fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Lipofilling. Na czym polega zabieg?
lipofilling Kaniowscy Clinic na czym polega zabieg
Lipofilling to nowoczesna metoda wypełniania, modelowania i rewitalizacji różnych obszarów ciała. Zabieg polegający na przeniesieniu własnej tkanki tłuszczowej w miejsca, gdzie jej brakuje, zyskał ogromną popularność w ostatnim czasie. Lipotransfer jest bardzo dobrą alternatywą dla wypełniaczy chemicznych (implantów i kwasu hialuronowego). Wprawna ręka wykonująca zabieg jest w stanie osiągnąć doskonałe rezultaty w zakresie regeneracji tkanek i poprawy ich wyglądu.

Spis treści
Na czym polega metoda?
Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Wskazania do lipotransferu
Przebieg zabiegu
Uzyskiwane efekty
Opinie

Czym jest lipofilling Adivive?

zabiegi adivive

Lipofilling Adivive to rodzaj autotransplantacji. Procedura zakłada pobranie tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie jest jej dość dużo. W kolejnych etapach uzyskane żywe komórki są odpowiednio przygotowywane i wszczepiane w inną okolicę anatomiczną ciała. Tkankę implantuje się w miejsca, gdzie występują ubytki. Uzyskiwane w ten sposób efekty są bardzo zadowalające. Odpowiednie wykonanie zabiegu gwarantuje regenerację i poprawę wyglądu obszarów, które zostały poddane procedurze. Rezultatem jest również wymodelowanie okolic odchudzonych poprzez pobranie tłuszczu.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Wskazań do wykonania zabiegu jest bardzo wiele. Z metody lipotransferu korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Pobraną tkankę tłuszczową można przeszczepić w prawie wszystkie okolice anatomiczne modelujące je oraz pobudzając do regeneracji. Bardzo często komórki podaje się w okolice twarzy. Efektem jest wolumetria i odmłodzenie tego obszaru. Równie skutecznie można modelować oraz regenerować piersi, pośladki, jak również łydki.

Wskazania do zabiegu:

 • ubytki tkanki w obszarze twarzy,
 • utrata jędrności i elastyczności skóry na twarzy,
 • modelowanie policzków zapadniętych lub opadających,
 • obecność widocznych zmarszczek i bruzd,
 • chęć podkreślenia owalu twarzy,
 • eliminacja ewentualnej asymetrii,
 • delikatne powiększenie piersi,
 • ujędrnienie gruczołów piersiowych,
 • wymodelowanie piersi (eliminacja asymetrii),
 • wymodelowanie pośladków,
 • wymodelowanie łydek,
 • chęć poprawy wyglądu ciała po okresie ciąży i karmienia.

Jak wygląda zabieg?

Cała procedura rozpoczyna się od konsultacji wstępnej. Polega ona na rozmowie lekarza z pacjentem. Specjalista zbiera dokładny wywiad, bada i zleca niezbędne do wykonania badania. W trakcie wizyty dyskutuje się również na temat oczekiwań pacjenta.

Pobranie tkanki tłuszczowej

Jest to pierwszy etap zabiegu. Tkankę tłuszczową można pobierać z różnych części ciała, w zależności od tego, gdzie pacjent ma jej najwięcej. Najczęściej materiał pozyskuje się z brzucha lub wewnętrznej powierzchni ud pacjenta. Sam zabieg liposukcji jest minimalnie inwazyjny. Procedurę przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Specjalista wykonuje małe nacięcia na skórze i przy pomocy lasera lub ultradźwięków pobiera żywe komórki. W miejscu liposukcji zakładane są opatrunki. Nacięcia skóry wykonywane są w mało widocznych miejscach. W trakcie zabiegu lekarz modeluje obszary, z których tkanka jest pobierana, żeby odchudzenie wyglądało w pełni naturalnie. W kilka tygodni po zabiegu blizny po nacięciach nie są zauważalne.

Przygotowanie pobranej tkanki tłuszczowej do wszczepienia

Wszczepiany materiał musi zawierać żywe komórki tłuszczowe (adipocyty) oraz komórki macierzyste. Dobry skład „mieszaniny” zapewnia odpowiednią regenerację ostrzykiwanego miejsca. Materiał jest przygotowywany w specjalnych separatorach, które oddzielają adipocyty uszkodzone od nieuszkodzonych oraz selekcjonują komórki macierzyste.

Lipotransfer

Lipotransfer to ostatni etap zabiegu. Przygotowany materiał jest wstrzykiwany w odpowiednie miejsca. Specjalista jednocześnie modeluje dane partie ciała. Pacjent po wykonanym zabiegu może się udać do domu. Wyznaczany jest również termin wizyty kontrolnej.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg jest bezpieczny, jednak istnieje lista przeciwwskazań, takich jak:

 • aktywna choroba nowotworowa,
 • źle kontrolowana cukrzyca,
 • źle kontrolowane nadciśnienie tętnicze,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • przewlekłe choroby serca,
 • niektóre choroby autoimmunologiczne.

Efekty lipofillingu

Efekty lipofillingu w postaci zwiększenia objętości tkanki widoczne są od razu po zakończeniu zabiegu. Na odmłodzenie i ujędrnienie skóry trzeba poczekać. Rezultaty pojawiają się stopniowo w ciągu około 3 miesięcy. Jedną z najważniejszych cech lipotransferu jest naturalność wyglądu ciała po zabiegu. Przeszczepiona tkanka koryguje wady wyglądu, ale jednocześnie nie daje wrażenia sztuczności. Co ważne, osiągnięte rezultaty utrzymują się wiele lat. Dokładny czas trwania zależy od ilości tkanki, jaka została wstrzyknięta oraz od indywidualnych cech organizmu pacjenta. Uśrednia się, że około 70% wypełnienia pozostaje na stałe w miejscu aplikacji, a pozostałe 30% zostaje zaabsorbowane na przestrzeni czasu. Dzięki wykonaniu lipotransferu możemy uzyskać efekt:

 • pełnej wolumetrii twarzy (wymodelowanie policzków, nosa, brody),
 • spłycenia lub nawet usunięcia zmarszczek i fałdów nosowo- wargowych,
 • rewitalizacji i widocznego odmłodzenia skóry,
 • podkreślenia owalu i konturów twarzy,
 • wypełnienia ubytków tkanki na twarzy i ciele,
 • ujędrnienia i poprawy elastyczności skóry,
 • delikatnego powiększenia piersi (piersi stają się pełniejsze),
 • wymodelowania piersi (biust staje się symetryczny),
 • zregenerowania piersi po ciąży i karmieniu,
 • wymodelowania pośladków.

Poznaj opinie o lipofillingu Adivive

Opinie na temat zabiegu lipofillingu Adivive są bardzo pozytywne. Uzyskiwane efekty budzą duże zadowolenie wśród pacjentów. Metoda jest bardzo bezpieczna, ponieważ wypełnienie wykonuje się własnymi komórkami organizmu. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia niepożądanych odczynów alergicznych, które dość często mają miejsce w przypadku korzystania z chemicznych wypełnień oraz implantów. Lipotransfer jest doskonałą alternatywą dla kwasu hialuronowego. Dodatkowe zadowolenie wśród pacjentów budzi konieczność wykonania liposukcji w celu pobrania materiału tkankowego. Pobranie tłuszczu oraz wymodelowanie ud, czy brzucha odchudza optycznie oraz podnosi atrakcyjność. U większości pacjentów już jeden zabieg pozwala na osiągnięcie zadowalających rezultatów. Objawy niepożądane występują rzadko, najczęściej gdy zalecenia nie są wykonywane prawidłowo. Może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie, które znikają w ciągu kilku dni. Czas rekonwalescencji wynosi około dwóch tygodni. W tym czasie należy unikać gorących kąpieli oraz basenu.

Lipofilling to mało inwazyjny i bezpieczny zabieg, dzięki któremu można uzyskać spektakularne efekty. Osiągane rezultaty są naturalne oraz trwałe. Metoda stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla sztucznych wypełniaczy. Zadowolenie pacjentów potęguje fakt, że konieczne jest jednoczasowe wykonanie liposukcji. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu. Zapraszamy również na wizyty konsultacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas