fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym
Wrocław Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym to efektywna metoda zabiegowa, pozwalająca na skorygowanie różnych niedoskonałości. Najczęściej procedura ta przeprowadzana jest w celu uzupełnienia ubytków tkankowych czy spłycenia zmarszczek, jednak ma bardzo szerokie zastosowanie. Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego pozwala też na ujędrnienie skóry, poprawę owalu twarzy, korekcję kształtu nosa, modelowanie ust czy zredukowanie bruzd nosowo-wargowych. Zabieg ten oferuje nasz gabinet Kaniowscy Clinic we Wrocławiu.

Spis treści:
Na czym polega?
Przygotowania i przeciwwskazania do zabiegu
Przebieg zabiegu
Jakie efekty zapewnia?
Wolumetria
Stylage
TeoxaneI
Ile wynosi cena?

Na czym polega modelowanie twarzy kwasem hialuronowym?

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym jest zabiegiem powszechnie stosowanym w medycynie estetycznej już od wielu lat. Zastosowanie tej substancji w dużym stopniu wynika z faktu, że naturalnie występuje ona w tkance łącznej i odpowiada za sprężystość skóry właściwej. Do specyficznych właściwości kwasu hialuronowego należy jego zdolność do utrzymywania optymalnej objętości skóry, ponieważ pojedyncza cząsteczka tej substancji wiąże nawet 250 cząsteczek wody. Z tego względu korzystnie wpływa na prawidłowe nawodnienie, jędrność i sprężystość twarzy. Z wiekiem procesy starzenia prowadzą do zmniejszenia ilości naturalnego kwasu hialuronowego, dlatego konieczne jest jego dostarczenie w inny sposób.

Przygotowania i przeciwwskazania do zabiegu

Procedura modelowania nie jest skomplikowanym zabiegiem dla doświadczonego lekarza i zwykle trwa około pół godziny. Zabieg ten nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań, jednak konieczne jest przeprowadzenie szczegółowej konsultacji. Lekarz musi poznać ewentualne choroby, stosowane leki czy występujące uczulenia. Konieczne jest też wykluczenie potencjalnych przeciwwskazań, takich jak aktywna infekcja opryszczkowa w okolicach twarzy oraz zakażenie w miejscu wykonania zabiegu – np. czyrak lub inna zmiana. Do przeciwwskazań należy też nieustabilizowana cukrzyca, alergia na składniki preparatu iniekcyjnego, ciąża i karmienie piersią czy problemy z prawidłową krzepliwością krwi. Szczególną ostrożność powinno się zachować w przypadku pacjentów, którzy są poddawani terapii immunosupresyjnej po przeszczepach.

Przebieg zabiegu

Proces modelowania twarzy można przeprowadzać na różne sposoby. Metodą klasyczną jest wstrzyknięcie kwasu hialuronowego za pomocą igły. Obecnie szczególnie popularna staje się technika soft liftingu, w której zastosowanie znajduje specjalna mikrokaniula. Jej użycie może znacząco zminimalizować ilość wykonywanych wkłuć. W przypadku tradycyjnego podania preparatu igłą możliwe jest miejscowe znieczulenie obszaru skóry przy użyciu dedykowanego kremu. Same preparaty z kwasem hialuronowym mogą różnić się rodzajem, ponieważ występuje on w formie usieciowanej oraz nieusieciowanej. Od typu zastosowanego środka zależy częstotliwość przeprowadzanych zabiegów. Preparaty nieusieciowane używane są w mezoterapii i mogą być używane co miesiąc latem, a w pozostałe pory roku średnio co 2-3 miesiące.

Jakie efekty zapewnia modelowanie twarzy kwasem hialuronowym?

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym przynosi rewelacyjne efekty. Zauważalnym rezultatem jest przede wszystkim poprawa nawilżenia, jędrności i elastyczności skóry. Twarz odzyskuje swoją dawną objętość, a także staje się odmłodzona. Zabiegi te pozwalają na zniwelowanie zmarszczek, spłycenie bruzd nosowo-wargowych oraz zredukowanie tzw. doliny łez. Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego daje też możliwość wyrównania asymetrii twarzy i poprawy jej konturu, skorygowania kształtu nosa, spłycenia blizn, uniesienia kącików ust czy wypełnienia policzków.

Wolumetria

W przypadku wolumetrii kwas hialuronowy wprowadzany jest pod skórę za pomocą igły lub kaniuli. Zabieg ten wymaga zastosowania preparatów najwyższej jakości, które zapewnią optymalną skuteczność oraz największe bezpieczeństwo. W iniekcji używany jest zwykle kwas hialuronowy o odpowiednio dużej gęstości, dzięki czemu można uzyskać konkretne efekty modelowania. Na rodzaj zastosowanego preparatu wpływa wiele czynników, które decydują również o objętości samego wypełnienia. Nasi specjaliści biorą pod uwagę indywidualne preferencje i docelowe oczekiwania pacjenta, a także obszar poddawany zabiegowi. Z reguły wolumetria trwa około 20 minut i nie wymaga podawania znieczulenia.

Stabilizowany kwas hialuronowy

Preparat zawierający kwas hialuronowy w postaci stabilizowanej zapewnia bardzo trwałe efekty dzięki dodatkowej stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu. Zabieg ten polega na wykonaniu tzw. soft liftingu powalającego na przywrócenie skórze elastyczności oraz optymalnego nawilżenia. Modelowanie twarzy odbywa się z wykorzystaniem kaniuli o odpowiedniej miękkości, przez co jest dobrą alternatywą dla igieł. W ten sposób można ograniczyć liczbę wykonywanych wkłuć, minimalizując ryzyko pojawienia się grudek oraz zasinień. Komfort zabiegu można podnieść poprzez podanie maści znieczulającej. Preparaty z kwasem hialuronowym cechują się dużą plastycznością, dzięki czemu ich zastosowanie daje naturalne efekty korekcyjne. Produkty te występują w szerokiej gamie i dedykowane są określonym problemom skóry.

Innowacyjna forma sieciowania kwasu hialuronowego

TEOXANE RHA seriaW modelowaniu twarzy wykorzystać można również preparaty z kwasem hialuronowym, które idealnie sprawdzą się w przypadku najbardziej ruchomych obszarów twarzy – np. okolic ust, policzków, bruzd nosowo-wargowych, czoła i tzw. kurzych łapek. W serii tej występują preparaty działające na podstawie dynamicznej reologii, a ich opatentowana formuła sieciowania zapewnia kompletną integrację z tkankami. Produkty mogą reagować na mimikę twarzy, a tym samym umożliwiają jej pełną ekspresję. Preparaty z kwasem hialuronowym różnią się jego gęstością i przeznaczone są do modelowania konkretnych niedoskonałości. Zabieg z ich wykorzystaniem gwarantuje długotrwałe efekty w postaci poprawy poziomu nawilżenia oraz elastyczności. Twarz zyskuje dzięki temu odmłodzony, świeży oraz wypoczęty wygląd.

Ile wynosi cena za modelowanie twarzy kwasem hialuronowym?

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym ma dość zróżnicowane ceny, ponieważ są one uzależnione od konkretnych czynników. Na koszty zabiegu wpływa zarówno obszar poddawany iniekcji, jak i sam rodzaj stosowanego preparatu czy ilość zużytego wypełniacza. Z dokładną ceną poszczególnych procedur można się zapoznać podczas konsultacji, którą przeprowadzają nasi specjaliści. Aby ustalić pełny plan terapii i umówić wizytę, wystarczy nawiązać z nami kontakt. Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego gabinetu Kaniowscy Clinic, gdzie przeprowadzamy w pełni profesjonalne oraz efektywne zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas