fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Liposukcja kolan
Liposukcja kolan

Liposukcja kolan jest zabiegiem, który pozwala na bardzo szybkie i efektywne wyszczuplenie tego obszaru ciała. Do jego zalet należy wysokie bezpieczeństwo oraz niska inwazyjność, a także możliwość ograniczenia całego procesu wyszczuplania do jednorazowej procedury. Nadmiar tkanki tłuszczowej na kolanach to istotny problem estetyczny, który można rozwiązać właśnie poprzez odpowiedni zabieg. Liposukcja pozwala tym samym na uzyskanie smukłych, zgrabnych nóg.

Spis treści:
Na czym polega?
Technologia LipoLife 3G
Etap przygotowawczy
Procedura zabiegowa
Zalecenia po zabiegu
Jakie efekty zapewnia?
Zalety i korzyści
Wskazania i przeciwwskazania
Cena

Na czym polega liposukcja kolan?

Liposukcja kolan to jeden z wielu zabiegów, które oferuje nasze centrum dermatologii i medycyny estetycznej Kaniowscy Clinic. Do jego przeprowadzenia wykorzystujemy nowoczesny system LipoLife 3G. Zabieg ten polecamy wszystkim osobom, które zmagają się z miejscowymi depozytami tłuszczowymi w środkowej części kolan. Tkanka tłuszczowa z tego miejsca jest często bardzo trudna do usunięcia, nawet w przypadku regularnego uprawiania sportu oraz stosowania prawidłowej diety. W naszym gabinecie przeprowadzamy liposukcję także na innych obszarach ciała, np. brzuchu, pośladkach, udach czy po bokach bioder.

Technologia LipoLife 3G

LipoLife jest wyjątkowo nowoczesnym systemem, który pozwala na efektywne modelowanie ciała pacjenta. Za jego pośrednictwem można nie tylko skutecznie usunąć niepożądaną tkankę tłuszczową, ale też dodatkowo ją pobrać oraz przeszczepić w inny obszar ciała. Urządzenie to wykorzystuje fale o długości laserowej 1470 nm. Jego oddziaływanie nie doprowadza do zniszczenia komórek tłuszczowych, a pobrany w takiej formie materiał zawiera wartościowe komórki macierzyste i idealnie sprawdza się w procesie reimplantacji. Procedura odessania tkanki tłuszczowej oraz jej przeszczepu w inne miejsce odbywa się w ramach jednego zabiegu. Na skórę dodatkowo oddziałuje odpowiednio dobrana temperatura, co zapewnia jej jednoczesne ujędrnienie i obkurczenie w obszarze kolan.

Etap przygotowawczy

Aby wykonać zabieg LipoLife 3G, musimy skierować pacjenta na konsultację ze specjalistą. Jego zadaniem jest przeprowadzenie wywiadu medycznego oraz zlecenie wymaganych badań, w tym kreatyniny, czasu krzepnięcia krwi czy morfologii. Na kolejnym etapie pacjent powinien odpowiednio dostosować się do zaleceń lekarza, odnoszących się m.in. do konieczności odstawienia stosowanych leków i witamin czy spełnienia konkretnych wytycznych dietetycznych. Niezbędne jest też postępowanie zgodnie z wytycznymi w przeddzień zabiegu, w dniu wykonania procedury oraz w czasie rekonwalescencji.

Procedura zabiegowa

Zabieg rozpoczyna się od wykonania niedużego nacięcia w obszarze kolan z występującą tkanką tłuszczową. W wybrane miejsce doprowadzane jest następnie znieczulenie miejscowe, a po ok. 20 minutach rozpoczyna się właściwa procedura. W wyniku działania lasera dochodzi do uwolnienia komórek tłuszczowych, które trafiają do odpowiednio sterylnego pojemnika. W takiej formie mogą być łatwo wykorzystane do lipotransferu, czyli przeszczepu w wybrane miejsce ciała.

Zalecenia po zabiegu

Po zakończeniu liposukcji laserowej pacjent trafia do sali pozabiegowej i pozostaje w niej aż do momentu zaprzestania działania znieczulenia. W wyniku zabiegu występują pewne objawy, takie jak nieduży obrzęk, niewielkie zasinienie czy odrętwienie skóry kolan. Symptomy te są jednak naturalne i w ciągu kilku dni ustępują. Przez następne kilka tygodni wymagane jest noszenie odpowiedniej odzieży uciskowej. Nasi specjaliści przekazują też pacjentom wszystkie niezbędne zalecenia z uwzględnieniem wskazań indywidualnych, a także określają harmonogram wizyt kontrolnych.

Jakie efekty zapewnia liposukcja kolan?

Liposukcja kolan zapewnia efekty praktycznie natychmiast po zabiegu, jednak na finalne rezultaty należy poczekać ok. 2 tygodni do całkowitego zaniknięcia obrzęku. Procedura przeprowadzona w naszym gabinecie z reguły nie wymaga powtórzeń. Jeżeli jednak potrzebne będzie pogłębienie uzyskanych efektów, lekarz prowadzący może się zgodzić na wykonanie zabiegu uzupełniającego. Przy jednoczesnym przeszczepie tkanki tłuszczowej rezultaty są ściśle zależne od obszaru uzupełnianego. Pacjent może od razu dostrzec efekty zabiegu, przy czym tkanka finalnie osadza się w okresie ok. 2 tygodni.

Zalety i korzyści

Zabieg z wykorzystaniem LipoLife 3G przynosi bardzo dobre rezultaty w przypadku eliminowania tkanki tłuszczowej z kolan. Procedura ta nie wywołuje niepożądanego efektu zwiotczenia skóry, ponieważ jest ona jednocześnie napinana i liftingowana przez laser. W procesie tym dochodzi również do obkurczenia włókien kolagenowych, które ulegają pobudzeniu i odpowiedniemu zagęszczeniu. W wyniku zabiegu skóra jest napięta, jędrna i wyrównana, a kolana stają tracą masywność i stają się szczupłe. Tłuszcz pozyskany z ich okolic można wykorzystać do przeszczepu w obszarze twarzy, w celu wymodelowania linii żuchwy, nadania policzkom objętości czy odmłodzenia okolic oczu. Procedura liposukcji laserowej jest bezpieczna i niemal bezbolesna ze względu na wykonanie jej w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa krótko, podobnie jak okres rekonwalescencji. W porównaniu z metodą mechaniczną dodatkową zaletą jest możliwość ujędrnienia skóry.

Wskazania i przeciwwskazania

Tłuszcz najczęściej gromadzi się w obszarze kolan w wyniku przybrania na wadze, jednak może występować także w wyniku naturalnych predyspozycji genetycznych czy też z powodu rozwoju choroby. Liposukcję można przeprowadzić u praktycznie każdego pacjenta. W większości przypadków są to jednak osoby sprawne fizycznie, które mają problem z nagromadzoną miejscowo tkanką tłuszczową. Głównym przeciwwskazaniem do zabiegu są takie schorzenia, jak np. cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi czy choroby serca i układu krążenia. Liposukcji nie można wykonywać u pacjentów z aktywnymi infekcjami skóry i otwartymi ranami czy osłabionym układem odpornościowym, a także u kobiet w ciąży. Przeciwwskazaniem jest też otyłość, w przypadku której wskazane jest wcześniejsze zredukowanie masy ciała poprzez ćwiczenia fizyczne oraz dietę. W naszej ofercie dostępne są różne zabiegi dla osób zmagających się z nadwagą.

Cena

Cena zabiegu jest bardzo przystępna, dzięki czemu procedura ta pozostaje w zasięgu możliwości finansowych wielu naszych pacjentów. Na koszt liposukcji w obszarze kolan wpływa przede wszystkim zakres wykonywanego zabiegu, która jest określana na etapie konsultacji kwalifikującej. Procedura może koncentrować się jednocześnie na wewnętrznej stronie ud, a szczegółowy cennik jest dostępny na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty w Kaniowscy Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas