Wiotka skóra na całym ciele to problem, z którym wyjątkowo trudno się uporać. Na przestrzeni lat organizm ulega licznym zmianom, co nie pozostaje bez wpływu na wygląd zewnętrzny. Utrata jędrności może występować na skórze całego ciała, w wyniku czego staje się ona wiotka i obwisła. Problem ten może wynikać z wahań hormonalnych czy nagłej utraty wagi, a u kobiet może także pojawiać się np. po ciąży. Sposobem na usunięcie nadmiernej wiotkości jest wykonanie specjalistycznego zabiegu medycyny estetycznej.

Spis treści:
Czym jest spowodowany problem?
Główne wskazania do zabiegów
Radiofrekwencja mikroigłowa
Przebieg procedury
Liczba zabiegów

Czym spowodowana jest wiotka skóra na całym ciele?

Wiotka skóra na całym ciele może być spowodowana wieloma czynnikami, jednak bezpośrednia przyczyna problemu jest w większości przypadków bardzo podobna. Zabiegi pozwalające na pozbycie się takich niedoskonałości realizujemy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic na podstawie wcześniejszej konsultacji. Za nadmierną wiotkość skóry całego ciała odpowiada przede wszystkim utrata zdolności organizmu do regeneracji włókien kolagenu i elastyny, które ulegają uszkodzeniom. Istotny wpływ na rozwój problemu mają naturalne procesy starzenia, zaburzenia hormonalne, przebyte choroby, a także nadwyrężenia mechaniczne skóry.

Główne wskazania do zabiegów

Zabiegi pozwalające na wyeliminowanie nadmiernej wiotkości często wykonywane są u kobiet, które doświadczyły tego problemu po urodzeniu dziecka. W okresie ciąży skóra ulega bardzo mocnemu rozciągnięciu, co prowadzi do uszkodzeń włókien kolagenowych i w rezultacie zwiększa też ryzyko pojawienia się rozstępów. Nie bez znaczenia pozostają duże wahania hormonalne, przez które ciało ma problemy z odpowiednią regeneracją. Skóra po porodzie bardzo często jest pomarszczona i zwiotczała, ponieważ nie jest w stanie powrócić do dawnej kondycji. Podobny mechanizm występuje w przypadku gwałtownej, nagłej utraty masy ciała. Ubytek tkanki tłuszczowej zmienia wygląd ciała, a skóra potrzebuje czasu na regenerację. Nie zawsze jest to jednak możliwe, co może objawić się nieestetycznymi fałdami oraz wrażeniem nadmiaru skóry. W każdym z tych przypadków zalecane są odpowiednie procedury z zakresu medycyny estetycznej.

Jak pozbyć się wiotkiej skóry na całym ciele?

Wiotka skóra na całym ciele to problem, z którym można się uporać, wykonując m.in. zabieg z użyciem radiofrekwencji mikroigłowej. Procedura ta znajduje zastosowanie również w redukcji blizn, rozstępów czy zmarszczek. Jej głównym zadaniem jest poprawa napięcia skóry poprzez połączenie dwóch technik: oddziaływania elektromagnetyczną falą o częstotliwości radiowej oraz nakłuwania mikroigłami. W wyniku tej procedury następuje obkurczenie włókien kolagenowych oraz inicjacja licznych procesów regeneracyjnych. Zabieg jest wykonywany z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury, która może być stosowana nawet na delikatnych obszarach ciała.

Radiofrekwencja mikroigłowa

W zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej wykorzystywany jest prąd o częstotliwości fal radiowych, który pozwala na kontrolowane podgrzanie skóry oraz umożliwia przebudowę jej struktur poprzez zainicjowanie procesów regeneracyjnych. Działanie to prowadzi do poprawy jędrności i elastyczności skóry. Proces mikronakłuwania opiera się natomiast na wykonaniu serii nakłuć, które również stymulują i pobudzają procesy naprawcze. Technologie te mogą być stosowane zarówno razem, jak i osobno. Mikroigły pozwalają na dostarczenie energii radiofrekwencji do wielu warstw skóry, co zapewnia jej pożądaną rewitalizację. Zabieg ten nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań ani porzucania codziennych aktywności. Radiofrekwencja mikroigłowa może być także stosowana na praktycznie dowolnym typie skóry.

Przebieg procedury

Procedura radiofrekwencji mikroigłowej zawsze powinna być poprzedzona specjalistyczną konsultacją. Na kilka dni przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z doustnie przyjmowanych sterydów oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych, co obowiązuje również po zakończeniu terapii. Sam zabieg rozpoczyna się od zastosowania znieczulenia, czyli pokrycia wybranych obszarów ciała odpowiednią maścią. Specjalista przykłada następnie do skóry pacjenta głowicę urządzenia, dbając przy tym o precyzyjne przyleganie aplikatora. W trakcie zabiegu mikroigły wykonują delikatną penetrację na wcześniej wybranej głębokości, a energia fal radiowych podgrzewa tkankę wokół igieł oraz prowadzi do jej koagulacji. W procesie tym następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu.

Liczba zabiegów

Czas trwania zabiegu zależy głównie od rozległości obszaru ciała, na którym jest wykonywany. Po zakończeniu sesji występuje zwykle zaczerwienienie i obrzęk skóry, jednak objawy te mijają w ciągu kilkudziesięciu minut. Rezultaty można zaobserwować bezpośrednio po zabiegu, a po paru tygodniach ulegają one nasileniu. Fibroblasty stymulują produkcję nowego kolagenu, dzięki czemu następuje poprawa sprężystości i jędrności skóry. Z reguły zalecamy wykonanie od 3 do 5 sesji w odstępach 3-4 tygodni, przy czym ilość i częstotliwość zabiegów należy dobrać indywidualnie.