystąpienia działań niepożądanych. Zaraz po przeprowadzeniu nakłuwania może wystąpić obrzęk i zaczerwienie, mogą być również zauważalne ślady wkłuć. Są to reakcje przejściowe i szybko mijają. Oczywiście możesz sobie ulżyć, stosując odpowiednią pielęgnację zleconą przez lekarza. Pamiętaj również o tym, że Twoja skóra po zabiegu stanie się znacznie bardziej wrażliwa na warunki zewnętrzne. Oznacza to, że przez ok. 7 dni po zabiegu nie powinnaś korzystać z basenów, saun i peelingów oraz nie opalać się.

Do rzeczy, czyli o efektach zabiegu!

Do efektów przeprowadzonego zabiegu należą m. in.:

 • zwiększenie poziomu nawilżenia skóry,
 • odżywienie skóry poprzez uzupełnienie niedoborów witamin i składników mineralnych,
 • zwiększenie elastyczności skóry.
 • wygładzenie zmarszczek i blizn,

Oczywiście jeśli zostanie przeprowadzona mezoterapia skóry owłosionej głowy, to wśród efektów można również wymienić zmniejszenie tempa łysienia, a nawet wzrost nowych włosów. Pamiętaj jednak, iż dla uzyskania pełnych i długotrwałych efektów konieczne jest przeprowadzenie całego cyklu składającego się z 3-7 zabiegów wykonywanych w odstępach ok. 1-4 tygodni. Po takim cyklu należy wykonywać jedynie „przypominające” iniekcje co ok. 6 miesięcy.

Kto nie może poddać się mezoterapii igłowej?

Oczywiście, jak do każdego zabiegu, tak i do tego istnieją pewne przeciwwskazania, wśród których można wymienić:

 • okres ciąży i miesiączki,
 • niektóre choroby układowe, takie jak cukrzyca,
 • długotrwałe stosowanie leków przeciwkrzepliwych bez możliwości ich odstawienia,
 • wszelkie procesy nowotworowe,
 • pojawienie się opryszczki lub innych chorób skóry w okolicy poddawanej zabiegowi,
 • skłonność do tworzenia się blizn i zwłóknień.

Jakie są ceny mezoterapii igłowej twarzy?

Cena pojedynczego zabiegu mezoterapii igłowej twarzy w Kaniowscy Clinic wynosi 500 zł. Warto jednak podkreślić, iż oferujemy o wiele więcej rodzajów mezoterapii. Zabiegi, które zaczynają się już od 100 zł, polegają na usuwaniu blizn. Ceny pozostałych kształtują się w granicach od 300 do 700 zł. Pamiętaj jednak, iż są to koszty jednego zabiegu, a nie całej serii, którą należy przeprowadzić dla trwałości uzyskanych efektów.

Różne niekorzystne czynniki wpływają na stan Twojej skóry. Możesz o nią zadbać na różne sposoby, jednak jedną z lepszych i skuteczniejszych metod jest mezoterapia igłowa. Pamiętaj o tym, aby w celu jej przeprowadzenia wybrać sprawdzonego specjalistę. Zaufaj profesjonalistom i zapisz się na wizytę do Kaniowscy Clinic, a my pomożemy Ci poprawić stan i odmłodzić wygląd Twojej skóry. Dzięki temu będziesz wyglądała pięknie i młodo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas