fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha

Usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha nierzadko jest bardzo problematyczne, nawet mimo regularnej aktywności fizycznej i stosowania deficytu kalorycznego. Depozyty tłuszczowe mogą być w tym miejscu ciała zgromadzone miejscowo, co utrudnia ich redukcję poprzez ćwiczenia czy dietę. Aby pozbyć się uciążliwej tkanki tłuszczowej z brzucha, można jednak zdecydować się na specjalistyczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej.

Spis treści:
Na czym polega?
Zabieg z użyciem lasera
Przebieg zabiegu
Uzupełnienie procedury
Od czego zależy koszt?
Liczba zabiegów

Na czym polega specjalistyczne usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha?

Usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha to jeden z zabiegów, które realizują specjaliści naszego gabinetu Kaniowscy Clinic. Procedury te sprawdzają się również w redukcji niepożądanych depozytów tłuszczowych z innych miejsc ciała, takich jak chociażby biodra, pośladki, uda czy środkowa część kolan. Zabiegiem szczególnie zalecanym w takim przypadku jest procedura z użyciem lasera, która znajduje szerokie zastosowanie w modelowaniu ciała. Metoda ta pozwala na zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej i przywrócenie estetycznego, proporcjonalnego wyglądu sylwetki.

Zabieg z użyciem lasera

Zabieg z użyciem lasera polega na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej, która może gromadzić się z wielu przyczyn. Poza brakiem aktywności fizycznej i nieodpowiednią dietą, przyczyną problemu często są czynniki genetyczne, współwystępujące schorzenia czy chroniczny stres. Nadmiar tkanki tłuszczowej sprawia trudności w utrzymaniu wagi proporcjonalnej do wzrostu i budowy ciała, a także osłabia wytrzymałość układu kostnego. Specjalistyczny zabieg pozwala nie tylko na redukcję depozytów zgromadzonych miejscowo, ale też pobranie komórek tłuszczowych pacjenta i przeszczepienie ich do wybranych obszarów ciała. Tkanka pozyskana w ten sposób może sprawdzić się jako wypełniacz pośladków, piersi czy łydek, a także znajduje zastosowanie w terapii ukierunkowanej na redukcję blizn i innych zmian skórnych.

Przebieg zabiegu

Usuwanie tłuszczu z brzucha jest przeprowadzane z wykorzystaniem innowacyjnej aparatury laserowej. System tego typu pozwala na zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej i wykorzystanie jej do reimplantacji. W takiej procedurze stosowana jest wiązka o odpowiednio długiej emisji fali, która nie niszczy komórek tłuszczowych. W uzyskanym materiale znajdują się komórki macierzyste, które mogą być użyte do przeszczepu w wybrane miejsce podczas jednej procedury. Sam proces odsysania tłuszczu odbywa się w odpowiednio dobranych warunkach temperaturowych, dzięki czemu skóra w obszarze poddanemu zabiegowi ulega jednoczesnemu obkurczeniu oraz ujędrnieniu.

Uzupełnienie procedury

Aby dodatkowo poprawić jędrność skóry po zabiegu, zalecanym rozwiązaniem jest wykonanie procedury z użyciem zimnej plazmy helowej. Stan tej materii przypomina gaz i często bywa nazywana czwartym stanem skupienia. Plazma helowa charakteryzuje się zjonizowanymi cząsteczkami, które posiadają ładunek elektryczny o obojętnych właściwościach. Materia ta oddziałuje silnie z polem magnetycznym i elektrycznym, a także jest dobrym przewodnikiem prądu. Jej opór elektryczny maleje w wyniku wzrostu temperatury. System stosowany podczas zabiegu wykorzystuje zarówno plazmę helową, jak i fale radiowe. Technologie te znajdują szerokie zastosowanie w modelowaniu sylwetki, a także usuwaniu przebarwień czy zmarszczek. Fale radiowe podnoszą temperaturę helu, który ulega zamianie w plazmę. Bodziec termiczny wygenerowany w ten sposób prowadzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, co inicjuje procesy regeneracyjne oraz poprawia napięcie i jędrność po zabiegu laserowym. Plazma działa na włókna kolagenowe, natomiast nie narusza naczyń krwionośnych i innych struktur.

Od czego zależy cena za usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha?

Usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha jest specjalistyczną procedurą, której cena zależy tak naprawdę od kilku różnych czynników. Podstawowym aspektem jest sam zakres zabiegu, ponieważ u poszczególnych pacjentów występują różne ilości nadmiernie zgromadzonych depozytów. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia ewentualnego wykonania lipotransferu. Sam zabieg może być też wykonany z sedacją przez wykwalifikowanego anestezjologa, jednak jest to rozwiązanie opcjonalne i musi być indywidualnie konsultowane z zespołem specjalistów.

Liczba zabiegów

W większości przypadków zabieg laserowy przeprowadzany jest jednorazowo, nie wymaga powtarzania. Jeżeli jednak zachodzi taka konieczność, istnieje możliwość wykonania dodatkowej procedury uzupełniającej. Sama redukcja tkanki tłuszczowej jest widoczna natychmiast po zakończeniu zabiegu, a ostateczne rezultaty ulegają pogłębieniu w ciągu około dwóch tygodni. Jeżeli w ramach procedury wykonany zostanie jednocześnie przeszczep w formie lipotransferu, ostateczny efekt zależy od rodzaju uzupełnianego obszaru i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Pobrany materiał z reguły ulega naturalnemu osadzeniu się w tkankach w okresie około dwóch tygodni, jednak początkowe rezultaty także są widoczne bezpośrednio po zakończeniu procedury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas