fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Liposukcja ginekomastii
Liposukcja ginekomastii Kaniowscy Clinic

Liposukcja ginekomastii to skuteczny sposób na rozwiązanie poważnego problemu wielu mężczyzn. Gromadzenie się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w okolicach piersi może stanowić duży kompleks, obniżając pewność siebie i jakość życia. Zabieg liposukcji pozwala na szybkie i bezpieczne pozbycie się tego defektu. W tym artykule omówimy przyczyny powstawania ginekomastii, przebieg zabiegu redukującego problem oraz jego efekty.

Spis treści:
Przyczyny
Zabieg
Przygotowanie
Przebieg
Efekty
Cena

Dlaczego pacjenci poddają się liposukcji? Przyczyny powstawania ginekomastii

Liposukcja to zabieg, który może znacznie zredukować często wstydliwy problem ginekomastii wśród mężczyzn, przywracając im pewność siebie. Same przyczyny gromadzenia się tkanki tłuszczowej w okolicy piersi są dość liczne. Do najpowszechniejszych zaliczamy niezdrowy tryb życia – brak ćwiczeń fizycznych i niezdrową dietę. Powoduje on ogólny wzrost ilości tkanki tłuszczowej w organizmie, która nie zawsze rozkłada się równomiernie, a może gromadzić się w konkretnych obszarach ciała, na przykład jedynie na brzuchu lub piersiach.

Zaburzenia hormonalne

Kluczową rolę odgrywają zaburzenia i zmiany w równowadze hormonalnej. Na rozwój ginekomastii szczególnie narażeni są mężczyźni po 50 roku życia, a także ci zmagający się z chorobami gruczołu krokowego lub jąder. Wahania poziomu hormonów w organizmie mogą prowadzić do zmian w metabolizmie tkanki tłuszczowej, przez co zaczyna się ona gromadzić w nietypowym dla mężczyzn miejscu.

Genetyka

W rozwoju tego problemu dużą rolę odgrywają również czynniki genetyczne. Wielu mężczyzn ma skłonności do gromadzącej się tkanki tłuszczowej w okolicach piersi pomimo zdrowego trybu życia. W takim przypadku zabieg medycyny estetycznej stanowi jedyne skuteczne rozwiązanie.

Dwa schorzenia

Należy rozróżnić dwa schorzenia, których objawem jest gromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicach piersi. Są to lipomastia i ginekomastia. Ginekomastia jest zwykle skutkiem zaburzeń hormonalnych – w zmienionym obszarze wyczuwalna jest nie tylko tkanka tłuszczowa, ale także rozrost tkanki gruczołowej i włóknistej. Natomiast lipomastia jest zwykle skutkiem nadmiernej masy ciała i braku aktywności fizycznej. Niezależnie od przyczyny skutecznym rozwiązaniem obu problemów jest zabieg liposukcji.

Charakterystyka zabiegu liposukcji ginekomastii

lipolife 3G modelowanie ciała liposukcja laserowa wrocławIstnieje kilka metod przeprowadzania liposukcji ginekomastii. Do niedawna jedynym rozwiązaniem był zabieg chirurgiczny w znieczuleniu ogólnym. Polegał on na chirurgicznym usunięciu tkanki tłuszczowej oraz nadmiaru skóry. Z uwagi na dużą inwazyjność oraz stosunkowo wysokie ryzyko komplikacji obecnie odchodzi się od tego rozwiązania.
W tym momencie największą popularnością cieszy się liposukcja laserowa przy pomocy lasera LipoLife 3G. Dzięki zaawansowanej technologii zabieg przebiega szybko i bezboleśnie, a okres rekonwalescencji został skrócony do minimum. Oprócz wersji laserowej przeprowadza się również liposukcję klasyczną za pomocą kaniuli oraz liposukcję wibracyjną, wykorzystującą ultradźwięki.
Liposukcje przebiegają znacznie szybciej niż tradycyjne zabiegi chirurgiczne, wiążą się z niższym ryzykiem zabiegowym i anestetycznym. Dzięki wykwalifikowanemu personelowi proces redukowania ginekomastii jest całkowicie bezpieczny oraz daje doskonałe rezultaty.

 

Przygotowanie do zabiegu

Każdy zabieg musi zostać poprzedzony konsultacją z lekarzem specjalistą. Podczas wizyty lekarz przeprowadza dokładny wywiad lekarski oraz badanie kliniczne pacjenta. Wizyta służy ocenie stopnia zaawansowania zmian oraz jest podstawą klasyfikacji pacjenta do zabiegu, co w znacznym stopniu minimalizuje ryzyko wystąpienia komplikacji i pozwala na opracowanie planu leczenia. Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie badań krwi, które dostarczają informacji o stanie ogólnym pacjenta.
W trakcie wizyty kwalifikacyjnej lekarz udziela wszelkich informacji na temat zabiegu oraz spodziewanych efektów. Przez okres 4 tygodni poprzedzających procedurę medyczną należy zrezygnować z palenia papierosów oraz przyjmowania leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna i jej pochodne. Nie zaleca się również wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych na kilka dni przed liposukcją. Przestrzeganie tych prostych zasad ułatwi proces rekonwalescencji i przyspieszy gojenie się tkanek.

Przebieg

Liposukcja laserowa przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Pozwala to na znaczne skrócenie czasu zabiegu oraz wyraźnie przyspiesza rekonwalescencję. Zastosowanie znieczulenia miejscowego eliminuje również ryzyko anestezjologiczne występujące podczas operacji wykonywanych pod narkozą. Dzięki temu pacjent krótko po zabiegu czuje się dobrze i może opuścić gabinet.
W trakcie procedury chirurg robi niewielkie nacięcie na skórze, przez które wprowadzana jest kaniula. Tkanka tłuszczowa jest rozbijana za pomocą wiązki lasera, która podgrzewa komórki tłuszczowe i niszczy ich strukturę. Następnie tłuszcz jest usuwany poprzez wprowadzoną wcześniej kaniulę. Po usunięciu tłuszczu zakładane są szwy oraz opatrunek zewnętrzny.

Efekty

Liposukcja laserowa jest bezbolesna i nie niesie za sobą ryzyka poważnych komplikacji pooperacyjnych. Mimo to konieczny jest okres rekonwalescencji, który wspomoże gojenie się tkanek. Przez kilka tygodni po zabiegu należy nosić pas uciskowy oraz unikać intensywnego wysiłku fizycznego, który mógłby zaburzyć proces gojenia. Nie wolno również korzystać z sauny ani basenu aż do całkowitego zagojenia rany.
Niewątpliwą zaletą liposukcji jest to, że rezultaty widoczne są natychmiast po jej zakończeniu. Dodatkowo dzięki użyciu wiązki lasera skóra na piersi staje się bardziej elastyczna i znacznie szybciej dopasowuje się do zmniejszonego obwodu ciała. Usunięcie nadmiaru tłuszczu ułatwia również rzeźbienie sylwetki i uwydatnienie mięśni.
W zależności od genezy problem może mieć skłonności do nawracania. W przypadku chorób powodujących zaburzenia hormonalne jedynie wyleczenie przyczyny pierwotnej da trwałe rezultaty. Niemniej jednak wprowadzenie zdrowej diety i regularnej aktywności fizycznej z pewnością pomoże spowolnić proces gromadzenia tkanki tłuszczowej w problematycznym miejscu. Zmiany stylu życia na pewno pozytywnie wpłyną na samopoczucie i zapobiegną nawracaniu problemu, szczególnie jeśli jego geneza leży w nadwadze i braku aktywności fizycznej.

Cena liposukcji ginekomastii

Cena liposukcji ginekomastii w dużej mierze zależy od wybranej techniki. Dokładny kosztorys leczenia omawiany jest wraz z lekarzem podczas wizyty kwalifikacyjnej, gdzie na podstawie dokładnego wywiadu i badania lekarz opracowuje plan leczenia. W zależności od stopnia zaawansowania problemu i wybranej metody zabiegowej ceny wahają się od 4500 do 8000 zł.

Medycyna estetyczna dostarcza skutecznych rozwiązań dla wielu męskich i damskich kompleksów, które obniżają pewność siebie i pozbawiają radości życia. Ginekomastia to stosunkowo powszechny problem u mężczyzn, dla którego istnieje proste rozwiązanie. Liposukcja laserowa pozwala pozbyć się tego problemu szybko i skutecznie, zapewniając długotrwały efekt. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty konsultacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas