fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Laser do depilacji we Wrocławiu
Laser do depilacji we Wrocławiu

Laser do depilacji we Wrocławiu – najlepsze efekty osiągniesz w Kaniowscy Clinic. Oferujemy jedynie najskuteczniejsze metody depilacji, z użyciem nowoczesnych i bezpiecznych urządzeń. Dzięki zabiegowi na stałe pozbędziesz się niechcianego owłosienia i będziesz cieszyć się gładką skórą na co dzień. W poniższym artykule przedstawiamy zalety depilacji laserowej, przebieg zabiegu oraz rodzaje laserów używanych w naszym gabinecie.

Spis treści
Zalety
Na czym polega epilacja?
Urządzenia w naszym gabinecie
Laser Vectus
Laser Thunder MT

Zalety lasera do depilacji we Wrocławiu

Skorzystanie z oferty depilacji laserem w naszym gabinecie we Wrocławiu to dużo szybsza i przyjemniejsza opcja niż inne popularne metody depilacji. Każdy, kto regularnie usuwa owłosienie, doskonale wie, z jakimi wiąże się to niedogodnościami. Stosowanie domowych metod, takich jak golenie maszynką, używanie depilatora elektrycznego czy pasty cukrowej, wymaga poświęcenia dużej ilości wolnego czasu, a nierzadko efekty takiej depilacji mimo to nie są w pełni zadowalające. Często domowe metody usuwania owłosienia wiążą się także z bólem i nawracającymi podrażnieniami, które mogą doprowadzić do zapalenia mieszków włosowych, a nawet powstawania blizn. Równie problematyczne jest regularne usuwanie włosków podczas wizyt w gabinecie kosmetycznym – chociaż efekty takich zabiegów są zwykle zadowalające, to pochłaniają one mnóstwo czasu i pieniędzy.

Inaczej jest z depilacją laserową, czyli epilacją. Kilka wizyt w gabinecie medycyny estetycznej w kilkutygodniowych odstępach pozwala na stałe zapomnieć o problemach związanych z usuwaniem zbędnego owłosienia. Jest to niezwykła oszczędność czasu, a także pieniędzy. Mimo że jednorazowy wydatek na zabieg epilacji laserowej może wydawać się spory, jest on niczym w porównaniu do kwoty wydanej na regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym przez kilka czy kilkanaście lat. Oprócz oczywistej oszczędności czasu i pieniędzy zabieg trwałego usunięcia owłosienia jest jedyną w pełni skuteczną metodą zapobiegania powstawania podrażnień po depilacji. Niestety wiele osób z bardzo wrażliwą skórą ma naturalne skłonności do występowania podrażnień i zapalenia mieszków włosowych po każdym zabiegu, niezależnie od zachowanej higieny czy nawilżania skóry. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest epilacja, która eliminuje ten problem raz na zawsze.

Na czym polega zabieg epilacji laserowej?

Podczas golenia maszynką włosy są skracane na wysokości naskórka, a część włosa znajdująca się w skórze pozostaje nienaruszona, przez co włoski zaczynają odrastać już na następny dzień po goleniu, a skóra nie jest już idealnie gładka. W przypadku używania pasty cukrowej, wosku czy depilatora elektrycznego, włosy są wyrywane razem z cebulką, choć często może zdarzyć się tak, szczególnie w przypadku zabiegu wykonywanego samodzielnie w domu, że włoski jedynie urywają się przy skórze, a część włosa znajdująca się w skórze pozostaje nienaruszona. Jednakże nawet przy poprawnie wykonanym zabiegu włosy odrastają najpóźniej po kilku tygodniach.

Epilacja laserowa polega na trwałym usunięciu owłosienia z wybranej partii ciała – po zabiegu włoski nie odrastają. Podczas zabiegu na cebulki włosa działa wiązka lasera o odpowiednio dobranej długości fali oraz intensywności. W ten sposób nie tylko cebulka włosa zostaje zniszczona, ale także naczynia krwionośne dostarczające substancji odżywczych do cebulki. Dzięki temu struktury, które warunkują odrastanie włosa, nie ulegają regeneracji, co powoduje trwałe usunięcie owłosienia.

Trwały efekt

Zabieg depilacji laserowej nie usuwa jednak wszystkich włosków, a jedynie te znajdujące się w fazie wzrostu. Dlatego też konieczne jest wykonanie kilku zabiegów, aby trwale pozbyć się wszystkich włosów z danego obszaru. Do niedawna epilację można było wykonywać jedynie na włosach o odpowiedniej strukturze i kolorze – jasne, delikatne włosy były odporne na działanie lasera. Jednak dzięki znacznemu postępowi technologicznemu obecnie stosowane lasery są w stanie usunąć nawet najbardziej delikatne włoski, także te w kolorze blond bądź rudym.

Lasery używane do depilacji w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu

W naszym gabinecie we Wrocławiu używamy wyłącznie najskuteczniejszych laserów do depilacji. Gwarantują one doskonałe efekty osiągane w krótkim czasie. Każdy zabieg poprzedzany jest konsultacją z naszym specjalistą, który kwalifikuje pacjenta do zabiegu. W trakcie wizyty konsultacyjnej pielęgniarka przekazuje również zalecenia przedzabiegowe, do których należy się bezwzględnie stosować. Specjalista określa najbardziej prawdopodobną liczbę zabiegów, która będzie potrzebna, aby trwale usunąć owłosienie. W zależności od rodzaju i koloru włosa, wybranego rodzaju lasera, a także obszaru poddawanego zabiegowi jest to zwykle od 3 do 6 sesji.

Laser Vectus

Laser Vectus to laser diodowy, jeden z najnowocześniejszych laserów tego typu dostępnych na rynku. Charakteryzuje się nie tylko wysoką skutecznością, ale także wyjątkową delikatnością oraz precyzją. Laser usuwa nawet najcieńsze, najjaśniejsze włoski, dzięki wbudowanej technologii Skintel™. Jest to specjalistyczny czujnik, który wykrywa poziom melaniny, barwnika zawartego we włosie i skórze. Tym sposobem czujnik jest w stanie automatycznie dopasować moc działania oraz długość wiązki lasera do karnacji pacjenta, co skutecznie zapobiega podrażnieniom i oparzeniom skórnym. Efekty uboczne po wykonaniu zabiegu są zwykle mało uciążliwe. Może pojawić się niewielkie zaczerwienie skóry, rumień czy obrzęk. Objawy te w znakomitej większości przypadków mijają po maksymalnie 48 godzinach. Po zabiegu należy pamiętać o wysokim filtrze przeciwsłonecznym oraz unikaniu solarium.

Laser Thunder MT

zabiegi thunderLaser Thunder MT to najnowocześniejszy i najsilniejszy laser stosowany do epilacji dostępny na świecie. Jest to innowacyjne urządzenie, które łączy delikatne działanie z niezwykłą szybkością i skutecznością. Urządzenie wykorzystuje dwie długości fali lasera, które w trakcie zabiegu mogą być stosowane równocześnie bądź naprzemiennie, dzięki zastosowaniu Mixed Technology. Fala aleksandrytowa o długości 755 nm szybko namierza melaninę znajdującą się we włosie i niszczy jego cebulkę. Natomiast fala neodymowo-yagowa o długości 1064 nm skutecznie niszczy struktury odpowiedzialne za doprowadzanie substancji odżywczych do włosa, dzięki czemu włos nie odrasta. Po wykonaniu zabiegu, podobnie jak przy użyciu lasera Vectus, może dojść do niewielkiego zaczerwienienia i przejściowego podrażnienia skóry. Aby złagodzić te dolegliwości, pacjent może stosować chłodne okłady oraz preparaty łagodzące. Należy pamiętać o tym, że każdy zabieg laserowy znacznie wzmaga wrażliwość skóry na promieniowanie słoneczne, dlatego po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce oraz stosować kremy z wysokim filtrem. Dzięki temu skóra będzie dobrze chroniona, a już po kilku zabiegach będziesz mogła cieszyć się piękną i gładką skórą na co dzień.

Zabieg epilacji laserowej pozwala na pozbycie się problemu zbędnego owłosienia na stałe, co pomaga zaoszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy. Zapraszamy do umówienia się na konsultację z jednym z naszych specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas