fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha
Usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha

Usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha nierzadko jest bardzo problematyczne, nawet mimo regularnej aktywności fizycznej i stosowania deficytu kalorycznego. Depozyty tłuszczowe mogą być w tym miejscu ciała zgromadzone miejscowo, co utrudnia ich redukcję poprzez ćwiczenia czy dietę. Aby pozbyć się uciążliwej tkanki tłuszczowej z brzucha, można zdecydować się na specjalistyczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej.

Spis treści:
Na czym polega?
Zabieg z użyciem laserowej liposukcji
Przebieg zabiegu
Uzupełnienie procedury
Od czego zależy koszt?
Liczba zabiegów

Na czym polega specjalistyczne usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha?

Usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha to jeden z zabiegów, które realizują specjaliści naszego gabinetu Kaniowscy Clinic. Procedury te sprawdzają się również w redukcji niepożądanych depozytów tłuszczowych z innych miejsc ciała, takich jak biodra, pośladki, uda czy środkowa część kolan. Zabiegiem szczególnie zalecanym w takim przypadku jest procedura z użyciem liposukcji laserowej, która znajduje szerokie zastosowanie w modelowaniu ciała. Metoda ta pozwala na zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej i przywrócenie estetycznego, proporcjonalnego wyglądu sylwetki.

Zabieg z użyciem liposukcji laserowej

Laserowe usuwanie tłuszczu z brzucha

Zabieg z użyciem laserowej liposukcji polega na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej, która może gromadzić się z wielu przyczyn. Poza brakiem aktywności fizycznej i nieodpowiednią dietą, przyczyną problemu często są czynniki genetyczne, współwystępujące schorzenia czy chroniczny stres. Nadmiar tkanki tłuszczowej sprawia trudności w utrzymaniu wagi proporcjonalnej do wzrostu i budowy ciała, a także osłabia wytrzymałość układu kostnego. Specjalistyczny zabieg pozwala nie tylko na redukcję depozytów zgromadzonych miejscowo, ale też pobranie komórek tłuszczowych pacjenta i przeszczepienie ich do wybranych obszarów ciała. Tkanka pozyskana w ten sposób może sprawdzić się jako wypełniacz pośladków, piersi czy łydek, a także znajduje zastosowanie w terapii ukierunkowanej na redukcję blizn.

Przygotowanie do zabiegu

Pierwszym krokiem jest konsultacja z lekarzem chirurgiem wykonującym zabiegi. Przeprowadzi on wywiad medyczny, wykluczy przeciwwskazania i zleci odpowiednie badania – mi.n. morfologię, kreatyninę, czas krzepnięcia krwi. Kolejnym etapem jest zastosowanie się do jego zaleceń, które mogą dotyczyć uwag co do stosowanej diety, ewentualnego odstawienia zażywanych leków oraz postępowania w przeddzień i w dniu zabiegu, a także w okresie rekonwalescencji.

Przebieg zabiegu

Usuwanie tłuszczu z brzucha jest przeprowadzane z wykorzystaniem innowacyjnej aparatury. Specjalistyczny system pozwala na zredukowanie nadmiarowej tkanki tłuszczowej i wykorzystanie jej do reimplantacji.

Procedura polega na wykonaniu małego nacięcia, a następnie doprowadzeniu znieczulenia miejscowego w obszar poddawany zabiegowi. Po ok. 20 minutach następuje procedura właściwa, polegająca na jednoczasowej liposukcji. Dzięki działaniu lasera komórki tłuszczowe ulegają oddzieleniu, są następnie odsysane i odprowadzane do sterylnego pojemnika, nadając się do dalszego wykorzystania w przeszczepie, czyli tzw. lipotransferze.

Podczas procedury stosowana jest wiązka laserowa o odpowiednio długiej fali, która nie niszczy komórek tłuszczowych. W uzyskanym materiale znajdują się żywe komórki macierzyste, które mogą być użyte do przeszczepu w wybrane miejsce podczas jednej procedury. Sam proces odsysania tłuszczu odbywa się w odpowiednio dobranych warunkach temperaturowych, dzięki czemu skóra w obszarze poddanemu zabiegowi ulega jednoczesnemu obkurczeniu oraz ujędrnieniu.

Uzupełnienie procedury

Aby dodatkowo poprawić jędrność skóry po zabiegu, zalecanym rozwiązaniem jest wykonanie procedury z użyciem zimnej plazmy helowej. Stan tej materii przypomina gaz i często bywa nazywana czwartym stanem skupienia. Plazma helowa charakteryzuje się zjonizowanymi cząsteczkami, które posiadają ładunek elektryczny o obojętnych właściwościach. Materia ta oddziałuje silnie z polem magnetycznym i elektrycznym, a także jest dobrym przewodnikiem prądu. Jej opór elektryczny maleje w wyniku wzrostu temperatury. System stosowany podczas zabiegu wykorzystuje zarówno plazmę helową, jak i fale radiowe. Technologie te znajdują szerokie zastosowanie w modelowaniu sylwetki, a także usuwaniu przebarwień czy zmarszczek. Fale radiowe podnoszą temperaturę helu, który ulega zamianie w plazmę. Bodziec termiczny wygenerowany w ten sposób prowadzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, co inicjuje jej procesy regeneracyjne oraz poprawia napięcie i jędrność. Plazma działa na włókna kolagenowe, natomiast nie narusza naczyń krwionośnych i innych struktur.

Zalecenia po zabiegu liposukcji laserowej

Bezpośrednio po zabiegu pacjent zostaje skierowany do sali pozabiegowej, gdzie pozostaje do momentu aż przestanie działać podane mu znieczulenie. Bezpośrednio po procedurze pacjent może odczuwać odrętwienie obszaru poddanego zabiegowi, może się też pojawić delikatny obrzęk i niewielkie zasinienie – stan ten powinien ustąpić po kilku dniach. Przez okres kilku tygodni należy nosić specjalną odzież uciskową. Wszystkie zalecenia po zabiegu, z uwzględnieniem indywidualnych wskazań, przedstawi lekarz prowadzący, ustali on także harmonogram kontrolnych wizyt.

Od czego zależy cena za usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha?

Usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha jest specjalistyczną procedurą, której cena zależy od kilku różnych czynników. Podstawowym aspektem jest sam zakres zabiegu, ponieważ u poszczególnych pacjentów występują różne ilości nadmiernie zgromadzonych depozytów tłuszczowych. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia ewentualnego wykonania lipotransferu. Sam zabieg może być też wykonany z sedacją przez wykwalifikowanego anestezjologa, jednak jest to rozwiązanie opcjonalne i jet indywidualnie konsultowane z zespołem specjalistów.

Liczba zabiegów

W większości przypadków zabieg liposukcji laserowej przeprowadzany jest jednorazowo i  nie wymaga powtarzania. Jeżeli jednak zachodzi taka konieczność, istnieje możliwość wykonania dodatkowej procedury uzupełniającej. Zredukowanie tkanki tłuszczowej jest już widoczne bezpośrednio po zakończeniu zabiegu, a ostateczne rezultaty ulegają pogłębieniu w ciągu około dwóch tygodni, kiedy zniknie obrzęk. Jeżeli w ramach procedury wykonany zostanie jednocześnie przeszczep (lipotransfer), ostateczny efekt zależy od rodzaju uzupełnianego obszaru i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Przeszczepiony materiał ulega naturalnemu osadzeniu się w tkankach w okresie około dwóch tygodni, jednak początkowe rezultaty są już także widoczne bezpośrednio po zakończeniu procedury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas