fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Międzynarodowe spotkania ekspertów
Międzynarodowy Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych

Wiosną odbywają się dwa ważne wydarzenia związane z medycyną estetyczną – Międzynarodowy Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz AMWC Monaco ( Anti-Aging and Aesthetic Medicine World Congress).

Wiosenne spotkania z medycyną estetyczną

Te niezwykle ważne wydarzenia naukowe w tej dziedzinie medycyny, dają możliwość specjalistom ze świata na bezpośrednie spotkanie i wymianę własnych doświadczeń. W dniach 9-11 marca Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych już po raz 19. zorganizowało międzynarodowe spotkanie lekarzy związanych z dermatologią estetyczną i medycyną anti-aging.

kaniowscy

Obszerny blok wykładów poświęcony był medycynie regeneracyjnej. Terapie z jej zakresu wykorzystują czynniki wzrostu i komórki macierzyste, aby odtwarzać i przywracać funkcje tkankom, utracone na skutek urazów, uszkodzeń, jak również te związane z degeneracją wynikającą z wieku. Terapie obejmują szerokie pole działania – neurologię, stomatologię, ortopedię, ginekologię, jak również estetykę lekarską, służąc rewitalizacji skóry, redukcji zmarszczek, blizn i rozstępów. Zabiegi medycyny regeneracyjnej oceniane są przez lekarzy jako przynoszące najlepsze rezultaty w stosunku do oczekiwań pacjentów. Przy tej okazji z wykładem wystąpił dr Mark Berman z USA – wybitny specjalista, naukowiec i jednocześnie praktyk, pionier w dziedzinie przeszczepów tkanki tłuszczowej. Dr Berman nazywany jest „guru” od komórek macierzystych. Podczas wystąpienia opowiadał o możliwościach wykorzystania komórek macierzystych pozyskiwanych z tłuszczu. Podczas Kongresu odbyły się także sesje poświęcone szeroko rozumianej medycynie anti-aging, jeden z bloków dotyczył regeneracji i biorewitalizacji skóry. Z wykładem wystąpił przy tej okazji dr Michał Kaniowski.

Mówił on o terapiach uzupełniających po zabiegach medycyny estetycznej. Dermatologia estetyczna to dziedzina wykraczająca daleko poza znajomość budowy skóry i anatomii. Ciekawą zatem była interdyscyplinarna sesja anti-aging poruszająca zagadnienia z różnych gałęzi medycyny. Oprócz wykładów teoretycznych miały miejsce pokazy zabiegowe w wykonaniu mistrzów w tym fachu. Na szczególną uwagę zasługiwały te prezentujące techniki zabiegowe w tzw. trudnych okolicach twarzy. Jedną w ważniejszych była sesja poświęcona powikłaniom. Te są nieuniknione, jak w każdej dziedzinie medycyny, ale ich ryzyko wzrasta ogromnie, kiedy zabiegi estetyczne, które są zabiegami medycznymi, wykonują osoby nieuprawnione.

Moderatorem sesji była dr n. med. Ewa Kaniowska, która również zaprezentowała wykład poświęcony temu tematowi. Podstawowa wiedza medyczna jest dość stabilna, natomiast stale pojawiają się nowe doniesienia i nowe rozwiązania, pozwalające jeszcze skuteczniej reagować na problemy pacjentów. Tematowi nowości w estetyce lekarskiej również został poświęcony osobny blok wykładów.

Podczas kongresu miała miejsce, jak co roku, „Perłowa Gala”, podczas której wręczone zostały statuetki za najlepsze produkty i zabiegi. http://www.dermatologia-estetyczna.pl/pl/perly-dermatologii-estetycznej-2017

AMWC Monte Carlo

Międzynarodowe kongres w Monte Carlo odbył się już po raz 16. I tu oczywiście, jak co roku, nie mogło nas zabraknąć. To kolejna doskonała okazja do wymiany doświadczeń i rozmów z najlepszymi specjalistami medycyny estetycznej. Organizatorzy spotkania, jak zwykle zaprosili najważniejsze osobistości z branży, naukowców, ekspertów medycznych, doświadczonych lekarzy praktyków, którzy wystąpili z wykładami oraz interaktywnymi pokazami „na żywo”.

Multidyscyplinarny charakterowi kongresu był okazją do ugruntowania obecnej wiedzy medycznej, zapoznania się z nowymi wskazaniami i technikami zabiegowymi z zakresu szeroko pojętej medycyny estetycznej, medycyny regeneracyjnej, prewencyjnej oraz przeciwstarzeniowej. W każdym temacie kładziono nacisk na wysoki standard opieki oraz bezpieczeństwo pacjentów poddawanych terapiom.

Kongres to także okazja do spotkań towarzyskich!

Jak zwykle po takich wydarzeniach, wróciliśmy do pracy z nową energią oraz nowymi zabiegami. Ofertę wzbogacamy o zabieg wykorzystujący innowacyjną technologię HIFU – UTIMS A3, nowe urządzenia do terapii LED oraz zabieg nowatorskiego przeszczepu włosów SmartGraft!

 

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas