fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Wypełnianie kwasem hialuronowym
wypełnianie kwasem hialuronowym wrocław
Wypełnianie kwasem hialuronowym jest metodą zabiegową, która umożliwia przeprowadzenie korekty wyglądu np. w obrębie twarzy. Prawdopodobnie najbardziej znanym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego jest wypłycanie zmarszczek. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż wstrzykiwanie kwasu hialuronowego ma tak naprawdę znacznie szersze zastosowanie – między innymi poprawę owalu twarzy, ujędrnianie skóry, modelowanie ust, korekcję kształtu nosa czy redukcję bruzd nosowo-wargowych.

Spis treści
Dlaczego kwas hialuronowy?
W walce ze zmarszczkami
Nie tylko zmarszczki
Ile to kosztuje?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie kwasem hialuronowym skóry, m.in. w celu redukcji zmarszczek, jest znane i stosowane w medycynie już od wielu lat. Warto zastanowić się, dlaczego kwas hialuronowy ma tak szerokie zastosowanie. Dzieje się tak, gdyż występuje on naturalnie w obrębie tkanki łącznej, która jest obecna w skórze właściwej i odpowiada za jej sprężystość. Bardzo ważny jest również fakt, iż kwas hialuronowy ma zdolności wiązania stosunkowo dużych ilości wody – jedna cząsteczka tej substancji może wiązać nawet 250 cząsteczek wody. To właśnie z tego powodu kwas hialuronowy bardzo pozytywnie wpływa na jędrność skóry. Niestety z wiekiem ilość naturalnego kwasu hialuronowego maleje, dlatego aby utrzymać odpowiednie nawodnienie i związaną z tym sprężystość skóry warto skorzystać z wypełniania kwasem hialuronowym.

kwas hialuronowy

Jednym z najpopularniejszych zabiegów w medycynie estetycznej jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Z uwagi na wyżej wymienione właściwości kwasu hialuronowego możesz się spodziewać szybkich i stosunkowo trwałych efektów działania takiego zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu

Sam zabieg nie należy do zbyt skomplikowanych i trwa ok. 30 min. Z tego powodu nie wymaga on również szczególnego przygotowania przez pacjenta. Warto jednak mieć na uwadze, iż osoba przeprowadzająca zabieg musi przed jego wykonaniem zadać parę kluczowych pytań, które obejmują potencjalne uczulenia na leki, obecne choroby pacjenta, czy stosowane leki.

Przeciwwskazania do zabiegu

Wyżej wspomniany krótki wywiad przed zabiegiem ma na celu wykluczenie potencjalnych przeciwwskazań, do których należy:

 • aktywna infekcja opryszczkowa okolic twarzy,
 • zakażenie w obszarze wykonania zabiegu (np. obecność zmian typu czyrak),
 • niekontrolowana cukrzyca,
 • problemy z krzepnięciem krwi,
 • alergia na jakikolwiek składnik płynu iniekcyjnego,
 • ciąża i/lub karmienie piersią.

Warto zaznaczyć, iż znaczną ostrożność należy zachować w przypadku wykonywania zabiegu u osób będących w trakcie terapii immunosupresyjnej (po przeszczepach).

Przebieg zabiegu

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w celu redukcji zmarszczek można wykonać na dwa różne sposoby. Tradycyjnym sposobem jest mezoterapia, która polega na wstrzykiwaniu tej substancji za pomocą igły. Znacznie częściej stosuje się metodę tzw. „soft liftingu”, która polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego za pomocą mikrokaniuli, dzięki czemu minimalizuje się liczbę koniecznych wkłuć. Całość zabiegu trwa ok. 30 minut, a w przypadku przeprowadzania go z wykorzystaniem tradycyjnej mezoterapii możliwe jest miejscowe znieczulenie powierzchni skóry za pomocą specjalnego kremu.

Co wstrzykujemy?

Oczywiście odpowiedź wydaje się bardzo prosta – kwas hialuronowy. Warto jednak podkreślić, iż istnieją dwa jego rodzaje – forma usieciowana i nieusieciowana. Od formy hialuronianu zależy częstotliwość wykonywanych zabiegów. W przypadku preparatów nieusieciowanych, wykorzystuje się je do zabiegów mezoterapii. Wskazane są zabiegi z częstotliwością w okresie letnim co miesiąc, a podczas pozostałych pór roku – co ok. 2-3 miesiące.

Kiedy wykonywany jest zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym?

Oczywiście jak w każdej dziedzinie medycyny, tak i w kontekście wypełniania kwasem hialuronowym mamy konkretne wskazania do wykonania takiego zabiegu. Należą do nich:

 • wypełnianie zmarszczek,
 • korekta nosa,
 • wypełnianie policzków,
 • poprawa konturu twarzy,
 • uniesienie kącików ust, modelowanie ust,
 • spłycenie blizn,
 • poprawa wyglądu skóry twarzy.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

W wyniku przeprowadzonego w naszej klinice zabiegu możesz się spodziewać następujących efektów:

 • poprawa nawilżenia skóry,
 • zwiększenie jędrności elastyczności skóry,
 • zniwelowanie zmarszczek,
 • przywrócenie objętości twarzy,
 • wyrównanie asymetrii twarzy,
 • redukcja doliny łez,
 • spłycenie bruzd nosowo-wargowych,
 • widoczne odmłodzenie wyglądu.

Jakich działań niepożądanych mogę się spodziewać?

Co prawda większość przeprowadzanych w naszej klinice zabiegów przebiega bez powikłań, niemniej jednak można się spodziewać nieznacznych miejscowych efektów ubocznych w postaci zaczerwienienia skóry, a nawet niewielkiego obrzęku. Dolegliwości te powinny ustąpić w czasie ok. 2-3 dni. Czasem pojawia się również miejscowa tkliwość, która mija do 24 godzin.

Wypełnianie twarzy kwasem hialuronowym. Co wpływa na cenę zabiegu?

Wypełnienie twarzy kwasem hialuronowym, którego cenę możecie sprawdzić na naszej stronie internetowej, to nie tylko redukcja zmarszczek. Warto bowiem podkreślić, iż starzenie się organizmu może objawiać się zmarszczkami, ale także ogólnym zmniejszeniem elastyczności skóry. Proces starzenia się organizmu w obrębie skóry polega bowiem na zmniejszeniu produkcji wielu ważnych substancji, którymi są kwas hialuronowy, lipidy, elastyna czy kolagen. W tym mechanizmie dochodzi także do zmniejszenia objętości tkanki podskórnej i grubości skóry.

Zabieg, który pomoże przywrócić Twoje rysy twarzy

To właśnie dzięki wstrzyknięciu pod skórę kwasu hialuronowego można wykonać tzw. modelowanie twarzy, którego celem jest przywrócenie objętości twarzy i jej naturalnych rysów. Sam zabieg przebiega bardzo podobnie do wyżej opisanej redukcji zmarszczek, jednak w tym przypadku stosuje się tylko tzw. „soft lifting” z wykorzystaniem mikrokaniul, a kwas hialuronowy wstrzykuje się w miejsca, które widocznie uległy zmianom w wyniku starzenia – tj. policzki, skronie, okolice pod oczami, obszar żuchwy czy usta.

Co wstrzykujemy?

Na rynku istnieje wiele różnych preparatów, które służą do tego typu zabiegu. Różnią się one między sobą przede wszystkim procentową zawartością kwasu hialuronowego, a także poziomem jego usieciowania. W celu osiągnięcia jak największych korzyści w naszej klinice stosujemy kilka różnych preparatów.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu są dokładnie takie same, jak w przypadku wcześniej opisanej redukcji zmarszczek. Z kolei wśród wskazań do modelowania twarzy znajdują się wszelkie objawy starzenia w obrębie skóry policzków, okolic skroniowych, czy np. łuków brwiowych.

Efekty pożądane i uboczne

Wśród pożądanych efektów zabiegu znajduje się przede wszystkim znaczne poprawienie wyglądu skóry twarzy oraz jej obrysów. W kwestii efektów ubocznych – są one praktycznie takie same jak w przypadku zabiegu wygładzania zmarszczek.

Cena

Ceny wypełnienia kwasem hialuronowym w naszej klinice są dość zróżnicowane i w dużej mierze zależą od stosowanych technik zabiegowych oraz użytych podczas zabiegu produktów zawierających kwas hialuronowy.

Jeśli chcesz poprawić kondycję swojej skóry i uzyskać naturalne efekty estetyczne, dobrym wyborem jest wypełnianie twarzy kwasem hialuronowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas