fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Regeneracja skóry po zimie
Regeneracja skóry po zimie

Regeneracja skóry po zimie jest bardzo ważna dla przywrócenia jej witalności. W tym okresie cera może być mocno przesuszona i poszarzała, co wynika z długotrwałej ekspozycji na mróz, wiatr i wahania temperatury. Nie bez znaczenia pozostaje ograniczony dostęp do światła słonecznego czy dieta uboga w świeże produkty o wysokiej wartości odżywczej. Aby po sezonie zimowym przywrócić skórze promienny blask, prawidłowy koloryt i odpowiednie nawilżenie, należy zadbać o kompleksową pielęgnację i profesjonalne zabiegi.

Spis treści:
Dlaczego jest konieczna?
Podstawowa pielęgnacja cery na wiosnę
Na czym polega specjalistyczna regeneracja?
Zasada działania
Przebieg zabiegu
Zalecenia po zabiegu
Liczba zabiegów i przeciwwskazania

Dlaczego regeneracja skóry po zimie jest konieczna?

Regeneracja skóry po zimie jest potrzebna z wielu różnych powodów. Stan cery w tym okresie ulega pogorszeniu, co wynika bezpośrednio z osłabienia jej warstwy lipidowej. Niekorzystny wpływ na warstwę ochronną ma zarówno oddziaływanie wiatru czy mrozu, jak i niedostateczna ilość witaminy D wytwarzanej podczas ekspozycji na promienie słoneczne. Do tego doliczyć można zanieczyszczenia powietrza, które wywołują silny stres oksydacyjny w skórze. Pod wpływem smogu dochodzi do namnażania się wolnych rodników, a tym samym przyspieszenia starzenia i powstawania zmarszczek. W zimie cera otrzymuje też mniej witamin i minerałów ze świeżych sezonowych owoców i warzyw, co osłabia jej kondycję.

Podstawowa pielęgnacja cery na wiosnę

Aby zregenerować skórę na wiosnę, należy zadbać o kompleksową i wielopoziomową pielęgnację. Podstawę stanowi przede wszystkim odpowiednie oczyszczenie cery. Sposobem na usunięcie martwego, szorstkiego i zrogowaciałego naskórka może być stosowanie peelingów – zarówno na twarz, jak i całe ciało. Zabieg ten poprawia ukrwienie skóry, a także przygotowuje ją do dalszej pielęgnacji. Peelingi nie powinny być jednak przeprowadzane zbyt często. Do codziennego mycia należy stosować łagodne pianki lub żele oczyszczające, a do demakijażu po okresie zimowym olejek lub mleczko. Takie produkty mogą też pomóc w nawilżeniu przesuszonej cery. Aby pozbyć się uczucia ciężkości i zmęczenia skóry, należy też zadbać o dietę bogatą w składniki odżywcze i witaminy. Nie bez znaczenia pozostaje również regularne picie wody. Negatywny wpływ na cerę po okresie zimowym mają natomiast ciężkie i tłuste potrawy czy nadmiar cukru i soli, ponieważ prowadzą one do retencji wody i wywołują efekt opuchnięcia.

Na czym polega specjalistyczna regeneracja skóry po zimie?

Regeneracja skóry po zimie może wymagać przeprowadzenia specjalistycznego zabiegu, który pozwoli na odżywienie cery oraz przywrócenie jej dawnej witalności. W tym celu zastosowanie znajduje urządzenie Dermapen 4, wykorzystywane do frakcyjnego mikronakłuwania w ramach mezoterapii. Urządzenie to służy do regeneracji skóry poprzez użycie systemu pulsujących igieł, które stymulują cerę do samoodnowy. Zabieg mezoterapii polega na dostarczaniu do naskórka i skóry właściwej substancji aktywnych. Ze względu na jednoczesne wywołanie mikrourazów następuje stymulacja naturalnych procesów naprawczych oraz wzmożona produkcja kolagenu, elastyny czy kwasu hialuronowego. Składniki te w znacznym stopniu wpływają na elastyczność, odżywienie i gęstość skóry.

Zasada działania

Dermapen 4 to urządzenie bazujące na opatentowanej technologii Advanced Oscillating Vertical Needling, czyli AOVN. System ten opiera się na bardzo starannym doborze parametrów nakłuwania skóry, co pozwala na wygenerowanie optymalnej liczby nakłuć. Ich ilość to aż 1920 na sekundę, co stanowi wynik nieosiągalny dla pozostałych urządzeń tego typu oraz korzystnie wpływa na bezpieczeństwo terapii i redukcję dyskomfortu pacjentów spowodowanego odczuciami bólowymi. W systemie Dermapen 4 zastosowanie znajdują jednorazowe, wymienne kartridże z 16 molibdenowymi igłami o grubości 33G, które są wyjątkowo wytrzymałe i zarazem cienkie. Nie zawierają one również niklu i chromu, przez co zabieg może być wykonywany u osób z uczuleniem na te metale. Sam molibden znajduje szerokie zastosowanie w produkcji zaawansowanych narzędzi chirurgicznych.

Jak wygląda regeneracja skóry po zimie z użyciem Dermapen 4?

dermapen from top

Regeneracja skóry po zimie wykonywana z użyciem Dermapen 4 może być wykonywana na całej twarzy, a także szyi czy dekolcie. Urządzenie posiada niewielkie rozmiary, co pozwala na realizację zabiegu nawet w obszarach trudno dostępnych, na przykład okolicach ust i oczu. Procedura mikronakłuwania sprawdza się w przypadku różnych objawów zwiastujących utratę witalności cery po okresie zimowym, takich jak nadmierne poszarzenie i przesuszenie czy utrata elastyczności i zwiotczenie.

Przebieg zabiegu

Zabieg regeneracyjny Dermapen 4 poprzedzony jest nałożeniem specjalnej maści znieczulającej na obszar skóry poddawany terapii. Kolejny etap polega na dezynfekcji cery oraz naniesieniu na nią preparatu, po czym specjaliści wykonują kilka pasaży i przejść celem precyzyjnego pokrycia jej mikronakłuciami. Urządzenie Dermapen 4 pozwala na dokładny dobór parametrów zabiegu pod względem głębokości wkłuć zależnie od grubości skóry i wskazań medycznych. Mikronakłuwanie odbywa się w zakresie 0,2-3 mm, a sama głębokość może być zmieniana w trakcie procedury. Sam zabieg mezoterapii trwa około 15-30 minut. W tym czasie może się pojawić równomierne zaczerwienienie skóry, a także krwawienie punktowe. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie pieczenie i gorąco, jednak objawy te można w pewnym stopniu zredukować poprzez zastosowanie maski łagodzącej.

Zalecenia po zabiegu

Dzień po zakończeniu zabiegu cera może być napięta i zaróżowiona. Objawy te przypominają lekkie oparzenie słoneczne, jednak są niegroźne. Po około 3-4 dniach następuje delikatne złuszczanie skóry, a w ciągu 5-7 dni zwykle zaobserwować można pierwsze rezultaty terapii. Zabieg frakcyjnego mikronakłuwania wymaga zadbania o odpowiednią pielęgnację cery. Z reguły po zakończeniu procedury pacjent odczuwa lekkie pieczenie i swędzenie. Po średnio 8 godzinach należy oczyścić cerę delikatnym preparatem myjącym na przykład płynem micelarnym dla skóry wrażliwej. Specjalista zaleci też odpowiednie kosmetyki do dalszej pielęgnacji. Przez kilka pierwszych dni skóra może być nieco tkliwa i bolesna, a także zaczerwieniona i pokryta obrzękiem. Taki stan stanowi naturalną reakcję na zabieg i mija samoczynnie. Ochrona przeciwsłoneczna powinna być stosowana przez minimum tydzień po zabiegu, by zapobiec podrażnieniom i powstawaniu przebarwień.

Liczba zabiegów i przeciwwskazania

Regeneracja skóry z użyciem Dermapen 4 najczęściej jest wykonywana w serii 4-6 zabiegów przeprowadzanych w odstępach 3-6 tygodniowych. Zależnie od typu skóry i rodzaju problemu program terapii powinien być indywidualnie ustalony przez lekarza. Podstawę do realizacji zabiegu stanowi wcześniejsza kwalifikacja, podczas której wyeliminowane zostaną pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Mezoterapia mikroigłowa nie powinna być wykonywana u pacjentów z aktywną opryszczką i trądzikiem, stanami zapalnymi skóry czy chorobami nowotworowymi, a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas