fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Usuwanie znamion we Wrocławiu
Usuwanie znamion we Wrocławiu

Usuwanie znamion można wykonać z pomocą zabiegów przeprowadzanych we Wrocławiu. Różne metody pozwalają na efektywne wyeliminowanie rozmaitych plamek, przebarwień oraz innych nieestetycznych zmian. Nawet nieszkodliwe znamiona wymagają dokładnej obserwacji, a szczególnie niebezpieczne są te ulegające stopniowemu powiększaniu, delikatnym krwawieniom oraz innym niepokojącym objawom. Diagnostyką i usuwaniem takich zmian we Wrocławiu zajmuje się gabinet Kaniowscy Clinic.

Spis treści:
Kiedy warto?
Wskazania do zabiegów
Na czym polega?
Jak wygląda konsultacja?
Jakie efekty daje zabieg?
Kiedy konieczne jest wycięcie zmiany?
Cena

Kiedy warto zdecydować się na usuwanie znamion we Wrocławiu?

Usuwanie znamion we Wrocławiu może być zarówno sposobem na poprawę zewnętrznego wyglądu ciała, jak i profilaktycznym działaniem przed rozwojem zmian nowotworowych. Charakterystyczne pieprzyki i plamy występują u praktycznie każdego człowieka, a niektórzy mają ich nawet kilkadziesiąt. Część znamion jest obecnych od urodzenia, podczas gdy inne pojawiają się dopiero z czasem. Większość nie wymaga interwencji i leczenia, jednak zawsze konieczna jest ich systematyczna kontrola u dermatologa.

Wskazania do zabiegów

Wskazaniem do usunięcia znamienia może być jego lokalizacja, czyli umiejscowienie w obszarze narażonym na ucisk, podrażnienia mechaniczne czy ciągłe tarcie. Takiej zmiany trzeba się pozbyć, nawet w przypadku braku jej złośliwego charakteru i zagrożenia dla życia czy zdrowia. Podobnie wygląda to w przypadku plam i pieprzyków narażonych na bezpośrednie działanie słońca, ponieważ promieniowanie ultrafioletowe jest uznawane za istotną przyczynę rozwoju nowotworu skóry oraz powstawania nowych przebarwień. Usuwanie takich znamion wymaga jednak konsultacji z lekarzem. Większość zmian ma genezę barwnikową, czyli powstaje na skutek nagromadzenia się komórek barwnikowych w skórze. Ich kształt może być nieregularny, a zabarwienie dość zróżnicowane. Niektóre znamiona mogą pojawić się nagle, np. pod wpływem niedostatecznej ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. Do szczególnie groźnych należą te, które przez lata ulegają powiększeniu lub krwawią.

Na czym polega usuwanie znamion w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu?

Rodzaj procedury usuwania znamion w gabinecie we Wrocławiu powinien być dokładnie dobrany do typu zmiany skórnej, włącznie z uwzględnieniem jej łagodnego lub złośliwego charakteru. Z tego względu specjaliści muszą przeprowadzić dokładny wywiad z pacjentem, na podstawie którego ustalają cały przebieg leczenia. W naszym gabinecie jesteśmy w stanie usunąć zarówno pieprzyki (znamiona barwnikowe), jak i włókniaki, kaszaki, brodawki łojotokowe czy tłuszczaki. Zajmujemy się też wycinaniem zmian nowotworowych skóry, w tym czerniaków, raka podstawnokomórkowego i raka kolczystokomórkowego.

Jak wygląda konsultacja?

Zabieg eliminowania znamienia powinien być poprzedzony dokładną konsultacją dermatologiczną. Lekarz musi określić charakter zmiany, a następnie zadecydować o zasadności jej usunięcia. Niektóre z nich są klasyfikowane jako niezłośliwe, a ich predyspozycja do przekształcenia się w złośliwe jest bardzo niska. Inne natomiast mogą zostać zaliczone do zmian z grupy wysokiego ryzyka, przez co wymagają systematycznej kontroli u dermatologa. Badania profilaktyczne znamion zalecane są praktycznie wszystkim pacjentom. W niektórych przypadkach konieczność usunięcia zmiany jest wysoce prawdopodobna jeszcze przed odbyciem wizyty. Dotyczy to np. pieprzyków zlokalizowanych na ramieniu, pod biustonoszem, pod paskiem od spodni lub innych miejscach zwiększających ryzyko urazu. Do wycięcia kwalifikują się też zmiany z nierównymi lub „postrzępionymi” brzegami, posiadające nierównomierne zabarwienie lub bardzo ciemny kolor czy ulegające ciągłemu powiększeniu.

Jakie efekty daje zabieg?

Zmiany skórne zawsze trzeba traktować delikatnie, unikając ich podrażniania i rozdrapywania. Wymagane jest też zabezpieczanie ich przed promieniowaniem ultrafioletowym i stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Metoda zabiegowa zawsze dopasowywana jest do rodzaju zmiany skórnej. Jeżeli zmiana kwalifikuje się do zabiegu niechirurgicznego, możliwe jest przeprowadzenie procedury już podczas pierwszej wizyty. W przypadku wycięcia zmiany konieczne jest założenie szwów, a sam wycinek kierujemy do badania histopatologicznego. Ściąganie szwów odbywa się między 7 a 14 dniem po zakończeniu procedury, natomiast wyniki badania udostępniane są w czasie ok. 4 tygodni. Nasi specjaliści starają się wykonać zabieg w taki sposób, a pozostał po nim jak najmniejszy ślad. Na ostateczny efekt w dużym stopniu wpływają indywidualne zdolności skóry pacjenta do regeneracji. W naszym gabinecie oferujemy terapię z wykorzystaniem lampy LED, która znacząco przyspiesza proces gojenia.

Kiedy konieczne jest wycięcie zmiany?

Wycięcie niepokojącego znamienia wiążę się nie tylko z możliwością poprawy wyglądu estetycznego skóry, ale też ochrony zdrowia. Nie każda zmiana skórna jest groźna, dlatego nie wszystkie z nich kwalifikuje się do usunięcia. Szczególnej uwagi wymagają jednak te znamiona, które mogą przerodzić się w złośliwego czerniaka skóry. Takie zmiany muszą być przebadane za pomocą ręcznego dermatoskopu lub poddane diagnostyce w ramach dermatoskopii komputerowej. Wykorzystanie systemu Fotofinder Dermoscope powala na mikroskopową obserwację zmian barwnikowych, zapewniając powiększenia nawet 20-70 razy. Niezbędne jest też wykonanie dokładnej analizy znamienia, np. pod kątem jego wielkości, regularności i kolorystyki. Zebrane parametry są następnie przeliczane przez współczynniki algorytmu algebraicznego, co pozwala na zakwalifikowanie znamienia jako łagodnego, atypowego lub złośliwego. Lekarze ostatecznie stawiają diagnozę po zweryfikowaniu oceny komputerowej zmiany. Podczas testów można cyfrowo zarchiwizować obrazy wideo i porównywać je ze sobą w czasie, określając tym samym aktywność zmiany np. pod względem wzrostu czy zmiany barwy.

Ile kosztuje usuwanie znamion barwnikowych we Wrocławiu?

Usuwanie znamion barwnikowych w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu przeprowadzamy u osób, które chcą pozbyć się zmian zarówno na skórze twarzy, jak i całego ciała. Przeprowadzenie takiego zabiegu jest w większości przypadków w pełni uzasadnione medycznie, a także zalecane z uwagi na komfort psychiczny pacjenta.
Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego specjalistycznego centrum medycyny i dermatologii estetycznej Kaniowscy Clinic, gdzie oferujemy kompleksową obsługę przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań i wielu sprawdzonych metod zabiegowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas