fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Dermapen – efekty
Dermapen - efekty

Efekty osiągane dzięki przeprowadzeniu zabiegu Dermapen z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii zabieg ten jest w stanie znacznie zniwelować oznaki starzenia się skóry, takie jak utrata jędrności, opadnięcie owalu twarzy czy pojawienie się zmarszczek. W poniższym artykule opiszemy przebieg zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Dermapen, a także rezultaty, jakich możesz się spodziewać.

Spis treści
Na czym polega zabieg?
Przebieg zabiegu
Wskazania do wykonania zabiegu
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Ile należy czekać na rezultaty?

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa Dermapen i jakie daje efekty?

zabiegi dermapen4Dermapen to nowoczesne urządzenie używane podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej, dające imponujące efekty. Polega on na stymulacji procesów regeneracji skóry za pomocą mikronakłuć i jednoczesnym dostarczaniu substancji aktywnych, intensywnie stymulujących odnowę komórek. Podczas zabiegu powstają kontrolowane mikrourazy w strukturze skóry, co niejako zmusza ją do uruchomienia naturalnych procesów regeneracyjnych. Dochodzi do namnożenia włókien kolagenowych, syntezy elastyny i kwasu hialuronowego. Są to substancje absolutnie kluczowe dla młodego wyglądu skóry, dlatego też stymulacja ich produkcji pozwala na naprawę uszkodzeń w strukturze skóry i jej głęboką regenerację. Dzięki temu skóra po zabiegu nabiera młodzieńczego wyglądu, staje się napięta i sprężysta.

Przebieg zabiegu

W urządzeniu zastosowano nowoczesną technologię AOVN™ (Advanced Oscillating Vertical Needling), która pozwala na błyskawiczne przeprowadzenie zabiegu – wykonywane jest aż 1920 mikronakłuć skóry na sekundę. Dzięki temu zabieg nie tylko przebiega o wiele szybciej od innych tego typu, ale także znacznie podwyższa komfort pacjenta oraz minimalizuje ból. Oczywiście oprócz tego przed zabiegiem aplikowana jest maść miejscowo znieczulająca, co zapewnia całkowity komfort pacjenta w trakcie wykonywania zabiegu. Następnie skóra jest dezynfekowana i pokrywana specjalistycznym preparatem.

Po takim przygotowaniu przystępuje się do rozpoczęcia zabiegu, podczas którego dany obszar skóry pokrywany jest mikronakłuciami. Ilość oraz głębokość nakłuć jest dobierana indywidualnie oraz uzależniona zarówno od obszaru zabiegowego, jak i wyjściowego stanu skóry. Cała procedura trwa od 15 do 30 minut, w zależności od wielkości obszaru poddawanemu zabiegowi. Dzięki zastosowaniu środka znieczulającego jest on całkowicie bezbolesny. W trakcie terapii naruszana jest ciągłość skóry, dlatego też zwykle dochodzi do silnego przekrwienia i zaczerwienienia danego obszaru, może również dojść do niewielkiego krwawienia w miejscach dokonywania nakłuć. Jest to odczyn całkowicie poprawny i pożądany.

Wskazania do wykonania zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Dermapen może być wykonywany na skórze całego ciała, włącznie z owłosioną skórą głowy, co świadczy o jego wyjątkowej uniwersalności i wszechstronności. Najczęściej przeprowadza się zabiegi mające na celu zniwelowanie skutków starzenia się skóry w obszarze twarzy oraz szyi – zmarszczek, zwiotczenia, poszarzenia czy niejednolitego kolorytu skóry. Równie często przeprowadzane są także zabiegi na większe partie ciała – uda, pośladki czy brzuch. W tych obszarach wskazaniami zwykle są rozstępy, wiotkość skóry czy utrata jej elastyczności. Popularność zyskuje również wykonywanie zabiegu mezoterapii mikroigłowej w przypadku problemów z nadmiernym wypadaniem włosów oraz łysieniem. Innowacyjne urządzenie świetnie radzi sobie również z bliznami pooparzeniowymi czy potrądzikowymi.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu stanowią przede wszystkim najróżniejsze schorzenia skórne, takie jak aktywny trądzik ze zmianami zapalnymi, uszkodzenia skóry, a także aktywna opryszczka. Zabiegu nie można wykonać również u osób z chorobą nowotworową, u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest odbycie wizyty konsultacyjnej, podczas której przeprowadzana jest kwalifikacja, co służy wyeliminowaniu przeciwwskazań i gwarantuje bezpieczeństwo wykonania procedury.

Rezultaty

Jako że urządzenie stymuluje naturalne procesy regeneracyjne skóry oraz przyspiesza przebudowę jej struktury, używane jest ono w najróżniejszych wskazaniach. W zależności od obszaru wykonywania zabiegu oraz stanu wyjściowego skóry możemy spodziewać się różnych efektów.

Okolice oczu

W przypadku wykonywana zabiegu w okolicy oczu po zabiegu dochodzi do znacznego ujędrnienia oraz napięcia skóry tej okolicy. Można spodziewać się zniwelowania efektu worków pod oczami oraz spłycenia zmarszczek mimicznych. Podobne efekty otrzymujemy po wykonaniu zabiegu na obszarze twarzy oraz szyi – skóra staje się bardziej napięta i wyraźnie odmłodzona. W przypadku występowania przebarwień lub niejednolitego kolorytu skóry możemy spodziewać się znacznego wygładzenia oraz rozświetlenia cery, a także stopniowego rozjaśniania przebarwień.

Dolne części ciała

Po przeprowadzeniu zabiegu w obszarze ud, pośladków i brzucha, czyli stref szczególnie narażonych na występowanie rozstępów, a także nadmierne rozciągnięcie i zwiotczenie skóry, oczekujemy znacznej poprawy jej struktury i gęstości. Dzięki przyspieszeniu procesów regeneracyjnych skóra ulega znacznej rewitalizacji i ujędrnieniu, a efekty pogłębiają się z każdą wykonaną sesją.

Blizny

Blizny, zarówno te potrądzikowe, pooperacyjne czy pooparzeniowe, po zabiegu ulegają znacznemu rozjaśnieniu oraz uelastycznieniu. Zabieg poprawia ukrwienie danego obszaru, dzięki czemu blizna ulega remodelingowi, staje się znacznie bardziej elastyczna i kolorem zbliżona do koloru zdrowej skóry, a tkanka stopniowo ulega regeneracji.

Po jakim czasie spodziewać się efektów zabiegu Dermapen?

To, po jakim czasie można spodziewać się efektów zabiegu Dermapen, zależy od obszaru zabiegowego, stanu skóry przed zabiegiem, a także oczekiwanych rezultatów. Zwykle wykonuje się od 4 do 6 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Konkretny plan leczenia ustalany jest indywidualnie podczas konsultacji z lekarzem specjalistą, który dobiera najlepszą terapię.

Przez kilka dni po zabiegu skóra jest zwykle mocno zaczerwieniona, może również ulec obrzękowi. Jest to naturalna reakcja „obronna” skóry. Aby złagodzić dolegliwości, należy stosować specjalistyczne produkty łagodzące. Ważna jest również ochrona przeciwsłoneczna, aby uniknąć dodatkowego podrażnienia skóry oraz powstania przebarwień posłonecznych.

Efekty zabiegu mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu z serii, natomiast zwykle potrzeba do tego wykonania dwóch bądź trzech zabiegów. Aby uzyskać ostateczny, pełny efekt terapii należy jednak odczekać około miesiąca po wykonaniu ostatniego zaplanowanego zabiegu – wtedy skóra ulega ostatecznej przebudowie i regeneracji, a Ty możesz cieszyć się wspaniałymi efektami przez długi czas.

Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na wizytę konsultacyjną z jednym z naszych specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas