Modelowanie ud i pośladków może być sposobem na poprawę ich kształtu i jędrności, a także wyszczuplenie i wyeliminowanie wielu niedoskonałości. Obecnie zabieg ten może być przeprowadzany u pacjentów o różnym typie sylwetki. Procedura sprawdza się w przypadku konieczności zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej ud i pośladków, a także potrzeby poprawy napięcia skóry w ich obszarze. Do zabiegów tego typu coraz częściej wykorzystywany jest kwas polimlekowy.

Spis treści:
Kiedy można przeprowadzić zabieg?
Właściwości kwasu polimlekowego
Efekty
Jak wygląda zabieg?
Zastosowanie preparatu
Rekonwalescencja i przeciwwskazania

Kiedy można przeprowadzić modelowanie ud i pośladków?

EM Body BTL - płaski umięśniony brzuch i brazylijskie pośladki bez skalpela

Modelowanie ud i pośladków należy do zabiegów medycyny estetycznej, które realizujemy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic. Procedura ta zawsze wykonywana jest na podstawie szczegółowej konsultacji stanowiącej podstawę do kwalifikacji pacjenta. Na kształt ud i pośladków wpływa szereg czynników, takich jak predyspozycje genetyczne czy styl życia. O wyglądzie tych części ciała w znacznej mierze decyduje dieta czy poziom aktywności fizycznej. Nie bez znaczenia pozostają ewentualne zaburzenia hormonalne czy występujące choroby. Z tego względu zabiegi modelujące zawsze muszą być dopasowane do stanu zdrowia pacjenta, a także jego indywidualnych oczekiwań.

Właściwości kwasu polimlekowego

Kwas polimlekowy wykorzystywany w zabiegach modelujących jest substancją naturalną, która występuje w ludzkim organizmie. Podczas procedury można ją dostarczyć poprzez podanie odpowiednio skomponowanego preparatu. Kwas polimlekowy jest aktywatorem kolagenu, dlatego stymuluje jego komórki do produkcji. Preparaty z tym związkiem mogą być aplikowane w różne obszary ciała, a w przypadku ud i pośladków ich głównym zadaniem jest przede wszystkim poprawa objętości, jędrności i elastyczności skóry. Kwas polimlekowy przyczynia się do usprawnionej syntezy nowych włókien kolagenowych, a także działa regeneracyjnie. Jego użycie może poprawić objętość tkanek i napięcie skóry ud czy pośladków.

Efekty

Zabieg z wykorzystaniem kwasu polimlekowego sprawdza się w przypadku pacjentek, które chcą poprawić wygląd swojej sylwetki. Intensywna aktywność fizyczna nie zawsze pozwala na wypracowanie pożądanego kształtu ud i pośladków, a w wielu sytuacjach nadmiernie obciąża stawy i kręgosłup. Efekty uzyskane dzięki treningom nie są też trwałe, przez co muszą być na bieżąco podtrzymywane. Kwas polimlekowy pozwala na osiągnięcie satysfakcjonującego rezultatu w połączeniu z mniej obciążającymi ćwiczeniami, a także właściwą dietą. Procedura nie tylko zmniejsza niedoskonałości skóry i poprawia objętość tkanek, ale też ułatwia redukcję blizn i cellulitu. Zabieg można wykonać nie tylko w obszarze tych części ciała, ale również na dekolcie, szyi, ramionach, dłoniach, podbródku czy policzkach.

Jak wygląda modelowanie ud i pośladków z użyciem kwasu polimlekowego?

Modelowanie ud i pośladków z wykorzystaniem kwasu polimlekowego to zabieg, który musi być poprzedzony specjalistyczną konsultacją. Podczas rozmowy lekarz dobiera odpowiednią metodę, a także omawia przeciwwskazania. Cena procedury zależy głównie od obszaru jej wykonania, a także rodzaju wykorzystanego preparatu. Kwas polimlekowy jest aplikowany za pomocą cienkich igieł, co odbywa się po wcześniejszym znieczuleniu skóry. Po iniekcji preparatu, lekarz dodatkowo wykonuje odpowiedni masaż w obszarze zabiegowym i w ten sposób równomiernie rozprowadza substancje aktywne. Procedura trwa średnio 20-30 minut.

Zastosowanie preparatu

Preparat z cząsteczkami kwasu polimlekowego dociera do głębokich warstw skóry, wywołując odpowiednią reakcję organizmu i stymulując produkcję kolagenu. Substancja ta regeneruje tkanki w sposób wielokierunkowy. Kwas polimlekowy spełnia funkcję wypełniacza i zawiera wodę, która po iniekcji ulega wchłonięciu. Zadaniem tej substancji jest również odbudowa struktur tworzących szkielet tkanki skórnej, a tym samym jego kompleksowa rewitalizacja. Podczas procedury następuje poprawa kondycji skóry zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. W rezultacie uzyskać można pełny kształt różnych części ciała na dłuższy czas. Na trwałość osiągniętego modelowania wpływają indywidualne predyspozycje, jednak w razie potrzeby powtórnego zabiegu preparat jest stosowany w mniejszej dawce.

Rekonwalescencja i przeciwwskazania

Po zabiegu mogą wystąpić pewne dolegliwości, takie jak niewielki ból, zaczerwienie, tkliwość czy obrzęk skóry. Objawy te z reguły nie stanowią powodu do niepokoju i ustępują samoistnie. Przez kilkanaście dni po iniekcji zalecamy masowanie miejsc zabiegowych, najlepiej dwa razy dziennie. W pierwszy dzień po zabiegu nie wolno stosować żadnych kosmetyków, a przez najbliższy tydzień zrezygnować z opalania, ćwiczeń, basenu czy sauny. Do zastosowania kwasu polimlekowego występuje też kilka przeciwwskazań. Zabiegu z jego użyciem nie przeprowadza się u pacjentów z nowotworami, nieregulowaną cukrzycą, chorobami autoimmunologicznymi, infekcjami skóry i aktywnymi stanami zapalnymi.