fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Wyszczuplenie kolan
Wyszczuplenie kolan

Wyszczuplenie kolan nie zawsze jest łatwe. Nadmiar tkanki tłuszczowej w tym obszarze nóg może się okazać trudny do usunięcia, nawet w przypadku regularnych ćwiczeń fizycznych oraz stosowania dobrze zbilansowanej diety redukcyjnej. Sposobem na wysmuklenie tej części ciała może być przeprowadzenie specjalistycznego zabiegu medycyny estetycznej. W takim przypadku terapia jest ukierunkowana na redukcję najbardziej opornej tkanki tłuszczowej.

Spis treści:
Na czym polega procedura?
Liposukcja laserowa
Wskazania i przeciwwskazania
Jak je przeprowadzić?
Przebieg procedury
Postępowanie pozabiegowe

Na czym polegają zabiegi umożliwiające wyszczuplenie kolan?

Wyszczuplenie kolan może się odbywać poprzez specjalistyczne zabiegi, z których najbardziej zalecanym jest liposukcja laserowa. W naszym gabinecie Kaniowscy Clinic przeprowadzamy ją z wykorzystaniem specjalnego systemu przystosowanego do redukcji miejscowych depozytów tłuszczowych. Zabieg ten znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku kolan, ale też wielu innych obszarów ciała – włącznie z udami, biodrami, pośladkami czy brzuchem.

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa jest procedurą przeznaczoną do modelowania ciała za pośrednictwem specjalnego urządzenia, które emituje fale o odpowiedniej długości. Ich oddziaływanie nie prowadzi jednak do zniszczenia komórek tłuszczowych, dzięki czemu mogą być one pobrane jako materiał zawierający komórki macierzyste. W takiej formie można je przeszczepić w inne miejsce ciała, a tym samym przeprowadzić lipotransfer. Komórki tłuszczowe są odsysane i reimplantowane podczas pojedynczego zabiegu. W czasie liposukcji laserowej skóra poddawana jest działaniu odpowiednio dobranej temperatury, która przyczynia się do jej jednoczesnego obkurczenia i ujędrnienia w strefie kolan. Zabieg ten nie wywołuje efektu zwiotczenia, ze względu na liftingujące oddziaływanie lasera i ultradźwięków. Ze względu na pobudzenie i zagęszczenie włókien kolagenowych, liposukcja laserowa przyczynia się do poprawy napięcia i jędrności skóry. Kolana tracą na masywności, dzięki czemu stają się szczuplejsze.

Wskazania i przeciwwskazania

Liposukcja nóg

Tłuszcz najczęściej gromadzi się w tym obszarze w wyniku przybrania na wadze, jednak może występować także w wyniku naturalnych predyspozycji genetycznych czy też z powodu rozwoju choroby. Liposukcję można przeprowadzić u praktycznie każdego pacjenta. W większości przypadków są to jednak osoby sprawne fizycznie, które mają problem z nagromadzoną miejscowo tkanką tłuszczową. Głównym przeciwwskazaniem do zabiegu są takie schorzenia, jak np. cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi czy choroby serca i układu krążenia. Liposukcji nie można wykonywać u pacjentów z aktywnymi infekcjami skóry i otwartymi ranami czy osłabionym układem odpornościowym, a także u kobiet w ciąży. Przeciwwskazaniem jest też chorobliwa otyłość, w przypadku której wskazane jest wcześniejsze zredukowanie masy ciała poprzez ćwiczenia fizyczne oraz dietę.

Jak przeprowadzić wyszczuplenie kolan?

Wyszczuplenie kolan poprzez liposukcję laserową wymaga przeprowadzenia wcześniejszej konsultacji. Specjalista musi przeprowadzić kompletny wywiad medyczny, a w razie potrzeby zlecić niezbędne badania – włącznie z morfologią krwi i czasem krzepnięcia czy poziomem kreatyniny. Na podstawie zebranych informacji pacjent otrzymuje zalecenia, które odnoszą się m.in. do konieczności zastosowania konkretnych zasad odżywiania czy odstawienia wybranych leków. Specjalista podaje też wskazania związane z postępowaniem w dniu zabiegu i okresem rekonwalescencji.

Przebieg zabiegu

Liposukcja laserowa jest zabiegiem, który wymaga wykonania niewielkiego nacięcia w obszarze skóry kolan z nagromadzoną tkanką tłuszczową. W miejsce to trzeba też doprowadzić znieczulenie miejscowe, aby zmniejszyć dolegliwości odczuwalne przez pacjenta. Właściwa procedura następuje po około 20 minutach. Laser znajdujący się na wyposażeniu systemu do liposukcji oddziałuje na komórki tłuszczowe i doprowadza do ich uwolnienia, po czym są one przekazywane do sterylnego pojemnika. Z reguły zabieg nie wymaga powtórzeń, jednak dla pogłębienia rezultatu można przeprowadzić procedurę uzupełniającą.

Postępowanie pozabiegowe

Pacjent pozostaje w sali pozabiegowej po zakończeniu procedury liposukcji laserowej oraz pozostaje w niej aż do momentu, w którym znieczulenie miejscowe przestanie działać. Po zabiegu mogą się pojawić pewne charakterystyczne objawy, włącznie z niedużym zasinieniem i obrzękiem czy uczuciem odrętwienia. Symptomy te są jednak w pełni naturalne, a po kilku dniach całkowicie ustępują. Przez pierwszych kilka tygodni pacjent powinien nosić specjalną odzież uciskową oraz stosować się do indywidualnych zaleceń specjalistów, włącznie z odbywaniem wizyt kontrolnych zgodnie z harmonogramem. Efekt wyszczuplenia można zauważyć od razu po zabiegu, jednak ostateczne rezultaty są widoczne po około dwóch tygodniach i całkowitym zaniknięciu obrzęku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas