fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabieg Regeneris
Zabieg Regeneris
Zabieg Regeneris
Zabieg Regeneris to nowoczesna procedura, wykorzystująca osocze bogatopłytkowe celem pobudzenia skóry do regeneracji i przywrócenia jej młodzieńczej witalności. Uzyskane z krwi pacjenta komórki i czynniki wzrostu pozwalają na przeprowadzenie kompleksowej, naturalnej rewitalizacji. Zabieg ten stosowany jest zarówno do odmładzania skóry, jak i przyspieszenia procesów jej gojenia. Z tej metody zabiegowej skorzystać można w centrum dermatologii i medycyny estetycznej Kaniowscy Clinic.

Spis treści:
Na czym polega procedura?
Autologiczna odnowa komórkowa
Zastosowanie technologii opartej na osoczu bogatopłytkowym
Przebieg zabiegu
Rezultaty
Czynniki wpływające na efektywność
Przedłużenie efektów
Ile wynosi cena?

Na czym polega zabieg Regeneris?

regeneris osocze bogatopłytkowe

Zabieg Regeneris potocznie znany jest jako „wampirzy lifting”, ponieważ opiera się na pozyskiwaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta poddawanego procedurze. Program ten bazuje na biostymulacji komórek skóry, która pod wpływem działania odpowiednio przygotowanych płytek krwi, staje się bardziej elastyczna, gładsza i jędrniejsza. Koncentrat stosowany w tym zabiegu zawiera dużą ilość składników, które poprawiają ukrwienie i odżywiają tkanki. Efektem jego przeprowadzenia jest kompleksowa odnowa skóry, osiągana poprzez pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu oraz stymulację komórek macierzystych.

Autologiczna odnowa komórkowa

Podstawę zabiegu stanowi autologiczna odnowa komórkowa, w ramach której następuje regeneracja komórek skóry na skutek oddziaływania własnych komórek macierzystych i czynników wzrostu. Działanie metody Regeneris opiera się na aktywacji płytek krwi naturalnie występujących w osoczu bogatopłykowym. W rezultacie zabiegu dochodzi do produkcji składników pobudzających procesy regeneracyjne tkanek, stymulujących namnażanie komórek macierzystych, wspomagających proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych poprzez angiogenezę oraz aktywujących fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Osocze bogatopłytkowe Regeneris można wykorzystać w mezoterapii czy objętościowym liftingu wolumetrycznym.

Zastosowanie technologii opartej na osoczu bogatopłytkowym

Regeneris wykorzystuje technologię opartą na osoczu bogatopłytkowym. Od wielu lat jest ona stosowana w medycynie estetycznej, a także ortopedii, chirurgii rekonstrukcyjnej czy stomatologii. Terapia ta zapewnia długotrwałe efekty rewitalizacji i regeneracji skóry. Samo osocze bogatopłytkowe to materiał w pełni naturalny i autologiczny, który pozyskujemy z tkanek pacjenta poddawanego zabiegowi. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo, ponieważ niweluje ryzyko nietolerancji, alergii, uczuleń, reakcji układu odpornościowego oraz innych działań niepożądanych. Wskazań do zabiegu jest wiele. Zabieg ten pozwala na rewitalizację skóry zmęczonej, wiotkiej, wysuszonej oraz pozbawionej napięcia i blasku, a także o niejednolitym kolorycie, zmniejszonej gęstości czy z widocznymi oznakami starzenia. Regeneris stosuje się też celem przyspieszenia gojenia i regeneracji po innych procedurach medycyny estetycznej. Zabieg wykonywany jest na różnych okolicach ciała, w tym policzkach, okolicach oczu, fałdach nosowo-wargowych, podbródku, czole, ustach, owłosionej skórze głowy, dłoniach czy dekolcie.

Jak przebiega zabieg Regeneris?

Zabieg Regneris z użyciem osocza bogatopłytkowego przebiega bardzo szybko i sprawnie, zapewniając przy tym skuteczną regenerację. Na początek pobieramy od pacjenta niewielką ilość krwi, czyli ok. 6-18 ml. Próbki poddaje się następnie wirowaniu w specjalnej wirówce, co pozwala na oddzielenie osocza zawierającego płytki. Kolejnym etapem jest dodanie do probówek odpowiedniego odczynnika, odpowiadającego za aktywację płytek krwi do produkcji czynników wzrostu. W ten sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, używane następnie do zabiegu. Jego aplikacja odbywa się w miejscach przeznaczonych do leczenia poprzez klasyczną technikę mezoterapii bądź też liniowo jako wypełnienie wzdłuż bruzd, fałd i zmarszczek. W przypadku kuracji łysienia osocze podawane jest dzięki nakłuciom na powierzchni skóry głowy.

Rezultaty zabiegu

Zabieg zapewnia długotrwałe efekty w rewitalizacji i odnowie skóry. Ze względu na naturalność i biokompatybilność tej metody przynosi ona bardzo dobre rezultaty bez ryzyka działań niepożądanych. Regeneris przywraca skórze witalność, a także poprawia jej gęstość, elastyczność i napięcie. Zabieg ten zapewnia też wyjątkowo spektakularne efekty w przypadku blizn i oparzeń, ponieważ przyspiesza ich gojenie. Rezultaty te osiągane są za sprawą poprawy ukrwienia skóry oraz skutecznego remodelingu włókien kolagenowych. Regeneris działa jako terapia wolumetryczna i biostymulująca komórki, dzięki czemu przyczynia się również do wygładzenia fałd i zmarszczek. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość przyspieszenia rekonwalescencji skóry po zabiegach medycyny estetycznej.

Czynniki wpływające na efektywność procedury

Należy pamiętać, że rezultaty osiągane za sprawą Regeneris pozostają kwestią indywidualną. O efektach w szczególności decydują takie czynniki, jak stan zdrowia, wiek, tryb życia czy stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Prawdopodobne efekty osiągane za sprawą Regeneris zawsze omawiane są z lekarzem podczas konsultacji w gabinecie. Specjaliści z naszego gabinetu mogą trafnie określić optymalną formę terapii dla potrzeb pacjenta, a tym samym wybrać rozwiązanie zapewniające najbardziej satysfakcjonujący rezultat.

Przedłużenie efektów

Zabieg z wykorzystaniem osocza zawierającego płytki krwi zapewnia długotrwałe efekty. Aby je dodatkowo utrwalić, polecamy zastosowanie kremu Autologic Cream. Preparat ten jest personalizowany, dzięki czemu zwiększa skuteczność całej terapii Regeneris z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjenta. Krem ten skraca również czas rekonwalescencji, co ma szczególne znaczenie w przypadku zabiegów realizowanych na nieco większych obszarach ciała. Personalizacja Autologic Cream przeprowadzana jest przez doświadczonego lekarza, który dodaje do jego bazy osocze bogatopłytkowe pozyskane z krwi pacjenta. Podobnie jak realizacja samego zabiegu, stosowanie tego kremu zapewnia dzięki temu pełną biokompatybilność.

Ile wynosi cena zabiegu Regeneris?

Cena zabiegu Regeneris jest bardzo przystępna. W naszym gabinecie oferujemy terapię osoczem bogatopłytkowym techniką mezoterapii. Zabieg na twarz kosztuje 1000 zł za jeden zestaw osocza. W przypadku zastosowania produktu na owłosionej skórze głowy cena wynosi 1000 zł za jeden zestaw osocza lub 2700 zł za trzy zabiegi. Terapia osoczem objętościowym kosztuje w Kaniowscy Clinic 2000 zł, natomiast procedura wykonywana na twarz i szyję to wydatek rzędu 1200 zł.
Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego gabinetu, w którym realizujemy również inne zabiegi z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas