fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Pielęgnacja skóry po lecie
Pielęgnacja skóry po lecie

Pielęgnacja skóry po lecie jest istotna z wielu powodów. Intensywna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, kontakt z chlorowaną wodą w basenie czy oddziaływanie klimatyzowanego powietrza prowadzą do szybkiej utraty nawilżenia, zmniejszenia elastyczności i wielu innych dolegliwości. Latem skóra jest też bardziej narażona na występowanie przebarwień i zmarszczek, a także pękanie naczynek krwionośnych. Kompleksowa pielęgnacja może pomóc w zniwelowaniu takich problemów.

Spis treści:
Specjalistyczne zabiegi
Zabieg z zastosowaniem fal radiowych i mikronakłuwania
Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego
Złuszczenie i regeneracja
Rodzaje peelingów medycznych
Zastosowanie systemu rewitalizującego

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po lecie z wykorzystaniem specjalistycznych zabiegów?

Pielęgnacja skóry po lecie może być przeprowadzona z wykorzystaniem specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej, które wykonujemy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic. Procedury te przyczyniają się do rewitalizacji i odżywienia po sezonie wakacyjnym, a zarazem przeciwdziałają utrwalaniu się różnych niedoskonałości. Zabiegi medycyny estetycznej pod tym kątem najlepiej przeprowadzać wczesną jesienią, ponieważ skóra jest wówczas mniej narażona na oddziaływanie promieniowania słonecznego i może łatwiej się zregenerować.

Zabieg z zastosowaniem fal radiowych i mikronakłuwania

Jedną z procedur zalecanych w celach pielęgnacyjnych po okresie letnim jest zabieg z wykorzystaniem fal radiowych i mikronakłuwania. W zabiegu tym zastosowanie znajduje połączenie tych dwóch elementów. Oddziaływanie prądu o częstotliwości fal radiowych w kontrolowany sposób podgrzewa skórę i rozpoczyna proces jej regeneracji celem zwiększenia jędrności i elastyczności tkanek. Drugi element procedury polega na wykonaniu serii niedużych nakłuć dla dodatkowej odnowy i stymulacji. Ze względu na frakcyjne dostarczenie energii radiowej z użyciem mikroigieł, zabieg działa na głębokich warstwach skóry.

Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego

regeneris osocze bogatopłytkowe

Kolejną procedurą zalecaną w procesie odnowy skóry po okresie wakacyjnym jest zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które jest pobierane bezpośrednio z krwi pacjenta. Procedura ta pozwala na dostarczenie znacznych ilości cennych substancji, takich jak enzymy oksydacyjne, czynniki wzrostu, oligopeptydy, oligoelementy czy witaminy. Zadaniem tych składników jest dotarcie do głębszych warstw skóry, a w konsekwencji aktywowanie mikrokrążenia oraz zainicjowanie produkcji kolagenu i elastyny poprzez pobudzenie do pracy fibroblastów. Rewitalizacja wykonana z użyciem tej substancji przyczynia się do autologicznej odnowy komórkowej, w wyniku czego następuje biostymulacja komórek. Zabieg może być wykonany na różnych obszarach ciała i twarzy.

Jak działa pielęgnacja skóry po lecie poprzez jej złuszczenie i regenerację?

Pielęgnacja skóry twarzy po lecie może się opierać również na zastosowaniu specjalistycznych peelingów medycznych. Ich wykorzystanie pozwala na przeprowadzenie intensywnej stymulacji, która nie jest możliwa do osiągnięcia poprzez użycie zwykłych preparatów drogeryjnych. Zadaniem peelingu medycznego jest usunięcie uszkodzonych warstw naskórka do wybranej głębokości, co umożliwia redukcję przebarwień, drobnych zmarszczek i innych niedoskonałości uwidocznionych po okresie wakacyjnym. Zabiegi z wykorzystaniem takich preparatów pobudzają komórki skóry do regeneracji.

Rodzaje peelingów medycznych

W zabiegach pielęgnacyjnych znajdują zastosowanie peelingi medyczne o działaniu powierzchniowym, średnim i głębokim. Pierwsze z nich wywierają wpływ tylko na wierzchnią warstwę naskórka, przez co nie wywołują dużych zmian w ogólnym wyglądzie skóry i mogą być stosowane w praktycznie dowolnej sytuacji. Peelingi średnie i głębokie obejmują z kolei warstwę naskórka w całości, a także docierają do skóry właściwej. Z tego względu wymagają nieco dłuższej rekonwalescencji pozabiegowej. Peelingi medyczne mogą zawierać różne substancje o działaniu złuszczającym, takie jak alfa-hydrokwasy w postaci kwasu mlekowego i glikolowego, kwas salicylowy i inne beta-hydrokwasy, kwas trójchloroocotwy, rezorcynę i pozostałe fenole czy też retinol. Terapia może być dodatkowo uzupełniona zastosowaniem preparatów o właściwościach ujędrniających, rozświetlających czy przeciwstarzeniowych.

Zastosowanie systemu rewitalizującego

Po lecie skórę można zrewitalizować również z wykorzystaniem specjalnego systemu rewitalizującego, który złuszcza warstwę rogową naskórka, inicjuje procesy naprawcze i intensywnie dotlenia. Zabieg taki odbywa się z użyciem zaawansowanego urządzenia i przebiega wieloetapowo. W ramach procedury obydwa się masaż skóry specjalną głowicą, aplikacja odpowiednich preparatów i dodatkowo transport tlenu w wybrane obszary ciała. Zależnie od wybranego wariantu zabiegu, może on przyczynić się do działania ujędrniającego, rozświetlającego, wyrównującego koloryt i redukującego niedoskonałości. Procedura rewitalizująca oczyszcza i złuszcza skórę, a wytworzenie środowiska bogatego w tlen wywołuje fizjologiczne reakcje prowadzące do zwiększenia przepływu krwi w naczyniach włosowatych czy poprawy metabolizmu komórek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas