fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Odmładzanie po męsku
odmładzanie po męsku wywiad z dr Michałem Kaniowskim

Wywiad z dr. Michałem Kaniowskim

Dr Michal Kaniowski

Jak starzeją się mężczyźni? Czym różni się skóra mężczyzn od kobiet?
Naturalne procesy starzenia się męskiej twarzy, podobnie jak kobiecej, obejmują zmiany zachodzące w obrębie skóry, tkanki podskórnej, mięśni i kości. Jednakże pomimo tego, że skóra mężczyzn zaczyna starzeć się później, niż skóra kobiet, efekty tego procesu są bardziej widoczne.
Skóra mężczyzn różni się od skóry kobiet. Jest ona grubsza, twardsza, bardziej szorstka, mocniejsza i bardziej zwarta. Posiada więcej gruczołów łojowych, więcej kolagenu, ale mniejszą ilość podskórnej tkanki tłuszczowej. U mężczyzn większa i silniejsza jest struktura kostna oraz mięśniowa.
Wraz z upływem czasu następuje zanik masy kostnej , mięśniowej oraz tkanki podskórnej. Skóra traci w ten sposób naturalne rusztowanie, następuje spadek jej jędrność, elastyczności, staje się wiotka. Pojawiające się na twarzy zmarszczki są głębsze, tworzą się tzw. bruzdy, co spowodowane jest grubszym naskórkiem oraz silniejszą mimiką.
Dlaczego mężczyźni nie mogą po prostu stosować preparatów dla kobiet?
Preparaty są z reguły przeznaczone do zabiegów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Skóra mężczyzn, ze względu na swoje specyficzne cechy, wymaga jednak specjalnego traktowania. Produkty na bazie kwasu hialuronowego do wypełnień, powinny w ich przypadku charakteryzować się wyższą gęstością, aby zabiegi były bardziej efektywne.
Jak działa Neauvia Man?
Produkty Neauvia Organic for Men to specjalnie zaprojektowana formuła, dopasowana do potrzeb męskiej skóry. Preparaty doskonale sprawdzają się w zabiegach poprawy jakości skóry i modelowaniu męskiej twarzy. Dzięki unikatowej formule o najwyższym stężeniu kwasu hialuronowego, produkt idealnie komponuje się z męską skórą, co pozwala uzyskać zamierzone efekty estetyczne. Uzyskiwane rezultaty spełniają oczekiwania mężczyzn – poprawa wyglądu następuje od razu a efekty są bardzo naturalne, zabiegi poza tym nie wymagają okresu rekonwalescencji.
Co najczęściej skłania mężczyzn do wizyty w gabinecie medycyny estetycznej? A co ich onieśmiela?
Mężczyźni coraz częściej i chętniej pojawiają się w gabinetach medycyny estetycznej. Poza dbaniem o sylwetkę, przywiązywaniem wagi do zdrowego stylu życia, dobrego odżywiania się, chcą także długo cieszyć się młodym wyglądem. Zdrowy, atrakcyjny wygląd to niejako wymóg dzisiejszych czasów. Dłużej pozostajemy bowiem aktywni zawodowo i towarzysko. Zadbany wygląd wpływa pozytywnie na samopoczucie, podnosi pewność siebie i naszą atrakcyjność. To przekłada się na relacje społeczne, ułatwia kontakty międzyludzkie.
Dla mężczyzn najważniejsze jest to, aby terapia była małoinwazyjna, aby zabieg trwał krótko, nie wyłączał ich z normalnego funkcjonowania a zarazem dawał oczekiwane efekty estetyczne.
To czego zapewne obawiają się mężczyźni, to rekcji środowiska na fakt, że poddają się zabiegom estetycznym. Choć w moim przekonaniu to podejście do męskiej pielęgnacji bardzo się zmieniło. Stereotyp mężczyzny, który używa tylko mydła i pianki do golenia, zaczyna być już nieaktualny. Inne obawy panów to strach przed nienaturalnym wyglądem. Są one uzasadnione, dlatego w tym przypadku należy oddać się w ręce doświadczonego lekarza, mającego zmysł estetyczny, który sprawi, ze efekty zabiegów będą pozbawione sztuczności.
Czy preparatem Neauvia Man można modelować rysy twarzy? Jak?
Produkty Neauvia Man są doskonałe dla tych panów, którzy borykają się z brakiem jędrności skóry, obserwują u siebie zapadnięte policzki, opadający owal twarzy. Produkty świetnie sprawdzają się w modelowaniu twarzy, wypełnianiu bruzd i głębokich zmarszczek. Preparat podaję się w głąb tkanki podskórnej, w miejsca wymagające odbudowy objętości – skronie, policzki, linię żuchwy, brodę, tak aby otrzymać zrównoważony i harmonijny wygląd twarzy. Możemy także z ich wykorzystaniem zniwelować pewne mankamenty urody, wyostrzyć rysy, akcentując męskie cechy twarzy. Co zawiera preparat i dlaczego jest taki skuteczny?
Preparaty Intense Man oraz Stimulate Man, dzięki szczególnej formule o najwyższym stężeniu HA (28 mg/ml) oraz wysokiej lepkości, idealnie nadają się do grubszej męskiej skóry. Dodatkowo produkt Stimulate Man posiada w swym składzie hydroksyapatyt wapnia, który stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, co uruchamia naturalne procesy regeneracji i odnowy skóry.
Jak często należy mu się poddawać?
Efekt zabiegu utrzymuje się z reguły ok. 1,5 roku. Jednakże na faktyczną długość jego trwania mają wpływ uwarunkowania genetyczne oraz higiena życia. Nie bez znaczenia jest tu też fakt uprawiania sportu. Można powiedzieć, że wzmożony wysiłek fizyczny ma swoje odzwierciedlenie w wyglądzie twarzy. Osoby, które intensywnie trenują, mają zazwyczaj duże wskazania do uzupełniania ubytków objętości – stąd też powstało sformułowanie „twarz biegacza”. U takich osób efekty zabiegu mogą trwać krócej. Tak więc kolejny zabieg można wykonać wtedy, kiedy zachodzić będzie taka potrzeba. Odstępy między zabiegami u poszczególnych pacjentów, będą zatem różne.

Wywiad ukazał się:  http://www.faceandlook.pl/odmladzanie-po-mesku

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas