Jeżeli planujesz zdecydować się na usuwanie pajączków na nogach we Wrocławiu, to Kaniowscy Clinic jest dla Ciebie bardzo dobrym wyborem. W naszym gabinecie przykładamy ogromną wagę do bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów oraz komfortu naszych pacjentów. Dzięki specjalistycznej opiece zabiegi przebiegają szybko i sprawnie, a ich rezultaty mile Cię zaskoczą. W poniższym artykule omawiamy problem pajączków na nogach, przyczyny ich powstawania oraz najskuteczniejsze zabiegi, dzięki którym pozbędziesz się ich raz na zawsze.
Spis treści
Przyczyny problemu
Metody usuwania pajączków
Laser Cutera Exel V
Przygotowanie do zabiegu
Przebieg zabiegu
Efekty zabiegu
Dlaczego tak wiele osób korzysta z laserowego usuwania pajączków na nogach we Wrocławiu? Przyczyny problemu
Zanim poddasz się laserowemu usuwaniu pajączków w naszym gabinecie we Wrocławiu, warto, abyś poznała genezę samego problemu. Popularne „pajączki” na skórze to nic innego jak poszerzone drobne naczynia krwionośne, nazywane w nomenklaturze medycznej teleangiektazjami bądź wenulektazjami. Mogą występować na całym ciele, ze szczególnym uwzględnieniem skóry twarzy oraz nóg. Mają one zwykle postać sieci drobnych zmian o czerwonawym bądź niebiesko-fioletowym zabarwieniu i średnicy nie większej niż 1 mm. Zwykle nie są one związane z dolegliwościami bólowymi, towarzyszyć może im jednak częste uczucie opuchlizny lub „ciężkich nóg” pod koniec dnia.
Jak powstają?
Ich powstawanie związane jest z zaburzeniami w przepływie krwi żylnej – dochodzi do utrudnień w przepływie krwi z pokładu powierzchownego do głębokiego, dlatego też krew cofa się do naczyń umieszczonych płytko w skórze, co prowadzi do ich przeciążenia oraz poszerzenia. Zaburzenia te mogą być związane z takimi schorzeniami, jak nadciśnienie żylne, zaburzenia w funkcjonowaniu zastawek żylnych czy też niedrożności naczyń krwionośnych, dlatego też konieczne jest skonsultowanie takich zmian z lekarzem specjalistą, w tym przypadku flebologiem. Do czynników predysponujących do powstawania takich zmian zaliczamy między innymi skłonności genetyczne, długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej bądź siedzącej, niewłaściwą dietę, a także nadwagę i otyłość. Problemy w krążeniu żylnym częściej występują u kobiet, szczególnie w starszym wieku oraz w okresie ciąży.
Metody usuwania pajączków i zapobiegania ich powstawaniu
Należy pamiętać o tym, że popularne „pajączki” mogą towarzyszyć poważnym nieprawidłowościom krążeniowym, dlatego też po ich zauważeniu swoje pierwsze kroki należy skierować do gabinetu lekarza. Po przeprowadzeniu wywiadu oraz badania klinicznego lekarz zadecyduje o najlepszej metodzie leczenia w danym przypadku. Teleangiektazje można leczyć za pomocą farmakoterapii oraz poprzez miejscowe stosowanie specjalistycznych żeli i maści przepisanych przez lekarza. Metodą zyskującą coraz większą popularność jest laserowe zamykanie rozszerzonych naczynek, które cechuje się wysoką skutecznością, bez konieczności długiego oczekiwania na pierwsze rezultaty. W niektórych przypadkach zaleca się zastosowanie skleroterapii.
Przy dużych skłonnościach do powstawania pajączków warto zainteresować się metodami zapobiegania ich powstawaniu. Dużą rolę odgrywa tu zdrowa dieta, bogata w wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3, obecne między innymi w siemieniu lnianym, orzechach włoskich i tłustych rybach morskich, a także witaminy C, E i PP, które wzmacniają ściany naczyń krwionośnych. Korzystne jest także zrzucenie zbędnych kilogramów oraz zapewnienie sobie regularnego wysiłku fizycznego. W przypadku pracy siedzącej bądź wymagającej długotrwałego przebywania w pozycji stojącej, warto wykorzystywać przerwy w pracy do wybrania się na krótki spacer bądź też umieszczenie nóg na podwyższeniu.
Zabieg laserowego usuwania pajączków na nogach we Wrocławiu
Zabieg laserowego usuwania pajączków na nogach w naszym gabinecie we Wrocławiu to jedna z najskuteczniejszych, a zarazem bardzo bezpiecznych metod ich leczenia. Podczas zabiegu rozszerzone naczynka są zamykane, dzięki czemu efekty zabiegu widoczne są bardzo szybko.
Laser Cutera Exel V
Laser Cutera Exel Vstosowany w naszym gabinecie to nowoczesne urządzenie emitujące dwie długości wiązki: 532 nm i 1064 nm, co gwarantuje mu wyjątkową skuteczność. Laser działa na zasadzie fotokoagulacji. Ciepło wytwarzane w trakcie zabiegu przenoszone jest na ścianę naczynia, co powoduje jego trwałe zamknięcie. Dzięki dostępności trzech głowic różnej wielkości przeprowadzany zabieg jest niezwykle precyzyjny – specjalista zamyka naczynka pojedynczo, po kolei. Należy pamiętać o tym, że zabieg laserowy powoduje zamknięcie rozszerzonych naczynek, a więc trwałe usunięcie istniejących już zmian, natomiast nie zapobiega powstawaniu kolejnych.
Przygotowanie do zabiegu
Naszym priorytetem zawsze jest zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa oraz komfortu podczas wykonywanych zabiegów. Dlatego też przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu konieczne jest odbycie wizyty kwalifikacyjnej z jednym z naszych specjalistów. Podczas wizyty przeprowadzone zostanie badanie kliniczne oraz szczegółowy wywiad, mający na celu zidentyfikować ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Lekarz opracowuje plan leczenia oraz odpowiada na wszelkie pytania, będzie również w stanie stwierdzić, czy do osiągnięcia pożądanych rezultatów wystarczy jeden zabieg, czy też konieczne będzie wykonanie serii zabiegów. Pacjent otrzymuje również szczegółowe zalecenia przedzabiegowe, których powinien bezwzględnie przestrzegać.
Przebieg zabiegu
Przed każdym zabiegiem lekarz dokładnie ocenia wielkość zmian oraz indywidualnie dopasowuje moc oraz długość wiązki lasera. Skóra jest odpowiednio przygotowywana: zostaje oczyszczona oraz pokryta chłodzącym żelem. Następnie specjalista przystępuje do zabiegu, przykładając głowicę urządzenia do skóry. Cały zabieg trwa około 10-20 minut, w zależności od rozległości zmian. Dzięki chłodzeniu zabieg przebiega praktycznie bezboleśnie, możliwe jest odczuwanie jedynie niewielkiego dyskomfortu. Zabieg jest małoinwazyjny, dzięki czemu bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent może udać się do domu.
Efekty
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zwykle dość mocno zaczerwieniona, może również pojawić się obrzęk. Objawy te trwają zwykle od kilku godzin do kilku dni – w tym okresie zalecamy stosowanie okładów chłodzących oraz specjalistycznych preparatów łagodzących skórę. Po przeminięciu dolegliwości zaczyna być widoczny rezultat zabiegu – jednolita skóra bez zaczerwienień i nieestetycznych pajączków. W zależności od rozległości oraz stopnia zaawansowania zmian możliwe, że konieczne okaże się powtórzenie zabiegu po kilku tygodniach. W przypadku niewielkich pajączków zazwyczaj jeden zabieg jest w zupełności wystarczający, aby trwale zamknąć naczynie, a tym samym usunąć zmiany.
Rozszerzone i popękane naczynka krwionośne to dość popularny problem, dla którego istnieje proste i skuteczne rozwiązanie. Laserowe usuwanie pajączków to szybka i bezbolesna metoda, która zapewni Ci efekty, jakich oczekujesz. Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na wizytę konsultacyjną z jednym z naszych specjalistów.