fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabieg usuwania rozstępów
Zabieg usuwania rozstępów

Zabieg usuwania rozstępów może bazować na różnych nowoczesnych metodach i technologiach. Na tego typu procedurę warto zdecydować się odpowiednio wcześnie, ponieważ z reguły prostsza jest redukcja zmian świeżych, niedojrzałych i jeszcze nieutrwalonych. O możliwościach usunięcia takich zmian oraz doborze właściwej formy terapii decyduje w dużej mierze obszar ich występowania na skórze, a także przyczyny powstania.

Spis treści:
Kiedy powinno się go wykonać?
Faza rozwoju
Trwałość zmian
Od czego zależy koszt?
Procedury laseroterapii
Inne metody

Kiedy powinno się wykonać zabieg usuwania rozstępów?

Laser frakcyjny na rozstępy metody
Asian woman have problem with long hair loss attach in her hand.

Zabieg usuwania rozstępów może dotyczyć różnych obszarów ciała. W naszym gabinecie medycyny estetycznej Kaniowscy Clinic zajmujemy się redukcją zmian tego typu występujących m.in. na brzuchu, plecach, pośladkach czy piersiach. Do ich rozwoju najczęściej dochodzi w następstwie nadmiernego rozciągania skóry, np. w wyniku szybkiej rozbudowy mięśni, ciąży czy nagłej zmiany masy ciała. Na powstawanie tych zmian skórnych wpływają też czynniki genetyczne, problemy z tkanką łączną czy niektóre leki. Bezpośrednią przyczyną tych zmian jest osłabienie skóry, które prowadzi do zerwania włókien kolagenu i elastyny.

Faza rozwoju

Rozstępy rozwijają się w kilku fazach. Pierwszą z nich jest stan zapalny, z reguły trwający do kilku miesięcy. W tym okresie stopniowo odkształcają się włókna kolagenu i elastyny pod wpływem ich zerwania, czemu często towarzyszy obrzęk skóry właściwej. Zmiany te mają wówczas kolor czerwony. Kolejny etap to faza zanikowa, podczas której zmiany bledną i zyskują formę wklęsłą. Z tego powodu zabiegi pozwalające na ich usunięcie powinno się wprowadzać na najwcześniejszym etapie rozwoju zmian. Aby utrzymać estetyczny wygląd skóry, należy też pamiętać o profilaktyce. W ten sposób możemy ograniczyć ryzyko powstania nowych rozstępów, a także zmniejszyć widoczność już obecnych zmian.

Trwałość zmian

Na wystąpienie rozstępów najmocniej narażone są kobiety w ciąży, a także osoby uprawiające sporty siłowe. Zmiany te nierzadko występują również u dojrzewających dzieci, których wzrost ciała jest zbyt szybki. U dorastających chłopców takie zmiany skórne uwidaczniają się zwykle wzdłuż kręgosłupa, a u dziewcząt w okolicach piersi. Redukcja zmian świeżych jest dużo łatwiejsza. W wyniku dojrzewania jaśnieją, co zmniejsza możliwości ich trwałego usunięcia. Warto jednak pamiętać, że rozstępy stanowią problem głównie estetyczny. Nie są groźne dla zdrowia, jednak ich obecność w mocno widocznych miejscach może budzić spory dyskomfort psychiczny.

Od czego zależy cena za zabieg usuwania rozstępów i jaką procedurę wybrać?

Zabieg usuwania rozstępów można wykonać z wykorzystaniem różnych metod, których cena zależy od wielu aspektów. Poszczególne rozwiązania bazują na odmiennych technologiach, co zwiększa szanse dopasowania optymalnej terapii do potrzeb pacjenta. Z tego względu podstawę kwalifikacji powinna stanowić specjalistyczna konsultacja. Określone metody mogą być stosowane nie tylko jako pojedyncze zabiegi, ale też terapie łączone. O doborze konkretnych technik i ich ewentualnych kombinacjach decydujemy w oparciu o wiek zmian skórnych oraz zakres zmian występujących na skórze, co w praktyce również ma swoje przełożenie na koszty.

Procedury laseroterapii

W redukcji tego typu zmian skórnych dużą popularnością cieszy się laseroterapia. Zabieg ten można przeprowadzić chociażby z użyciem systemu, który opiera się na wykonaniu serii kontrolowanych mikrouszkodzeń tkanek zajętych przez zmiany skórne. W ten sposób fibroblasty pobudzane są do wytwarzania nowych włókien kolagenu i elastyny. Zabieg laserem odbywa się pod nawiewem chłodnego powietrza, trwa kilkanaście minut i zwykle nie wymaga podawania znieczulenia miejscowego. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie lasera frakcyjnego. Pozwala on na powierzchniowe wygładzenie zniszczonej skóry i wywołanie procesu tworzenia nowego kolagenu. Jego działanie sprawia, że skóra obkurcza się, a także uzyskuje młodszy oraz świeższy wygląd. Po zabiegu poprawia się jej faktura oraz następuje wyraźna redukcja rozstępów.

Inne metody

Inną metodą redukcji tych zmian skórnych może być zabieg polegający na zastosowaniu prądu o częstotliwości fal radiowych, które w sposób kontrolowany podgrzewają skórę. Tkanki zyskują dzięki temu szansę na regenerację oraz zwiększenie elastyczności i jędrności. W połączeniu z mikronakłuwaniem, zabieg umożliwia dodatkową stymulację odnowy skóry. Kolejną metodą jest zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe, które jest bezpośrednio pozyskiwane z krwi samego pacjenta. Substancja ta zawiera liczne witaminy, enzymy, oligoelementy i czynniki wzrostu, które docierają w głąb skóry zajmowanej przez rozstępy. W rezultacie następuje zwiększona produkcja kolagenu i elastyny, a także aktywacja mikrokrążenia. W redukcji takich zmian skórnych pomocne może być ponadto naświetlanie lampą LED.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas