Usuwanie worków pod oczami odbywa się z wykorzystaniem różnych metod, które pomagają w pozbyciu się tego charakterystycznego problemu. Z reguły objawia się on pod postacią obrzęku, np. wskutek długotrwałego przemęczenia, niewyspania czy odwodnienia. Skóra pod oczami z wiekiem traci swoją elastyczność i jędrność, co dodatkowo zwiększa ryzyko utrwalenia się zmian. Na powstawanie obrzęków wpływa także dieta czy ogólny styl życia.

Spis treści:
Na czym polega?
Dobór właściwej metody
Od czego zależy koszt?
Nowoczesna karboksyterapia
Plastyka powiek

Na czym polega usuwanie worków pod oczami?

Zabieg na worki pod oczami

Usuwanie worków pod oczami obecnie może być realizowane poprzez różne procedury medycyny estetycznej, które wykonujemy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic. Zabiegi przeprowadzane w tej części twarzy są jednak dość wymagające i specyficzne, co wynika z kilku czynników. Skóra pod oczami jest pozbawiona gruczołów łojowych, a przy tym bardzo cienka i delikatna. Jej powierzchnia nie posiada warstwy ochronnej, którą zapewnia w innych miejscach twarzy naturalne sebum. Nie bez znaczenia pozostaje też stosunkowo rzadkie zagęszczenie elastyny i kolagenu, co podnosi widoczność wszelkich ubytków spowodowanych procesami starzenia. Nieustanna praca mięśni powiek dodatkowo sprawia, że skóra pod oczami aktywnie kurczy się i rozciąga.

Dobór właściwej metody

Współczesna medycyna estetyczna oferuje bardzo szerokie możliwości w zakresie niwelowania widocznych obrzęków pod oczami. Obecnie sporo zabiegów realizowanych jest też pod kątem profilaktycznym, co ma na celu ochronę przed powstawaniem niepożądanych zmian w postaci worków, zmarszczek, przebarwień czy innych uciążliwych niedoskonałości w okolicy oczu. Procedury wykonywane przez doświadczonych specjalistów mogą skupiać się zarówno tylko na tej strefie, jak i innych konkretnych obszarach lub też całej twarzy. Podstawę doboru właściwej metody zabiegowej stanowi przede wszystkim kwalifikacja pacjenta. Z tego względu każdy zabieg zawsze poprzedzamy kompleksową konsultacją, która pozwala na dokonanie szczegółowej oceny stanu skóry pacjenta oraz dopasowanie do niej właściwej, indywidualnej terapii o działaniu redukującym niedoskonałości oraz wzmacniającym.

Od czego zależy cena za zabieg usuwania worków pod oczami?

Zabieg usuwania worków pod oczami to procedura, której cena jest ściśle uzależniona od rodzaju wybranej formy terapii oraz jej specyfiki. Poszczególne metody opierają się głównie na wzmacnianiu skóry w okolicy powiek, a także redukcji nadmiaru wody czy toksyn oraz likwidacji ewentualnych zmian naczyniowych. Poza usunięciem charakterystycznych obrzęków, zabiegi te mają na celu zminimalizowanie widoczności również innych nieestetycznych zmian. Poszczególne procedury mogą pomóc w wygładzaniu i redukcji zmarszczek mimicznych, a także przyczynić się do poprawy nawilżenia skóry twarzy oraz jej regeneracji.

Nowoczesna karboksyterapia

Jedną z metod zalecanych w przypadku występowania obrzęków pod oczami jest karboksyterapia, która opiera się na wykorzystaniu dwutlenku węgla pod kątem poprawy metabolizmu skóry oraz przyspieszenia jej regeneracji. W metodzie tej zachodzi podskórne lub śródskórne wstrzyknięcie kontrolowanych dawek CO2 za pomocą specjalistycznej aparatury. Zabieg ma na celu usprawnienie krążenia i stymulowanie produkcji nowego kolagenu, a także może się przyczynić do zredukowania tkanki tłuszczowej. Procedura ta jest stosowana jako kuracja samodzielna lub w formie terapii łączonej z innymi metodami. Dawki CO2 są ściśle kontrolowane i podawane z wysoką precyzją, a przy tym niemal natychmiast przedostają się do tkanek. Dwutlenek węgla czynnie rozszerza naczynia krwionośne, podnosząc metabolizm i mikrokrążenie. Poprawa przepływu krwi w okolicach oczu sprawia, że zabieg jest bardzo pomocny w redukcji niepożądanych zmian. Kąt i głębokość iniekcji muszą być optymalnie dopasowane do specyfiki problemu. Zabieg odbywa się z użyciem aparatury umożliwiającej ścisłą kontrolę prędkości i ilości podania CO2.

Blefaroplastyka powiek

Jeżeli problem z workami pod oczami jest poważniejszy i wymaga interwencji chirurgicznej, optymalnym rozwiązaniem może się okazać blefaroplastyka powiek dolnych. Metoda ta pozwala na przywrócenie im właściwego kształtu i konturu, a zarazem wpływa odmładzająco na wygląd twarzy. Zabieg jest wykonywany techniką laserową, co niweluje konieczność zastosowania skalpela oraz znacząco skraca czas rekonwalescencji. Warunkiem jego realizacji pozostaje odpowiednia kwalifikacja pacjenta, którą trzeba przeprowadzić w ramach konsultacji. Procedura w przypadku korekcji powiek polega na wykonaniu cięcia poniżej linii rzęs, a następnie usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry oraz ewentualnych przepuklin tłuszczowych. Zamknięcie rany odbywa się przy użyciu optymalnie cienkich szwów, dzięki czemu blizna po wygojeniu pozostaje praktycznie niewidoczna. Procedura ta jest realizowana w znieczuleniu miejscowym i trwa około 60-90 minut.