fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Kriolipoliza we Wrocławiu
Kriolipoliza we Wrocławiu

Kriolipoliza we Wrocławiu zyskuje coraz większą popularność, ponieważ jest to wyjątkowo efektywna i przy tym bezinwazyjna metoda pozbywania się tkanki tłuszczowej. Za pomocą tego zabiegu można modelować różne newralgiczne obszary ciała, z których usuwanie nadmiaru tłuszczu jest szczególnie trudne. Dotyczy to takich miejsc, jak plecy, talia, brzuch, łydki, ramiona czy tzw. boczki. Zabieg ten oferuje nasz gabinet Kaniowscy Clinic.

Spis treści:
Dlaczego warto?
Przebieg zabiegu
System Miracool
System Coolshaping 2
Elektrostymulacja i stymulacja termiczna
Gdzie jest wykonywana?
Zalety i korzyści
Przeciwwskazania do zabiegu
Ile wynosi cena?

Dlaczego kriolipoliza we Wrocławiu to dobry sposób na zredukowanie tkanki tłuszczowej?

Kriolipoliza we Wrocławiu nie przypadkowo należy do szczególnie polecanych zabiegów. Jego przeprowadzenie pozwala na ujędrnienie ciała i pozbycie się różnych niedoskonałości, których nie da się wyeliminować wyłącznie poprzez aktywność fizyczną i dobrze zbilansowaną dietę. Kriolipoliza jest nowoczesnym zabiegiem medycyny estetycznej, polegającym na modelowaniu sylwetki poprzez wymrażanie tkanki tłuszczowej. W jej przebiegu do skóry przykładana jest specjalna głowica, które zasysa tkankę i obniża jej temperaturę. W ten sposób dochodzi do wytworzenia kontrolowanego stanu zapalnego w komórkach tłuszczowych.

Przebieg zabiegu

Bezinwazyjne usuwanie tłuszczu na skutek jego zamrożenia odbywa się w temperaturze nawet -15 stopni Celsjusza. Pod wpływem zabiegu komórki tłuszczowe ulegają rozpuszczeniu oraz strawieniu przez makrofagi i fagocyty układu odpornościowego, po czym są metabolizowane przez wątrobę i wydalane z organizmu. Zgodnie z aktualnymi badaniami klinicznymi wykonanymi za pomocą ultrasonografu, redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą kriolipolizy sięga nawet 22,4%. Sama procedura rozpoczyna się od nałożenia na wybrany obszar ciała specjalnej głowicy, która zasysa tkankę tłuszczową. Efekt chłodzenia działa selektywnie na komórki tłuszczowe, a w skrystalizowanych lipocytach dochodzi do wywołania stanu zapalnego. Trawienie komórek tłuszczowych następuje po około 14 dniach od zabiegu.

System Miracool

zabiegi miracoolJednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń do realizacji tego zabiegu jest Miracool, z którego korzystamy w naszym gabinecie. Aparatura ta pozwala na przeprowadzenie kriolipolizy V generacji, bazującej na połączeniu kilku innowacyjnych technologii. Poza stymulacją zimnem obejmuje ona również elektrostymulację niskiej i średniej częstotliwości oraz stymulację ciepłem w temperaturze od 30 do 40 stopni Celsjusza. Urządzenie to pozwala na bezbolesne zamrażanie tkanki tłuszczowej, nie wywołując przy tym żadnych odmrożeń i siniaków na powierzchni skóry. System Miracool potęguje efektywność klasycznej kriolipolizy, ponieważ dysponuje elektrodami do stymulacji mięśni oraz umożliwia wykonanie ich termicznego drenażu limfatycznego. W ten sposób przyspiesza proces usuwania z organizmu komórek tłuszczowych uszkodzonych na etapie mrożenia.

System Coolshaping 2

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi kriolipolizy również innowacyjną metodą Coolshaping 2, która w skuteczny sposób redukuje zlokalizowaną miejscowo nadmiarową tkankę tłuszczową. Zintegrowany system Technology™ zastosowany w urządzeniu zapewnia jednoczesne mrożenie tkanki tłuszczowej, zasysanie w trybie pulsacyjnym, co wpływa korzystnie na absorbcję niskiej temperatury oraz oddziaływanie czerwonym światłem LED, wspomagającym metabolizm i nadającym skórze elastyczność. Zabieg jest komfortowy dla pacjenta i nie wymaga znieczulenia. Siła zasysania tkanek oraz temperatura chłodzenia dobierana jest indywidualnie dla danego pacjenta.
Zabieg trwa standardowo ok. 45 min. i zależy on od ilości obszarów zabiegowych oraz intensywności, z jaką redukujemy tkankę tłuszczową. Aplikatory Coolshaping 2 mają różną wielkość dostosowaną do poszczególnych okolic ciała. Procedurę modelowania można wykonać m.in. na podbródku, ramionach, plecach, brzuchu, udach czy w okolicy kolan. Zabieg jest bezpieczny, komórki tłuszczowe ulegają krystalizacji a skóra w miejscu zabiegu nie zostaje w uszkodzona. Procedurę można przeprowadzać w wielu obszarach jednocześnie, zaoszczędzając tym samym czas i zyskując możliwość kompleksowego modelowania sylwetki.

Elektrostymulacja i stymulacja termiczna

Elektrostymulacja zapewnia efekt zbliżony do ćwiczeń fizycznych, ponieważ kurczy i rozluźnia mięśnie. Urządzenie Miracool może pracować z częstotliwością w zakresie od 250 do nawet 740 Hz, co pozwala na dostosowanie aparatu do potrzeb pacjentów o odmiennej budowie ciała i zróżnicowanym poziomie tkanki tłuszczowej. Osobom o klasycznej budowie ciała wystarczy około 400 Hz, natomiast w przypadku szczuplejszej sylwetki konieczne jest zwiększenie parametrów. Przy pacjentach zmagających się z otyłością, częstotliwość powinna być znacznie obniżona. Przeprowadzenie elektrostymulacji przyspiesza proces usuwania uszkodzonych komórek, co odbywa się dzięki usprawnieniu metabolizmu bez wywierania żadnego szkodliwego wpływu na organizm. Urządzenie Miracool przeprowadza też stymulację termiczną, która polega na pobudzaniu krążenia limfy i przyspieszeniu drenażu limfatycznego. Proces ten również sprzyja usuwaniu komórek tłuszczowych. Zabieg ten zalecany jest raz w tygodniu po wykonaniu kriolipolizy, z dostosowaniem temperatury w zakresie 35-40 stopni Celsjusza. Jej kontrola przebiega automatycznie, co niweluje ryzyko występowania oparzeń.

Gdzie wykonywana jest kriolipoliza we Wrocławiu?

Gdzie we Wrocławiu przeprowadzana jest kriolipoliza? Zabieg ten wykonać można w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic, w której oferujemy wyjątkowo komfortowe warunki pacjentom. Czas trwania procedury to około 45 minut. Zalecamy wykonanie tego zabiegu z częstotliwością co 4 tygodnie, a bezpośrednio po nim również dwuminutowy masaż ręczny i dziesięciominutowy zabieg z zastosowaniem fali o średniej i niskiej częstotliwości. Stymulacja termiczna powinna być natomiast przeprowadzana raz w tygodniu. Efekty kriolipolizy będą widoczne po mniej więcej dwóch miesiącach, kiedy to objętość tkanki tłuszczowej wyraźnie się zmniejszy.

Zalety i korzyści

Zabieg z wykorzystaniem Miracool wykonywany jest w warunkach silnej próżni, dzięki czemu nie wywołuje dyskomfortu i bólu występującego w przypadku stosowania innych urządzeń. W górnej części głowicy znajdują się płytki mrożące, które zasysają skórę bardzo delikatnie. Realizacja zabiegu nie wywołuje dolegliwości związanych z silnym zaciąganiem tkanki tłuszczowej, a także nie pozostawia po sobie żadnych śladów. Urządzenie Miracool bazuje na innowacyjnej technologii, dzięki czemu niweluje skutki uboczne. Zabieg może być wykonywany na praktycznie dowolnych partiach ciała, a jednocześnie umożliwia modelowanie i wzmocnienie mięśni.

Przeciwwskazania do zabiegu

Kriolipoliza jest zabiegiem bezpiecznym i bezinwazyjnym, jednak do jego wykonania istnieją pewne przeciwwskazania. Procedura ta nie powinna być przeprowadzana u kobiet w ciąży, a także tych karmiących piersią. Zabieg nie jest wykonywany również u pacjentów, którzy zmagają się z chorobami nowotworowymi, zaawansowaną cukrzycą, infekcjami, epilepsją czy chorobami krwi w rodzaju hipoproteinemii lub krioglobulinemii. Szczególnym przeciwwskazaniem jest występowanie choroby Raynauda, czyli napadowego skurczu naczyń krwionośnych na skutek ekspozycji na zimno. Zabiegu nie przeprowadza się również u pacjentów z rozrusznikami serca oraz zainstalowanymi przenośnymi urządzeniami do EKG typu Holter. Nie można wykonywać kriolipolizy w przypadku występowania otwartych ran, miejscowych stanów zapalnych, zaburzeń pracy nerek lub wątroby oraz przy tzw. pokrzywce z zimna.

Ile wynosi cena kriolipolizy we Wrocławiu?

Kriolipoliza ma bardzo przystępną cenę, a szczególnie atrakcyjny cennik oferujemy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic we Wrocławiu. Cena pojedynczego zabiegu różni się od tej w poszczególnych pakietach. W przypadku kriolipolizy Miracool oferujemy pakiet terapii 3-miesięcznej z użyciem 2 głowic, a także z użyciem 4 głowic. W pakietach tych uwzględnione są 3 sesje kriolipolizy trwające po 45 minut, 9 sesji stymulacji termicznej trwających po 15 minut oraz 12 sesji elektrostymulacji tkanki tłuszczowej trwających po 15 minut. Koszt terapii Coolshaping zależy od ilości wykorzystanych w danej sesji aplikatorów – zabieg pojedynczą głowicą to koszt 800 zł, cena zabiegu dwoma głowicami to 1400 zł. Wykorzystanie kolejnych aplikatorów zmniejsza cenę o 20%.
Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas