fbpx
Kaniowscy Clinic Uncategorized Redukcja przepuklin pod oczami
Redukcja przepuklin pod oczami Kaniowscy Clinic
Redukcja przepuklin pod oczami to dla wielu osób jedyny skuteczny sposób na to, aby wyeliminować nawracające „worki” pod oczami. Przepuklina tłuszczowa dolnej powieki to problem, który dotyka wiele osób, niezależnie od wieku i płci. Bez względu na przyczyny jej powstawania, zawsze powoduje ona dyskomfort oraz zniekształca kontur całej twarzy. Na ratunek przychodzi jednak medycyna estetyczna, która pomaga przywrócić skórze pod oczami dawny blask. O jakich zabiegach mowa?

Spis treści
Przyczyny
Zabiegi, które zlikwidują problem
Zabieg Utims A3
Korekta powiek dolnych
Karboksyterapia skóry wokół oczu
Nasza oferta

Przed przystąpieniem do redukcji przepuklin pod oczami poznaj przyczyny ich powstawania

Zanim przystąpi się do zabiegu redukcji przepuklin pod oczami, dobrze jest wiedzieć, co przyczyniło się do powstania tzw. worków. Dawniej zwykło się uważać, że pojawianie się worków pod oczami to naturalna kolej rzeczy, która wynika z procesów starzenia się naszego ciała. Potem winą zaczęto obarczać uwarunkowania genetyczne. Jednak w świetle najnowszych badań okazuje się, że przyczyn ich powstawiania jest znacznie więcej. Na utratę elastyczności skóry oka wpływa również tryba życia oraz stres, na który jesteśmy narażeni. Ogromne znaczenie ma również ekspozycja na słońce, która w nadmiarze skutkuje utratą jędrności skóry. Bardzo ważnym elementem jest również dieta, która niezdrowa i niezrównoważona może wpłynąć na spowolnienie produkcji włókien kolagenowych, co w efekcie spowoduje utratę elastyczności skóry wokół oczu. Na ratunek przychodzi jednak medycyna estetyczna.

Zabiegi redukujące przepukliny pod oczami

Redukcja przepuklin pod oczami wcale nie musi być bolesna. Wiele zabiegów oferowanych obecnie w ramach medycyny estetycznej pozwala bezboleśnie pozbyć się tego przykrego problemu. Wbrew powszechnemu przekonaniu wcale nie trzeba decydować się na zabieg z użyciem skalpela czy ostrzykiwanie skóry. Wiele z metod jest bowiem całkowicie bezinwazyjna. Warto się nimi zainteresować, zwłaszcza gdy kremy liftingujące, masaże, czy nawet mezoterapia bezigłowa przestają przynosić rezultaty.

Zabieg Utims A3

Utims A3 to nowoczesny zabieg liftingujący, wykorzystujący skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości, który z powodzeniem można wykonać na skórze w okolicach oczu. Dzięki budowie przetworników Centerless pacjent nie odczuwa dużego bólu podczas zabiegu, a co najwyżej delikatny dyskomfort, co jest wynikiem poziomego rozprzestrzeniania się pod skórą wiązki ultradźwięków. Poprzedzona konsultacją lekarską procedura obkurczania tkanki trwa około 30-40 minut, a efektów liftingujących możemy spodziewać się zaraz po zakończeniu zabiegu. Rezultatom jednak może towarzyszyć zaczerwienienie skóry oraz mały obrzęk, dlatego przez dwa dni po zabiegu należy unikać słońca, solarium i podgrzewania skóry. Efekt młodszej skóry pod oczami będzie się nasilał wraz z upływem następnych miesięcy.

Korekta powiek dolnych

Niestety czasami lifting i zabiegi kosmetyczne mogą okazać się niewystarczające. Zwłaszcza w przypadkach, w których przepuklina pod oczami jest już na tyle zaawansowana, że zabiegi te przestają przynosić jakiekolwiek rezultaty. Na szczęście jednak istnieje inny sposób na to, by przywrócić skórze pod oczami dawny blask. Mowa o korekcie powiek dolnych, która odświeża spojrzenie i nadaje twarzy młodzieńczy wygląd. Jak przebiega taki zabieg?

Przebieg zabiegu

Blefaroplastyka, czyli korekta powiek dolnych polega na pozbyciu się nadmiaru tkanki, która w postaci przepukliny zaczyna gromadzić się w okolicy dolnej powieki. Zabieg jest przeprowadzany w wersji z użyciem skalpela lub lasera. Dzięki temu okres rekonwalescencji po korekcie powiek dolnych jest znacznie krótszy. Blefaroplastyka laserowa polega na wykonaniu nacięć, które przebiegają 2 mm poniżej krawędzi dolnej powieki. Dzięki temu usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej czy fałdów obwisłej skóry pod okiem nie pozostawia po sobie śladów.

Kto może poddać się korekcie powiek?

Zabieg ten polecany jest wszystkim osobom, które zmagają się z nadmiarem skóry powiek, spowodowanej utratą wiotkości skóry. Z powodzeniem może być ona używana także do usuwania przepuklin oraz tkanki tłuszczowej, która zaczyna odkładać się w obrębie dolnej powieki oka. Przed przystąpieniem do procedur należy wykonać badania krwi, które wykluczą niemożność przeprowadzenia zabiegu. Korekty powiek nie można przeprowadzić w trakcie ciąży, karmienia piersią, odbywania chemioterapii, aktywnych chorób oraz infekcji, a także w przypadku występowania zaburzeń powodujących spowolnienie procesu gojenia się ran.

Kiedy pojawią się efekty?

Blefaroplastyka laserowa nie wymaga długiej rekonwalescencji, a jej efekty są zazwyczaj widoczne już po zniknięciu opuchlizny, która jest następstwem zabiegu. Stan ten utrzymuje się maksymalnie do 2 tygodni od wykonania korekty dolnej powieki oka. W międzyczasie zaleca się również wizytę kontrolną, w trakcie której lekarz ocenia stopień gojenia się rany. Podczas tej wizyty następuje także zdjęcie szwów. Pełny efekt przeprowadzonego zabiegu jest widoczny po ok. 1-2 miesiącach i utrzymuje się nawet do kilkunastu lat!

Karboksyterapia skóry wokół oczu

Metoda ta opiera się na wstrzyknięciu w skórę dwutlenku węgla, który pobudza naturalne mechanizmy regeneracyjne skóry w okolicach oczu. CO2 sprawia, że następuje rozszerzenie naczyń włosowatych, co z kolei prowadzi do poprawy krążenia oraz aktywowania procesów metabolicznych. W efekcie dochodzi do ponownej syntezy kolagenu, skutkiem czego jest naprężenie się skóry w okolicach oczu, redukcja cieni oraz worków. Karboksyterapia przebiega przy użyciu małych igieł, które dostarczają dwutlenek węgla bezpośrednio do skóry. Nie powoduje to jednak bólu czy poczucia dyskomfortu.

Kiedy pojawią się efekty?

Redukcja przepuklin pod oczami w Kaniowscy Clinic

Dla uzyskania pełnego efektu karboksyterpię należy powtórzyć około 7-10 razy, z cotygodniowymi odstępami. Stosowany w trakcie zabiegu dwutlenek węgla działa dwuetapowo. Oznacza to więc, że na pełną aktywację procesów metabolicznych trzeba będzie trochę poczekać. Z każdym kolejnym zabiegiem skóra pod oczami nabiera coraz lepszego wyglądu, aż w końcu następuje znaczna redukcja cieni i przepuklin pod oczami. Efekty karboksyterapii nie trwają jednak wiecznie. Zabieg należy powtarzać średnio co 6-9 miesięcy. W dużej mierze jest to zależne od indywidualnych uwarunkowań pacjentów.

Redukcja przepuklin pod oczami w Kaniowscy Clinic

Wymienione metody redukcji przepuklin pod oczami są dostępne w ofercie Kaniowscy Clinic. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze świadczonymi przez nas usługami, na które przygotowaliśmy wiele ciekawych promocji. W przypadku pytań dotyczących naszych zabiegów na przepukliny pod oczami, zachęcamy również do skorzystania z formularza kontaktowego, z przyjemnością odpowiemy na Państwa zapytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas