fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Powiększanie prącia kwasem hialuronowym
Powiększanie prącia kwasem hialuronowym

Powiększanie prącia kwasem hialuronowym to stosunkowo prosty, w przypadku doświadczonego lekarza, zabieg medycyny estetycznej. Stanowi on doskonałą alternatywę dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, gwarantując przy tym zdumiewające efekty. W tym artykule postaramy się omówić przebieg zabiegu, wskazania oraz przeciwwskazania do jego wykonania, a także przybliżymy, jakich rezultatów można się spodziewać.

Spis treści
Na czym polega zabieg?
Wskazania do zabiegu
Przeciwwskazania
Przebieg procedury
Przygotowanie
Rekonwalescencja
Efekty
Cena

Na czym polega zabieg powiększania prącia kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększania prącia kwasem hialuronowym pozwala na uzyskanie efektu większego członka bez potrzeby ingerencji chirurgicznej. Wielu mężczyzn zmaga się ze sporymi kompleksami dotyczącymi wyglądu i wielkości penisa. Prowadzą one do spadku samooceny, a co za tym idzie pogorszenia jakości życia i satysfakcji z kontaktów seksualnych. Pozbycie się tego problemu zwykle ożywia życie seksualne pacjenta i zwiększa jego pewność siebie.

kwas hialuronowy

Wskazania do zabiegu

Powiększenie penisa jest zabiegiem czysto estetycznym. Nie istnieją wskazania medyczne do wykonywania tego typu procedur, dlatego też najważniejsza jest motywacja pacjenta. Brak zadowolenia z wielkości członka może skutkować unikaniem kontaktów seksualnych i brakiem pewności siebie. Takie dolegliwości stanowią wystarczające przesłanki do wykonania zabiegu. Mężczyźni zgłaszający się na zabieg często jako powód podają również chęć zadowolenia swojej partnerki.

Przeciwwskazania

Jako że procedura nie jest wykonywana ze wskazań medycznych, może być stosowana jedynie u pacjentów całkowicie zdrowych. Do przeciwwskazań zaliczamy przede wszystkim wszelkie infekcje intymne, choroby weneryczne i wady anatomiczne, takie jak stulejka. Niemniej istotne są ogólne schorzenia, które stanowią przeciwwskazanie do wykonania większości zabiegów – choroby autoimmunologiczne, choroby układu krążenia i zaburzenia krzepliwości krwi, a także choroby nowotworowe. Do procedury nie mogą również przystąpić pacjenci uczuleni na którykolwiek składnik preparatu.

Techniki wykonania

Istnieje kilka technik przeprowadzania tego zabiegu, które różnią się rodzajem wybranego wypełnienia wstrzykiwanego pod skórę. Oprócz preparatu z kwasem hialuronowym można również zdecydować się na wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej, osocza bogatopłytkowego lub komórek macierzystych. Wykorzystanie tkanek własnych pacjenta nie tylko znacznie minimalizuje ryzyko reakcji alergicznej, ale także zapewnia bardzo naturalny efekt. Przeszczep tkanki tłuszczowej ma również jeszcze jedną zaletę – wykorzystuje się do niego tłuszcz pozyskany z wybranej części ciała pacjenta, dzięki czemu można pozbyć się niechcianego nadmiaru tłuszczu i wymodelować sylwetkę.

Przebieg zabiegu powiększenia prącia kwasem hialuronowym

Zabieg powiększenia prącia kwasem hialuronowym jest małoinwazyjny. Polega na wprowadzeniu pod skórę preparatu zawierającego kwas hialuronowy przy pomocy specjalnej igły. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest w pełni bezbolesny. Zabieg przebiega szybko, zwykle trwa od 30 do 60 minut, po czym pacjent może udać się do domu.

Przygotowanie do zabiegu

Najważniejszym etapem przygotowawczym jest odbycie wizyty konsultacyjnej z lekarzem specjalistą. Do zabiegów dotyczących męskich genitaliów kwalifikację przeprowadza lekarz urolog. Podczas wizyty przeprowadzane jest badanie kliniczne pacjenta oraz dokładny wywiad lekarski. Wizyta ma na celu zebranie historii medycznej pacjenta w celu wyeliminowania niewskazanych czynników. Podczas rozmowy bardzo ważna jest całkowita szczerość, gdyż zatajenie ważnych informacji, takich jak towarzyszące choroby lub przyjmowane leki, może znacząco podnieść ryzyko komplikacji pozabiegowych.

Ważne jest również poddanie się badaniom zleconym przez lekarza. Zwykle obejmują one badania krwi, moczu oraz wymazu pobranego z dróg moczowych. Wyniki tych badań dostarczają informacji na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta i stanowią podstawę kwalifikacji do zabiegu.

Dzień przed zabiegiem należy unikać picia alkoholu, który może utrudnić działanie znieczulenia miejscowego oraz działa ogólnie odwadniająco na organizm. Przed zabiegiem należy dokładnie umyć okolice intymne oraz usunąć włosy łonowe.

Rekonwalescencja

Jako że zabieg jest małoinwazyjny, nie wymaga również długiej rekonwalescencji. Od razu po zakończeniu procedury pacjent może udać się do domu i powrócić do swoich codziennych obowiązków. Zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości seksualnej oraz unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez minimum 2 tygodnie po wykonaniu zabiegu. Ważne jest również zachowanie odpowiedniej higieny i delikatne obchodzenie się z członkiem w celu uniknięcia potencjalnych urazów mechanicznych. Te środki ostrożności mają również na celu uniknięcie przemieszczenia się wprowadzonego pod skórę preparatu oraz prawidłową regenerację tkanek.

Zaleca się również odbycie wizyty kontrolnej u lekarza przeprowadzającego zabieg. Wizyta powinna odbyć się ok. 2 tygodnie po przeprowadzeniu procedury. Lekarz oceni wtedy efekty oraz wyrazi zgodę na powrót do pełnej aktywności, także seksualnej.

Efekty zabiegu

Na efekty nie trzeba długo czekać – pierwsze rezultaty widoczne są gołym okiem zaraz po zakończeniu zabiegu. Pełny efekt uzyskuje się po około 2 tygodniach po zabiegu, kiedy wypełnienie przestaje przemieszczać się pod skórą i można ocenić ostateczny rezultat. Jest on również uzależniony od preferencji pacjenta – maksymalny efekt, jaki można uzyskać to zwiększenie obwodu do 5 cm i wydłużenie członka o 2-5 cm. W zależności od oczekiwanych rezultatów dobierana jest ilość preparatu wypełniającego.

Efekty nie zostają jednak zachowane do końca życia. Preparat stosowany do wypełnienia ulega stopniowej resorpcji przez organizm pacjenta, przez co efekt zwykle zanika po około 1,5-2 latach od wykonania zabiegu. Jeśli istnieje chęć ze strony pacjenta, procedura może zostać wówczas powtórzona, aby utrzymać efekt powiększenia. Jest to na pewno spory plus dla pacjentów niezdecydowanych, którzy nie są w pełni pewni swojej decyzji i nie chcą decydować się na trwały zabieg chirurgiczny z wykorzystaniem implantów.

Cena powiększenia prącia kwasem hialuronowym

Cena powiększenia prącia kwasem hialuronowym uzależniona jest przede wszystkim od oczekiwanych przez pacjenta rezultatów. Znaczne zwiększenie rozmiaru penisa wymaga większej ilości preparatu wypełniającego, a od niego w dużej mierze zależy koszt zabiegu. Kwoty zaczynają się od 2000 zł, ale dokładny kosztorys jest przedstawiany podczas wizyty konsultacyjnej, kiedy to lekarz, w oparciu o oczekiwane przez pacjenta rezultaty, opracowuje plan zabiegu.

Zabieg zwiększenia rozmiaru penisa od lat zyskuje coraz większe zainteresowanie, a grono zadowolonych pacjentów znacznie się powiększa. Aby umówić się na wizytę u jednego z naszych specjalistów, prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny. Odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy wątpliwości. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Kaniowscy Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas