fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Depilacja laserowa miejsc intymnych we Wrocławiu
Depilacja laserowa miejsc intymnych we Wrocławiu
Depilacja laserowa miejsc intymnych to jeden z zabiegów przeprowadzanych w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu. W naszym gabinecie używamy tylko najskuteczniejszych i najbardziej nowoczesnych urządzeń, które zapewniają doskonały efekt bez podrażnień. Zabieg pozwoli Ci pozbyć się niechcianych włosków z okolic intymnych. W poniższym artykule przedstawiamy zasadę działania urządzeń do depilacji laserowej, przebieg takiego zabiegu oraz oczekiwane efekty. Zapraszamy do lektury.

Spis treści
Na czym polega zabieg?
Przebieg zabiegu
Czas trwania i znieczulenie
Laser Vectus
Laser Thunder MT
Efekty zabiegu

Na czym polega depilacja laserowa miejsc intymnych w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu?

Depilacja laserowa w naszym gabinecie we Wrocławiu pozwala pozbyć się owłosienia z miejsc intymnych, które bywa kłopotliwe dla wielu osób, szczególnie tych zmagających się z częstymi podrażnieniami po goleniu. Wrastające włoski, zaczerwienienie czy zmiany zapalne prowadzące do rozwoju zapalenia mieszków włosowych to codzienność osób regularnie poddających się depilacji domowej. Takie dolegliwości szczególnie często występują u osób z wrażliwą skórą, a także w miejscach, w których skóra jest bardziej delikatna. Jednym z takich miejsc są właśnie okolice intymne, szczególnie podatne na występowanie krostek i podrażnień po goleniu. Dlatego też idealnym rozwiązaniem jest poddanie się zabiegowi trwałego usunięcia włosków.

Jak to działa?

Epilacja laserowa polega na usunięciu włosów wraz z cebulką, a także zniszczeniu struktur odpowiedzialnych za doprowadzanie substancji odżywczych do cebulki włosa. Laser działa na zasadzie wykrywania melaniny, czyli barwnika zawartego we włosie, i tam koncentruje się siła jego działania. Podczas zabiegu usuwane są włoski znajdujące się w fazie wzrostowej, a więc w fazie anagenu. Z tego powodu potrzebne jest wykonanie kilku zabiegów w serii, aby móc usunąć wszystkie odrastające włoski i zniszczyć ich cebulki. Dzięki temu włosy po kilku zabiegach nie odrastają, a Ty możesz się cieszyć trwałym efektem gładkiej skóry.

Przebieg zabiegu

Zabieg depilacji laserowej jest przeprowadzany w seriach. W zależności od rodzaju zabiegu, a także karnacji i struktury włosa pacjenta, potrzebne może być wykonanie od 4 do 6 zabiegów w serii, aby uzyskać zadowalający efekt. Okres pomiędzy poszczególnymi zabiegami uzależniony jest od wybranej okolicy ciała, w przypadku okolic intymnych należy odczekać około 4-6 tygodni przed wykonaniem kolejnego zabiegu.

Wizyta konsultacyjna

Przed wykonaniem zabiegu w naszym gabinecie konieczne jest odbycie wizyty konsultacyjnej. Wynika to z naszej dbałości o bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów oraz zapewnienie efektu, który spełni oczekiwania pacjenta. W trakcie takiej wizyty pielęgniarka przeprowadza dokładny wywiad w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań stojących na drodze do wykonania zabiegu. W przypadku epilacji jest to między innymi ciąża bądź też przyjmowanie leków uwrażliwiających skórę na promieniowanie słoneczne. Zabiegu nie można również wykonać na skórze ze zmianami zapalnymi bądź uszkodzonym nabłonkiem.

Czas trwania zabiegu i znieczulenie

Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia – dla większości pacjentów jest on bezbolesny bądź też odczuwany jest niewielki dyskomfort. W zależności od wybranego obszaru ciała zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Po zabiegu możliwe jest wystąpienie niewielkiego zaczerwienienia i podrażnienia skóry, które mija zwykle samoistnie w ciągu kilku godzin. Dla złagodzenia tych dolegliwości można zastosować specjalistyczne produkty kojące lub chłodne okłady. Należy pamiętać o tym, że zabieg ten powoduje uwrażliwienie skóry na promienie słoneczne. Dlatego też po jego wykonaniu kluczowe jest stosowanie kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym oraz unikanie solarium czy też ekspozycji na słońce.

Jakie urządzenia wykorzystujemy do depilacji laserowej miejsc intymnych w naszym gabinecie we Wrocławiu?

W gabinecie Kaniowscy Clinic we Wrocławiu do depilacji laserowej miejsc intymnych wykorzystujemy tylko sprawdzone i profesjonalne urządzenia. Zabieg ten przeprowadzamy przy pomocy laserów Vectus oraz Thunder MT. Czym charakteryzują się te innowacyjne narzędzia?

Laser Vectus

Laser diodowy Vectus to jeden z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych laserów używanych do epilacji ciała. Jest niesłychanie precyzyjny w usuwaniu nawet najbardziej delikatnych włosków, jego skuteczność została potwierdzona nawet przy stosowaniu na włosach blond oraz rudych. Dzięki temu na zabieg z jego wykorzystaniem mogą decydować się osoby niezależnie od karnacji czy grubości włosa. Urządzenie wyposażone jest w nowoczesną technologię Skintel™. Jest to wbudowany czytnik, który po przyłożeniu do skóry określa poziom melaniny zawartej w skórze i włosie, na podstawie czego dobiera odpowiednią długość wiązki oraz siłę lasera. Pozwala to na idealne dopasowanie mocy zabiegu do każdego pacjenta oraz zapobiega występowaniu podrażnień czy poparzeń. Zabieg określany jest jako średnio bolesny. Wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości pacjenta na ból.

Laser Thunder MT

zabiegi thunder

Laser Thunder MT jest jednym z najnowocześniejszych laserów używanym do epilacji na świecie. Wszystko to dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii i połączeniu dwóch długości fali w jednym urządzeniu. Fala aleksandrytowa o długości 755 nm ma niezwykle wysokie powinowactwo do melaniny, dzięki czemu szybko i skutecznie namierza cebulkę włosa oraz ją niszczy. Natomiast fala neodymowo-yagowa o długości 1064 nm w kontrolowany sposób uszkadza naczynia doprowadzające substancje odżywcze do cebulki włosa, co uniemożliwia jej regenerację i odrost włosa. Dzięki Mixed Technology możliwe jest stosowanie obu długości fali na raz bądź też przełączanie pomiędzy nimi w trakcie zabiegu. Wszystko po to, aby zapewnić najlepsze możliwe rezultaty. Zabieg z użyciem tego lasera określa się jako bezbolesny, dlatego też jest on szczególnie polecany dla osób wrażliwych na ból.

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu epilacji laserowej zadowolą każdego. Po początkowym podrażnieniu i zaczerwienieniu skóry nie pozostaje ślad już po kilku godzinach od jego wykonania. Na wyjątkowo wrażliwej skórze podrażnienie może utrzymywać się do 48 godzin, dlatego dla tych osób zalecane jest używanie specjalistycznych preparatów łagodzących przeznaczonych do pielęgnacji skóry po zabiegach laserowych. Po wykonaniu serii kilku zabiegów możesz już w pełni cieszyć się gładką skórą bez podrażnień. Jest to spora oszczędność czasu oraz pieniędzy poświęcanych na regularną depilację przeprowadzaną w domu. Dzięki laserowej epilacji możesz również zapomnieć o nawracających krostkach, stanach zapalnych czy podrażnieniu po goleniu.

Zabieg epilacji laserowej w naszym gabinecie zapewni Ci doskonały efekt gładkiej skóry, którego pragniesz. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty konsultacyjnej z naszym specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas