fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Laser na naczynka we Wrocławiu. Co warto wiedzieć?
Laser na naczynka we Wrocławiu

Laser na naczynka to jedna z metod likwidowania nieestetycznie poszerzonych tętniczek, żyłek i kapilar w naszym gabinecie we Wrocławiu. Nowoczesna technologia pozwala bardzo sprawnie i skutecznie usunąć doskwierające zmiany na skórze. Jeżeli zaczerwienienia sprawiają Ci dyskomfort, to zabieg z wykorzystaniem lasera może okazać się dobrym wyborem.

Spis treści
Na czym polega zabieg?
Czy laser jest bezpieczny?
Naczynka na twarzy
Naczynka na nogach
Laser Cutera Excel V+
Ile to kosztuje?

Jak działa laser na naczynka w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu?

Laser na naczynka to jedna z możliwości usuwania nieestetycznych zmian w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu powstałych na skutek popękania małych tętniczek, żyłek i kapilar. Metoda jest nieinwazyjna oraz efektywna, dlatego zyskała uznanie wielu pacjentów. Kilka sesji zabiegowych pozwala uzyskać bardzo zadowalający efekt. Laser usuwa zmiany dzięki zjawisku fototermolizy. Energia wiązki laserowej jest absorbowana przez czerwony barwnik krwi wewnątrz uszkodzonego naczynia. W procesie tym powstaje stosunkowo dużo ciepła. Wysoka temperatura powoduje destrukcję ściany kapilary krwionośnej. Proces ten prowadzi do wstrzymania przepływu przez naczynie, bez możliwości rekanalizacji. W kolejnych godzinach po zabiegu makrofagi (komórki żerne) wchłaniają nieużywane tętniczki, żyłki i włośniczki.

Czy korzystanie z laserów jest bezpieczne?

Usuwanie naczynek przy pomocy lasera jest bezpiecznym zabiegiem. Wiele osób boi się bodźców bólowych oraz poparzeń. Proces zamykania kapilar wiąże się z wytwarzaniem wysokiej temperatury, na szczęście wiązka lasera ma tak dobrane parametry, aby wnikała jedynie w powierzchowne warstwy skóry. Zapobiega to powstaniu uszkodzeń innych tkanek niż naczynia. Najnowocześniejsze urządzenia do zamykania popękanych naczynek działają w trybie impulsowym. Energia nie jest wysyłana ciągle, a co pewien czas. Dzięki temu zyskiwany jest czas, w którym można ochłodzić okoliczne tkanki, zapobiegając oparzeniom. Co więcej, większość laserów likwidujących zmiany naczyniowe wyposażono w systemy chłodzenia skóry. Zabieg nie wymaga stosowania znieczulenia, jest ono nawet niewskazane.

Laser na naczynka na twarzy i na nogach we Wrocławiu

Laser bardzo często stosuje się na naczynka na twarzy i na nogach w naszym gabinecie we Wrocławiu. Pojawianie się tego typu zmian na twarzy jest związane z eksponowaniem skóry na niekorzystne warunki środowiska. Popękane kapilary mogą przyjmować różne formy. Często naczynka tworzą pajączki śródskórne, pojedyncze nitki, a nawet dość rozległe siateczki. Zmiany lokalizują się w różnych miejscach twarzy, na przykład na czole, policzkach czy w okolicy skrzydeł nosa. Wielu naukowców wiąże pojawianie się popękanych kapilar z nadmierną ekspozycją na światło ultrafioletowe (zarówno naturalne, jak i sztuczne). Naczynka ulegają uszkodzeniom podczas nagłych zmian temperatury otoczenia. Sytuacja taka często ma miejsce zimą, gdy wchodzimy do ogrzanego pomieszczenia z mrozu. Częściej tętniczki, żyłki oraz kapilary uwidaczniają się na skórze jasnej, wrażliwej i delikatnej. Pojawienie się pajączków, naczynek, a także zmian rumieniowych może być również objawem choroby. Przykładem schorzenia dermatologicznego, którego symptomem są takie zmiany, jest trądzik różowaty. Dlatego przed likwidacją widocznych tętniczek, żyłek i kapilar należy odbyć konsultację lekarską.

Na nogach

Nogi to kolejne miejsce, gdzie często uwidaczniają się naczynka. Zmiany przyjmują różne formy, czasem są to pajączki śródskórne, teleangiektazje albo większe siatki. Nierzadko na kończynach dolnych widoczne są ciemnoniebieskie pojedyncze żyłki. Takie zmiany mogą świadczyć o pojawiającej się niewydolności żylnej. Zmiany naczyniowe mogą być też skutkiem nieprawidłowości w poziomie hormonów albo objawem chorób internistycznych. Bywa, że leki, które stosujemy, wpływają na pojawienie się teleangiektazji, na przykład maści i kremy z glikokortykosteroidami mogą mieć takie działanie. Bywa i tak, że trudno jest określić przyczynę powstania zmiany, jednak każde pojawiające się na skórze „plamy” powinien obejrzeć lekarz.

Jaki laser na naczynka będzie najlepszy? Oferta Kaniowscy Clinic we Wrocławiu

Jeśli się zastanawiasz, jaki laser na naczynka będzie najlepszy, warto, abyś zapoznał się z tymi wykorzystywanymi w naszej klinice we Wrocławiu. Najnowocześniejszym urządzeniem służącym do likwidowania zmian naczyniowych jest laser Cutera Excel V+. Ma on możliwość emisji wiązek o różnych parametrach (o długości fali 532 nm i 1064 nm). Lekarz przeprowadzający zabieg dostosowuje ustawienia. Spersonalizowanie terapii pozwala uzyskać jeszcze lepsze efekty terapeutyczne. Jak wspominaliśmy, jest to laser impulsowy. Producent wyposażył sprzęt w okno szafirowe. Element ten pozwala na chłodzenie powierzchni skóry pacjenta, co bardzo podnosi komfort wykonywanej procedury. Laser posiada trzy końcówki. Zastosowanie różnych rączek pozwala na przeprowadzenie zabiegu nawet w miejscach z utrudnionym dostępem (na przykład w okolicy skrzydeł nosa). Cutera Excel V+ świetnie sprawdza się w likwidowaniu pajączków, teleangiektazji, siatek naczyniowych, zmian pigmentacyjnych oraz wykwitów trądzikowych.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem Cutera Excel V+?

Zabieg poprzedza konsultacja specjalistyczna. Na wizycie lekarz bada pacjenta oraz zbiera wywiad wykluczający przeciwwskazania do skorzystania z lasera. W dniu, który został wyznaczony na wykonanie zabiegu, skóra pacjenta powinna być czysta, niepokryta krem, fluidem itp. Przed rozpoczęciem zamykania naczynek oczy pacjenta są osłaniane specjalnymi okularami ochronnymi. Pracownik kliniki likwiduje zmiany, wymierzając w nie wiązką lasera. Całość trwa od 10 do 20 minut. Czasami pacjenci odczuwają delikatny dyskomfort, wtedy stosuje się zimne okłady przynoszące ulgę.

Wskazania do wykonania zabiegu z Cutera Excel V+:

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • infekcja skóry (wirusowa, bakteryjna lub grzybicza),
 • nadmierna opalenizna,
 • przyjmowanie preparatów fotouczulających (niektóre leki oraz zioła),
 • nowotwory skóry,
 • urazy skóry w miejscu planowanego zabiegu.

Efekty zabiegów laserowych

Efekty zabiegu z wykorzystaniem Cutera Excel V+ widać już po jednym zabiegu. Następuje znaczna redukcja widoczności zmian. Żeby rezultaty były w pełni zadowalające, należy powtórzyć zamykanie naczynek. Zazwyczaj zabieg wykonuje się około 4 razy w odstępach 5 tygodniowych. Kilka godzin po użyciu lasera można spodziewać się lekkiego zaczerwienienia i obrzęku w okolicy zabiegowej. Objawy te mijają w ciągu kilku dni. Po zabiegu zaleca się korzystanie z kremów z filtrem UV. Należy unikać sauny, solarium oraz nadmiernego wysiłku fizycznego.

Poznaj cenę zabiegu z wykorzystaniem lasera na naczynka we Wrocławiu

Dokładny koszt zabiegu z wykorzystaniem lasera na naczynka jest przedstawiany podczas konsultacji ze specjalistą naszego gabinetu we Wrocławiu. Cena zależy od rodzaju zmiany, jej wielkości oraz lokalizacji. Zgodnie z cennikiem dostępnym na naszej stronie koszty przedstawiają się następująco:

 • zabieg w okolicy policzków: 500- 600 PLN,
 • zabieg w okolicy czoła: około 600 PLN,
 • zabieg w okolicy nosa: około 400 PLN,
 • zabieg w okolicy dekoltu: od 750 do 1000 PLN,
 • zlikwidowanie pojedynczego pajączka: 300 PLN,
 • zabieg na nogach: od 500 PLN,
 • usuwanie naczyniaków: od 300 PLN.

Dzięki nowoczesnym laserom usunięcie zmian pochodzenia naczyniowego może być szybkie i komfortowe. Nasza klinika dysponuje najnowocześniejszym na świecie laserem Cutera Excel V+, zaprojektowanym specjalnie do likwidowania popękanych tętniczek, żyłek i kapilar. Zachęcamy do wizyt w naszej klinice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas