fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Usuwanie rozstępów po ciąży
Usuwanie rozstępów po ciąży
Usuwanie rozstępów po ciąży jest sporym wyzwaniem terapeutycznym. Tego rodzaju zmiany skórne dla wielu pacjentek stanowią przyczynę trudności z zaakceptowaniem wyglądu własnego ciała po porodzie. Z tego względu warto skorzystać ze skutecznych, bezpiecznych i bezinwazyjnych metod zabiegowych, które pozwolą na zredukowanie tego nieestetycznego problemu. Ich kompleksową ofertę posiada nasz gabinet Kaniowscy Clinic.

Spis treści:
Zalecenia
Efektywność
Na czym polega?
Secret DUO/Secret RF
Discovery Pico
Lampa LED
Laser tulowy Lavieen
Ile wynosi cena?

Kiedy można usunąć rozstępy po ciąży?

Usuwanie rozstępów po ciąży przeprowadzić można zawsze, gdy po porodzie uwidocznią się nieestetyczne zmiany skórne. Z wyglądu przypominają one pęknięcia, a ich bezpośrednią przyczyną jest szybkie rozciągnięcie skóry i związana z tym utrata elastyny i kolagenu. W ciąży następują znaczące wahania wagi, a także specyficzne zaburzenia hormonalne. Rozstępy tego typu pojawiają się przede wszystkim na brzuchu, jednak mogą towarzyszyć im zmiany występujące również na udach, piersiach, pośladkach czy ramionach.

Efektywność i skuteczność

Rozstępy pojawiają się po ciąży u bardzo wielu kobiet. Znaczna część pacjentek zwleka jednak z ich redukowaniem, przez co utrzymują się one przez długi czas od porodu. Rozstępy są już wówczas dojrzałe i nabierają białego koloru. Ich niwelowanie jest trudniejsze, dlatego na przeprowadzenie zabiegu warto zdecydować się, jak najszybciej. Czas potrzebny na redukcję rozstępów zależy zarówno od ich ilości, jak i stanu skóry. Nie bez znaczenia pozostaje też wybrana metoda zabiegowa oraz obszar, na którym występują niechciane zmiany. Skóra po porodzie jest bardzo delikatna, przez co wymaga ona specjalnego traktowania. Rozstępy występujące w tym obszarze wymagają zastosowania mało inwazyjnych metod, które nie wywołują podrażnień i będą praktycznie bezbolesne. Ich efektywność pozostaje przy tym bardzo wysoka.

Na czym polega laserowe usuwanie rozstępów po ciąży z wykorzystaniem najbardziej efektywnych metod?

Laserowe usuwanie rozstępów po ciąży należy do najbardziej skutecznych metod wśród tego typu zabiegów. Zabiegi przeprowadzane są na podstawie naszych autorskich terapii i wieloletniego doświadczenia, co pozwala na uzyskanie optymalnych rezultatów w krótkim czasie. Procedury te realizujemy przy użyciu nowoczesnego sprzętu medycznego, który pozwala na usunięcie świeżych rozstępów oraz zredukowanie znacznie starszych zmian. W Kaniowscy Clinic oferujemy bardzo zróżnicowany wybór zabiegów tego typu, a wybór konkretnych rozwiązań zależy od licznych czynników indywidualnych.

Secret DUO/Secret RF

secret duo kaniowscy zabiegi

Secret DUO to unowocześniona wersja urządzenia Secret RF, przeznaczonego do radiofrekwencji mikroigłowej. Aparatura ta pozostaje obecnie jedynym na świecie systemem, który łączy w sobie dwie technologie nieablacyjne w ramach jednej platformy. Secret DUO wykorzystuje bowiem zarówno radiofrekwencję mikroigłową RF, jak i działanie erbowo-szklanego lasera frakcyjnego o długości fali 1540 nm. Kombinacja tych dwóch technologii w jednym urządzeniu pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów w redukowaniu rozstępów. Laser tworzy w skórze mikrokanaliki i podgrzewa tkanki wewnętrzne, nie wywołując przy tym uszkodzeń. Urządzenie dysponuje też mikroigłami dostarczającymi energię radiofrekwencji do głębokich warstw skóry, co działa rewitalizująco oraz regenerująco.

Discovery Pico

Discovery Pico również pozwala na redukowanie rozstępów. Urządzenie to korzysta z nowoczesnej technologii pikosekundowej, które łączy z działaniem soczewki frakcyjnej. Jego zastosowanie w znacznym stopniu wpływa na poprawę kondycji i struktury skóry. Zabieg ten pozwala na redukcję zarówno świeżych zmian, jak i tych powstałych w przeszłości. W jego przebiegu następuje zamiana impulsu świetlnego w falę akustyczną w skórze, co niweluje ryzyko wystąpienia efektu cieplnego w tkankach. Zabieg jest komfortowy i niemal bezbolesny, a po jego przeprowadzeniu nie pozostają blizny i zgrubienia. Nie bez znaczenia pozostaje ograniczona do minimum rekonwalescencja. Efekty stosowania Discovery Pico uwidoczniają się po kilku sesjach, wykonywanych w odstępach 4-tygodniowych. Skóra potrzebuje nieco czasu na przebudowę, jednak poprawę jej wyglądu można odnotować już po pierwszym zabiegu. Z czasem następuje wyraźna redukcja rozstępów, które zyskują odcień zbliżony do naturalnego kolorytu skóry zdrowej.

Lampa LED

Lampa LED znajduje zastosowanie w fototerapii, która efektywnie stymuluje produkcję białek podporowych. Jej zastosowanie może pobudzić aktywność fibroblastów, odpowiedzialnych za syntezę elastyny, kolagenu czy kwasu hialuronowego. Podczas zabiegu światło LED dociera do wnętrza skóry, przyspieszając regenerację tkanek i reakcji biochemicznych. Fototerapia może wpłynąć na metabolizm komórkowy, co wyzwoli pożądane procesy wewnątrzkomórkowe. Lampa LED bardzo dobrze sprawdza się jako uzupełnienie efektów zabiegowych osiągniętych poprzez zastosowanie laserowego redukowania rozstępów, potęgując je oraz przyspieszając gojenie. Z tego względu zalecane jest naświetlanie miejsca zabiegowego po każdej procedurze. Urządzenie to można też stosować w ramach procedury samodzielnej, zapewniając działanie antybakteryjne oraz niwelując obrzęki. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, nasi specjaliści indywidualnie dobierają odpowiedni program, zawierający połączenie pożądanych kolorów światła.

Laser tulowy Lavieen

W redukowaniu rozstępów po ciąży może też pomóc terapia laserem tulowym Lavieen. Urządzenie to nie tylko niweluje różne niedoskonałości skóry, ale również efektywnie ją odmładza. Zabiegi z jego wykorzystaniem są mało inwazyjne, a także przynoszą bardzo dobre efekty w redukowaniu rozstępów. Jako źródło energii w urządzeniu Lavieen wykorzystywany jest tul, będący najrzadszym lantanowcem występującym na Ziemi. Laser tulowy charakteryzuje się długością fali 1927 nm i umożliwia pracę w trybie ablacyjnym, subablacyjnym oraz nieablacyjnym. Taka konstrukcja pozwala na dostosowanie parametrów do różnych poziomów głębokości skóry, zależnie od indywidualnych wskazań pod kątem długości impulsu czy intensywności energii. Jego działanie pobudza skórę właściwą do przebudowy, a także wyrównuje jej strukturę i efektywnie niweluje rozstępy po ciąży.

Ile wynosi cena usuwania rozstępów po ciąży?

Usuwanie rozstępów po ciąży ma bardzo atrakcyjną cenę, uzależnioną przede wszystkim od rodzaju wykonywanego zabiegu oraz wielkości obszaru. Z tego względu koszty w każdym przypadku muszą być ustalane indywidualnie. Procedury dostępne w ofercie Kaniowscy Clinic pozwalają na zredukowanie tego uciążliwego problemu nie tylko skutecznie, ale również bez bólu. Ze szczegółowym cennikiem można zapoznać się na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do nawiązania kontaktu i umówienia terminu wizyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas