Ujędrnianie skóry po odchudzaniu bardzo często okazuje się niezbędne, aby osiągnąć zamierzony efekt i odpowiednio wyszczuplić ciało. Obecnie jest to możliwe przy wykorzystaniu specjalistycznych zabiegów. Utrata wagi bardzo często wiąże się z pozostawieniem nadmiaru skóry, która ma nieestetyczny wygląd i jest pozbawiona elastyczności. Procedury realizowane pod kątem ujędrniania ciała nie stanowią formy odchudzania, ale mogą być bardzo pomocne w procesie modelowania sylwetki.

Spis treści:
Na czym polega?
Specyfika zabiegu
Właściwości fal ultradźwiękowych
Jak się odbywa?
Przebieg zabiegu
Podstawowe zastosowania

Na czym polega ujędrnianie skóry po odchudzaniu?

Ujędrnianie skóry po odchudzaniu jest możliwe w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic we Wrocławiu, gdzie korzystamy ze specjalnie zaprojektowanej aparatury zabiegowej. Technologia stosowana w tym celu bazuje na skoncentrowanych falach ultradźwiękowych, które odznaczają się wysoką częstotliwością. Zabieg taki możemy ukierunkować na różne głębokości tkanek, podnosząc ich napięcie oraz unosząc skórę. Do procedury nie trzeba się specjalnie przygotowywać, a jej wykonanie nie wymaga porzucania codziennych obowiązków. Fale ultradźwiękowe nie oddziałują na wierzchni naskórek, przez co mogą być stosowane przez cały rok.

Specyfika zabiegu

Procedura z użyciem skoncentrowanych fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości może być wykonywana zarówno na skórze ciała, jak i twarzy. Zabieg ten pozwala na zredukowanie zwiotczeń po odchudzaniu, a także tych spowodowanych procesami starzenia. Technologia ta sprawdza się ponadto w profilaktyce, ponieważ zabezpiecza przed utratą jędrności skóry. Zabieg przynosi rezultaty od razu, ale są one w pełni zauważalne po około 90 dniach. W okresie tym dochodzi do stopniowej produkcji nowych włókien strukturalnych. Podczas zabiegu na skórę oddziałują silnie zogniskowane fale ultradźwiękowe, które odpowiadają za obkurczenie włókien kolagenu i elastyny oraz inicjują regenerację. W rezultacie następuje ujędrnienie skóry, a tym samym poprawa jej elastyczności.

Właściwości fal ultradźwiękowych

System zabiegowy emitujący skoncentrowane fale ultradźwiękowe idealnie nadaje się do penetracji skóry właściwej, a także powierzchniowego układu mięśni i ścięgien. Ta sama warstwa ulega napinaniu w przypadku wykonywania standardowego liftingu. W trakcie procedury docelowa tkanka poddawana jest odpowiednim drganiom, czemu towarzyszy właściwe naprężenie, silne skupienie i duża częstotliwość fali. W efekcie dochodzi do wywołania tarcia, a następnie kontrolowanego przegrzania oraz stymulacji procesów regeneracyjnych. Zabieg ten oddziałuje na skórę właściwą i tkankę podskórną, ale nie przerywa ciągłości naskórka i nie stwarza ryzyka poparzeń powierzchniowych. Do kumulacji energii dochodzi bowiem punktowo i w warstwach ulokowanych głębiej. Aparatura zabiegowa oddziałuje nie tylko na elastynę i kolagen, ale też powierzchniową warstwę mięśniowo-powięziową.

Jak odbywa się ujędrnianie skóry brzucha po odchudzaniu?

Ujędrnianie skóry brzucha po odchudzaniu jest zabiegiem, który można wykonać przy wykorzystaniu różnych systemów technologicznych. Z realizacją takiej procedury nie wiąże się ryzyko pozostawienia trwałych śladów, takich jak silne zaczerwienienie, podrażnienie czy złuszczenie skóry. Aparatura zabiegowa oddziałuje głęboko, ale nie narusza naskórka. Po zakończeniu procedury może wystąpić objaw delikatnego zaczerwienienia skóry, jednak zwykle mija on po kilku godzinach od przeprowadzenia ujędrniania. Po zabiegu może też wystąpić nieduża opuchlizna, która utrzymuje się maksymalnie przez kilka dni.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu ujędrniającego następuje emisja ultradźwięków, czemu towarzyszy przekazanie energii cieplnej tkankom. Działania te mają na celu stymulowanie naturalnej regeneracji skóry. Jako główny przetwornik energii służy głowica urządzenia zabiegowego, która odpowiada za wytworzenie fali w formie stożka oraz skumulowanie jej na wybranej głębokości. W trakcie procedury nie zachodzą niekontrolowane zmiany w tkankach otaczających, ponieważ jest ona ukierunkowana na powstawanie nowych łańcuchów naprawczych. Po zabiegu nie jest konieczna rekonwalescencja, dzięki czemu pacjent może powrócić do codziennych obowiązków praktycznie od razu po wyjściu z gabinetu. Rezultaty ujędrniania utrzymują się z reguły przez okres minimum kilkunastu miesięcy.

Podstawowe zastosowania

Zabieg ujędrniający z wykorzystaniem skoncentrowanych fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości sprawdza się w przypadku wielu niedoskonałości ciała. Procedura ta może być stosowana nie tylko po odchudzaniu, ale także w innych przypadkach wymagających odpowiedniego modelowania. Aparatura zabiegowa tego typu sprawdza się w przypadku poprawy napięcia różnych części ciała, ograniczając wiotkość skóry dzięki stymulacji procesów syntezy włókien kolagenu i elastyny. Technologię można też wykorzystać do modelowania i liftingu twarzy.