Ujędrnianie ud jest celem wielu kobiet, którym zależy na uzyskaniu wyjątkowo sprężystej, gładkiej i elastycznej skóry w tym obszarze nóg. Taki rezultat nie zawsze można osiągnąć poprzez aktywność fizyczną, prawidłową dietę czy stosowanie odpowiednich kosmetyków. Sposobem na poprawę ujędrnienia skóry w tej części ciała może być wykonanie specjalnych zabiegów medycyny estetycznej. Ich przeprowadzenie jest szczególnie zalecane na etapie modelowania sylwetki, ponieważ pomaga w wyszczuplaniu ud.

Spis treści:
Jaka technologia się sprawdzi?
Charakterystyka zabiegów
Unikalne właściwości
Jak wyglądają zabiegi?
Przebieg procedury
Możliwości wykorzystania

Jaka technologia pozwala na v?

Ujędrnianie wewnętrznej strony ud jest obecnie możliwe przy wykorzystaniu odpowiednich systemów zabiegowych, z których korzystają specjaliści naszego gabinetu Kaniowscy Clinic we Wrocławiu. Aparatura taka bazuje na zaawansowanej technologii skoncentrowanych fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Procedura z ich użyciem może być nastawiona na tkanki na różnej głębokości, co ma na celu uniesienie skóry i poprawę jej napięcia. Zabieg taki nie wymaga specjalnych przygotowań, a także nie utrudnia codziennych aktywności. Fale ultradźwiękowe nie oddziałują przy tym na wierzchnią część naskórka ud, dlatego można z nich korzystać o dowolnej porze roku.

Charakterystyka zabiegów

Zabiegi wykorzystujące skoncentrowane fale ultradźwiękowe o dużej częstotliwości są przeprowadzane na różnych częściach ciała, nie tylko na wewnętrznej stronie ud. Procedura wykonana w tym obszarze redukuje zwiotczenia spowodowane odchudzaniem, a także postępującymi procesami starzenia. Zastosowanie tej technologii jest możliwe również pod kątem profilaktycznym, z uwagi na możliwość ochrony skóry ud przed utratą jędrności. Procedura pozwala na uzyskanie szybkiego rezultatu, przy czym całkowita poprawa jest widoczna po około 3 miesiącach. Po zabiegu następuje stopniowa produkcja nowych włókien kolagenu i elastyny. Wynika to z oddziaływania mocno zogniskowanych fal ultradźwiękowych, które pobudzają regenerację i poprawiają elastyczność skóry.

Unikalne właściwości

W ramach zabiegów wykorzystujących skoncentrowane fale ultradźwiękowe możliwa jest penetracja nie tylko skóry właściwej, ale też układu powierzchniowego ścięgien oraz mięśni. Warstwy te ulegają napięciu przy zastosowaniu klasycznego liftingu. Procedura umożliwia poddanie tkanek specyficznym drganiom, na co pozwala odpowiednie skupienie, naprężenie i częstotliwość fali. Zabieg wywołuje w ten sposób tarcie, a następnie kontrolowane przegrzanie. W rezultacie następuje stymulacja procesów regeneracji. Technologia ta oddziałuje na tkanki podskórne i skórę właściwą w obszarze ud, jednak nie przerywa ciągłości naskórka. Nie wywołuje też ryzyka wystąpienia powierzchniowych oparzeń, ponieważ energia kumulowana jest punktowo oraz w odpowiednio głębokich warstwach.

Jak wyglądają zabiegi pozwalające na ujędrnianie ud i pośladków?

Ujędrnianie ud i pośladków taką metodą zawsze odbywa się przy zastosowaniu właściwie dobranych systemów technologicznych. Procedura wykonana za pomocą skoncentrowanych fal ultradźwiękowych nie wywołuje silnego podrażnienia, zaczerwienienia czy złuszczania się skóry, a także nie pozostawia po sobie trwałych śladów. Kwestia ta ma szczególne znaczenie w przypadku obszaru ud czy pośladków, z uwagi na delikatność naskórka. Po zabiegu występują jedynie mało uciążliwe objawy, jednak w większości przypadków ustępują one już po paru godzinach. Dotyczy to przede wszystkim delikatnego zaczerwienienia. Po zabiegu może też pojawić się niewielka opuchlizna, która mija po maksymalnie kilku dniach.

Przebieg procedury

Procedury ujędrniające o takim przebiegu polegają na emisji ultradźwięków, co odbywa się przy jednoczesnym przekazaniu tkankom energii cieplnej. Zabieg ten stymuluje regenerację skóry w sposób naturalny. Za wytworzenie fali w postaci stożka oraz jej skumulowanie na konkretnej głębokości odpowiada głowica urządzenia, która jest jego głównym przetwornikiem energii. Procedury te nie wywołują żadnych niekontrolowanych zmian w otaczających tkankach, z uwagi na ukierunkowanie terapii na rozwój nowych łańcuchów naprawczych. Zabiegi nie wymagają również długotrwałej rekonwalescencji, a tym samym powrót do codziennej aktywności jest możliwy praktycznie natychmiast po opuszczeniu gabinetu. Poprawa jędrności utrzymuje się przez minimum kilkanaście miesięcy.

Możliwości wykorzystania

Procedury ujędrniające bazujące na skoncentrowanych falach ultradźwiękowych o znacznej częstotliwości mogą pomóc w przypadku różnych niedoskonałości estetycznych. Zabiegi tego typu sprawdzają się przy utracie jędrności ud wskutek odchudzania, a także jako dodatkowe procedury wspomagające modelowanie sylwetki. Aparatura wykorzystywana pod tym kątem może być używana również na innych częściach ciała, eliminując wiotkość skóry poprzez stymulację procesów produkcji elastyny i kolagenu. Taka technologia z powodzeniem sprawdza się także do modelowania i liftingowania twarzy.