fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Biostymulator tkankowy
Biostymulator tkankowy

Biostymulator tkankowy to nowoczesny preparat, który dzięki odpowiedniej formule umożliwia odbudowę struktur skóry. Produkty medyczne tego typu służą głównie do uelastyczniania i ujędrniania cery, uzupełniania jej ubytków, usuwania zmarszczek i modelowania konturów twarzy oraz eliminowania wielu innych niedoskonałości. Biostymulatory znajdują zastosowanie w odpowiednich zabiegach rewitalizujących, które zahamowują procesy starzenia. Ich aplikacja odbywa się podskórnie i jest w pełni bezpieczna dla organizmu.

Spis treści:
Jak działa?
Preparaty Jalupro
Kiedy warto?
Jalupro Classic
Jalupro HMW
Jak wygląda zabieg?
Efekty i korzyści

Jak działa biostymulator tkankowy?

Biostymulator tkankowy wykorzystać można w różnych zabiegach, które oferujemy w naszym centrum medycyny i dermatologii estetycznej Kaniowscy Clinic. Celem stosowania tych preparatów jest przede wszystkim zainicjowanie procesu regeneracji tkanek, co odbywa się poprzez stymulację ich naturalnych procesów naprawczych. Biostymulatory kondycjonują tkanki w sposób, który umożliwia ich kompleksową rewitalizację oraz przywrócenie utraconych właściwości. Proces ten realizowany jest przede wszystkim na skutek zwiększonej syntezy kolagenu i elastyny, co wymusza na komórkach odbudowę tkanek. W naszym centrum korzystamy w tym celu przede wszystkim z preparatów Jalupro, które przyczyniają się do odmłodzenia skóry oraz poprawy jej kondycji.

Preparaty Jalupro

jalupro zabiegi wrocław

Preparaty Jalupro opracowane zostały przez włoską markę Professional Dietetics. Ich skład bazuje na efektach wieloletnich badań z zakresu biotechnologii, podczas których udowodniono, że szczególną efektywność wspierania procesu biorewitalizacji skóry zapewnia połączenie aminokwasów z kwasem hialuronowym. W efekcie powstały produkty Jalupro Classic oraz Jalupro HMW, z których korzystamy w naszym centrum. Biostymulatory te przynoszą bardzo dobre efekty u pacjentów, którzy z uwagi na postępujące starzenie się doświadczają wyraźnego zmniejszenia liczby fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu. W wyniku utraty kluczowych białek skóra staje się szara, wiotka i sucha. Objaw braku jędrności jest szczególnie widoczny na twarzy, zwłaszcza w okolicy oczu i policzków. Problem występuje również na innych obszarach ciała, w tym na szyi, nad kolanami, w okolicach ramion czy na grzbietach dłoni. Dodatkowym objawem jest uwidocznienie zmarszczek, które również postarzają wygląd skóry. W naszym centrum przeprowadzamy też inne zabiegi medycyny estetycznej.

Kiedy warto wykorzystać biostymulator tkankowy Jalupro?

Biostymulator tkankowy Jalupro wykorzystujemy w ramach aminokwasowej terapii zastępczej. Innowacyjna formuła tych preparatów bazuje na odpowiednio wysokich stężeniach kwasu hialuronowego, a także unikalnym kompleksie sekwencji czterech kluczowych aminokwasów – L-lizyny, L-leucyny, L-proliny oraz glicyny. Składniki te efektywnie odbudowują strukturę kolagenową skóry, ponieważ dostarczają jej substancje niezbędne do właściwego funkcjonowania oraz rozwoju. W rezultacie skóra staje się prawidłowo odżywiona i nawilżona, a także jędrna, elastyczna i odświeżona. Niemałą zaletą tych zabiegów jest możliwość dodatkowego zniwelowania drobnych zmarszczek.

Jalupro Classic

Biostymulator Jalupro Classic doskonale nadaje się do rewitalizacji skóry zarówno twarzy, jak i całego ciała. Jego zastosowanie aktywuje naturalne procesy naprawcze, a tym samym przywraca blask i elastyczność. Preparat ten zapewnia efekt szybkiego nawilżenia, zapobiegając jednocześnie utracie jędrności. Zabieg z jego wykorzystaniem redukuje zmarszczki, a zrazem zapobiega powstawaniu elastozy. Jalupro Classic można zastosować na zwiotczoną skórę twarzy, brzucha, ramion, ud czy kolan, jak również do redukcji blizn potrądzikowych, rozstępów czy keloidów. Z reguły preparat ten wykorzystujemy w serii trzech zabiegów, realizowanych w odstępach 10-dniowych. Zależnie od potrzeb skóry pacjenta częstotliwość ustalana jest jednak indywidualnie. Głównym wskazaniem do zastosowania preparatu Jalupro Classic jest fotostarzenie się skóry twarzy i ciała, a także występowanie blizn i rozstępów. Zabieg ten może też poprawić i przedłużyć efekty innych procedur estetycznych oferowanych przez nasz gabinet, np. z użyciem lasera, peelingów czy wypełniaczy.

Jalupro HMW

Jalupro HMW to biostymulator używany przede wszystkim do biorewitalizacji tych obszarów skóry, które są najmocniej podatne na występowanie głębokich bruzd. Preparat ten znajduje zastosowanie w niwelowaniu zmarszczek czoła, zmarszczek palacza, bruzd nosowo-wargowych czy tzw. linii marionetek, a także doskonale nadaje się do korygowania owalu twarzy. Zabieg przynosi bardzo dobre rezultaty również w rewitalizacji skóry dekoltu oraz szyi. Jego zastosowanie zapewnia długotrwałe nawodnienie ze względu na długi czas utrzymywania się składników produktu. Z tego względu terapia Jalupro HMW jest przez nas szczególnie rekomendowana posiadaczom skóry dojrzałej i starzejącej się, z osłabioną aktywnością procesów metabolicznych. Standardowo realizujemy dwa zabiegi w 20-dniowych odstępach, jednak ilość i częstotliwość procedur zawsze indywidualnie dobieramy do potrzeb skóry pacjenta. Zabieg ten sprawdza się w przypadku skóry suchej i odwodnionej, a głównym wskazaniem do jego wykonania jest fotostarzenie o stopniu umiarkowanym i zaawansowanym. Zastosowanie Jalupro HMW zalecamy na etapie przygotowania do innych procedur estetycznych, a także celem poprawy i przedłużenia ich rezultatów. Zabieg może być wykonywany o każdej porze roku, także w okresie letnim.

Jak wygląda zabieg wykorzystujący biostymulator tkankowy?

Biostymulator tkankowy zawsze powinien być umiejętnie wykorzystany. Z tego względu przed zabiegiem dokładnie oczyszczamy skórę pacjenta, po czym jest na nią nakładana maść znieczulająca. Po pewnym czasie można ją usunąć i przystąpić do właściwej iniekcji preparatu w wybrany obszar skóry. Produkty Jalupro są aplikowane śródskórnie, za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Produkty te pozwalają na zwalczanie już widocznych oznak starzenia, a także działają profilaktycznie oraz kompleksowo wspierają naturalne procesy metaboliczne czy komórkowe. Podobne działanie mogą zapewnić inne oferowane przez nas zabiegi medycyny regeneracyjnej.

Efekty i korzyści

Preparaty Jalupro Classic oraz Jalupro HMW efektywnie hamują starzenie się tkanek, a zarazem wspierają fizjologiczne procesy syntezy kolagenu. Oba te biostymulatory zawierają nieusieciowany kwas hialuronowy w formie plastycznego żelu, który natychmiastowo wygładza zmarszczki, zwiększa gęstość skóry, redukuje cienie pod oczami i zmniejsza przebarwienia. Terapia wykorzystująca produkty o takim działaniu zapewnia szybką i skuteczną regenerację, co ma szczególne znaczenie po przeprowadzeniu różnych inwazyjnych procedur. Tkanki wymagają wówczas większej ilości substancji odżywczych, dlatego kluczowe znaczenie ma przyspieszenie procesu gojenia ran oraz skrócenie całego okresu rekonwalescencji. Zapraszamy do kontaktu i umówienia terminu wizyty w Kaniowscy Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas