fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Czym jest EMBODY?
Czym jest EMBODY
EMBODY to nowoczesne urządzenie firmy BTL do modelowania sylwetki, pozwalające na jednoczesną redukcję tkanki tłuszczowej oraz stymulację wzrostu mięśni. Zabieg z jego wykorzystaniem jest bezinwazyjny i bezbolesny. Za jego pomocą można zliftingować i ujędrnić pośladki, a także wyrzeźbić mięśnie brzucha oraz wyszczuplić talię. Zabiegi wykorzystujące innowacyjną technologię oferowane są w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic.

Spis treści:
Na czym polega zabieg?
Innowacyjna technologia HIFEM
Budowanie mięśni i spalanie tłuszczu
Kiedy warto i jak wygląda ta procedura?
Przygotowanie i przebieg
Efekty zabiegu
Koszt

Na czym polega zabieg EMBODY?

EMBODY jest urządzeniem opracowanym jako kompaktowy odpowiednik wcześniejszej wersji BTL EMSCULPT. Aparatura ta bazuje na innowacyjnej metodzie modelowania sylwetki, która jako jedyna na świecie błyskawicznie spala tłuszcz i jednocześnie rozbudowuje mięśnie. Urządzenie pracuje w systemie HIFEM – High-Intensity Focused ElectroMagnetic Technology, czyli elektromagnetycznej technologii o wysokiej intensywności. Jej działanie opiera się na selektywnym wywoływaniu supramaksymalnych skurczy mięśni, a następnie podtrzymywaniu ich przez wiele sekund. W efekcie poprawia się struktura mięśni i następuje pobudzenie wzrostu włókien kolagenowych. Pozwala to na utworzenie nowych białek i rozrost tkanki mięśniowej.

Innowacyjna technologia HIFEM

przebieg zabiegu embody wroclawTechnologia HIFEM wpływa na mięśnie w sposób znacznie bardziej intensywny niż jakikolwiek trening, ponieważ oddziałuje na nie z wyższą mocą i częstotliwością. W trakcie pojedynczej sesji zabiegowej system elektromagnetyczny wywołuje ok. 20 tysięcy selektywnych skurczów. Sygnały te wysyłane są bezpośrednio do obwodów nerwowych. Ich intensywność znacząco przekracza wywoływany fizjologicznie Maksymalny Skurcz Dobrowolny (Maximal Voluntary Contraction – MVC). Osiągnięcie takich poziomów oraz ich utrzymanie nie jest możliwe samodzielnie, zwłaszcza w przypadku pacjentów z osłabionymi mięśniami. Zastosowanie technologii HIFEM nie tylko wzmacnia mięśnie, ale też ułatwia realizację późniejszych treningów.

Budowanie mięśni

Efekty osiągnięte podczas zabiegu nie są możliwe do uzyskania w trakcie ćwiczeń fizycznych wykonywanych samodzielnie. Wynika to z wielokrotnie dłuższego trwania poszczególnych skurczów, a także ich rekordowej liczby. Aby tkanka mięśniowa przystosowała się do tak ekstremalnych wyzwań treningowych, przebudowuje swoją strukturę pod wpływem oddziaływania skurczów ponadmaksymalnych. W efekcie dochodzi do wytworzenia nowych włókien mięśniowych oraz zwiększenia objętości gęstości mięśni, dzięki czemu są one lepiej widoczne, bardziej napięte oraz większe.

Spalanie tłuszczu

Aby wywołać skurcze, mięśnie potrzebują odpowiedniej energii. W trakcie zabiegu ulegają one kurczeniu do supramaksymalnego poziomu. Mózg otrzymuje dzięki temu informację o konieczności dostarczenia energii w ekstremalnej ilości, co wywołuje bardzo silną reakcję i zintensyfikowaną lipolizę. Kurczące się mięśnie sąsiadują z nagromadzonymi wolnymi kwasami tłuszczowymi FFA, których obecność wynika ze zwiększonego przepływu krwi w tkance tłuszczowej. Ich zwiększona ilość prowadzi do rozpadu komórek tłuszczowych z adipocytów. Ulegają one uwolnieniu, a następnie są w sposób naturalny metabolizowane oraz wydalane przez organizm.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg EMBODY i jak wygląda ta procedura?

EMBODY to rozwiązane polecane pacjentom, którym zależy na zredukowaniu tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym wzroście mięśni. Satysfakcjonującą poprawę wyglądu można uzyskać np. w przypadku opadających, wiotkich i płaskich pośladków, nieumięśnionego brzucha i talii, rozstępu mięśni prostych brzucha po ciąży i porodzie, nieregularnej powierzchni skóry po liposukcji czy skurczenia mięśni pod wpływem starzenia. Zabieg znajduje zastosowanie także jako przygotowanie do treningów osłabionych mięśni czy wyeliminowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha, pośladków oraz talii.

Przygotowanie do zabiegu

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Energia transferowana jest do tkanek w sposób bezkontaktowy, dlatego nie trzeba zdejmować odzieży. Najlepszym rozwiązaniem będzie stawienie się na zabieg w komfortowym i wygodnym ubraniu, takim jak spodnie treningowe, dresy czy legginsy na dolną część ciała oraz t-shirt na część górną. Zabieg ten może być wykonywany również bezpośrednio na skórę. Biżuterię noszoną w miejscach poddawanym oddziaływaniu urządzenia należy zdjąć. Konieczne jest też odłożenie telefonu, innych urządzeń elektronicznych oraz przedmiotów narażonych na rozmagnesowanie, takich jak karta bankomatowa czy pilot do garażu.

Przebieg zabiegu

Głowice urządzenia przymocowywane są do wybranego obszaru ciała przy użyciu specjalnych pasów. Jeżeli zabieg wykonywany jest na pośladki, pacjent powinien leżeć na brzuchu. Głowice przykładane są wówczas po jednej do każdego pośladka. Jeżeli natomiast zabieg przeprowadzany jest na brzuchu, pacjent leży na plecach. W zależności od rozmiarów okolicy zabiegowej mocowany jest jeden lub dwa aplikatory. Sama procedura trwa pół godziny i przez cały czas intensywnie wpływa na mięśnie. Urządzenie wykonuje trening za pacjenta. Jedynym odczuciem są delikatne wibracje i mrowienia podczas pracy głowic.

Efekty zabiegu

Zabieg ten jest bezinwazyjny i bezbolesny, a po pojedynczej sesji 30-minutowej można od razu powrócić do codziennych zajęć. W przypadku znaczącego osłabienia mięśni, odczucia mogą być podobne do tych po zwykłym treningu. Z uwagi na przebiegający proces wydalania uwolnionych komórek tłuszczowych zaleca się przez kilka tygodni stosować dietę niskotłuszczową. W zależności od obszaru ciała efektem zabiegu może być wzmocnienie mięśni brzucha, uniesienie i jędrnienie pośladków, wyszczuplenie talii, wygładzenie i poprawa napięcia skóry po liposukcji, redukcja rozstępów po porodzie czy zwiększenie siły mięśni w celach dalszych treningów samodzielnych. Optymalnie zaleca się wykonanie 4 zabiegów po 2 razy w tygodniu. Pierwsze rezultaty można odnotować od razu, a ostateczny efekt jest w pełni widoczny po ok. 2-4 tygodniach od zakończenia ostatniej sesji.

Ile wynosi cena zabiegu EMBODY?

EMBODY posiada bardzo przystępną cenę, zwłaszcza jak na zabieg o tak wysokiej efektywności przy jednoczesnym braku efektów ubocznych. Procedura ta stanowi doskonałą alternatywę dla diet odchudzających oraz inwazyjnych metod usuwania tkanki tłuszczowej. Niemałą zaletą jest możliwość redukcji kilogramów bez ryzyka pozostawienia nadmiaru wiotkiej skóry, przy jednoczesnym wzmocnieniu i napięciu mięśni podskórnych. Cena różni się w zależności od ilości zaleconych zabiegów w serii. Zapraszamy do umówienia terminu wizyty i skorzystania z profesjonalnej obsługi w naszym gabinecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas