fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Na czym polega liposukcja laserowa?
liposukcja laserowa na czym polega

Liposukcja laserowa to coraz popularniejszy zabieg medycyny estetycznej. Stanowi bardziej nowoczesną alternatywę dla innych procedur modelujących, w tym liposukcji klasycznej. Pozwala na skuteczne usunięcie tkanki tłuszczowej, zgromadzonej w miejscach najbardziej problematycznych – w których ćwiczenia fizyczne oraz dieta nie dają dostatecznie dobrych i trwałych efektów wyszczuplających. W porównaniu do konkurencyjnych metod, zabieg liposukcji laserowej cechuje się niedużą inwazyjnością.

Spis treści:
Czym jest zabieg?
Zasada działania lasera
Przebieg zabiegu
Przeciwwskazania
Ceny zabiegu
Opinie

Czym jest liposukcja laserowa? Poznaj działanie lasera i przebieg zabiegu

Efektywny wpływ energii emitowanej przez wiązkę lasera na tkankę tłuszczową, bo właśnie to stanowi podstawę liposukcji laserowej, został odkryty jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku. Po upływie ponad dekady technika opracowana przez amerykańskiego chirurga plastycznego, doktora Davida Apfelberga, została znacząco udoskonalona. W 2006 roku Agencja Żywności i Leków oficjalnie dopuściła ją do powszechnego stosowania. Od tamtej pory liposukcja z zastosowaniem lasera przeprowadzana jest do modelowania najbardziej problematycznych obszarów ciała. Polecana jest przede wszystkim pacjentom, którzy przeszli wcześniej liposukcję klasyczną i pragną poprawić uzyskany efekt. Przeprowadzenie zabiegu laserowego pozwala także na usunięcie tkanki tłuszczowej z miejsc, które są trudno dostępne w przypadku stosowania tradycyjnych procedur. Dotyczy to zwłaszcza twarzy i szyi, a także rejonów kolan czy pleców. Po zastosowaniu lasera nie zredukować można także problem obwisłej skóry, gdyż wydzielane ciepło działa liftingująco na jej włókna kolagenowe. Zabieg ten przyczynia się ponadto do redukcji cellulitu. W porównaniu do klasycznej liposukcji jest znacznie mniej inwazyjny. Pozostaje to nie bez wpływu na obniżenie ryzyka komplikacji, a także skrócenie okresu rekonwalescencji.

Zasada działania lasera

Laser emituje energię, która wpływa efektywnie nie tylko na tkankę tłuszczową. Pobudza ona również komórki intensyfikujące produkcję kolagenu, czyli fibroblasty. Obecność włókien kolagenowych pozwala na utrzymanie odpowiedniego napięcia oraz elastyczności skóry, dzięki czemu pozostaje ona sprężysta oraz jędrna. Ilość kolagenu naturalnie maleje z wiekiem. Konieczne jest zatem dodatkowe pobudzenie procesów, które mogą przeciwdziałać starzeniu się skóry. Emitowane przez laser promieniowanie cechuje się również zdolnością do obkurczenia drobnych naczyń krwionośnych, które w trakcie zabiegu ulegają uszkodzeniu. Zastosowanie tej metody pozwala na redukcję dolegliwości występujących po zabiegu (bolesności, siności powłok skórnych czy obrzęku), a także ewentualnych powikłań. W przypadku zabiegu takiego z wykorzystanie lasera efekty widoczne są od razu. Ich ostateczna ocena powinna być jednak dokonana po upływie ok. 2-3 miesięcy, ponieważ w tym czasie organizm ostatecznie wchłania i usuwa powstałą emulsję tłuszczową. Następuje również regeneracja tkanek w miejscach, które poddane zostały działaniu energii laserowej.

Kobieta w sukience bez pleców

Przebieg zabiegu

Zabieg liposukcji laserowej przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Na czas jego trwania wpływa rozległość obszaru poddawanego modelowaniu, jednak zwykle jest to kwestia ok. 3-4 godzin. Chirurg stara się wykonywać nieduże nacięcia w obszarach znajdujących się bezpośrednio w naturalnych załamaniach skóry. Pozwala to na zminimalizowanie widoczności blizn. Do obszaru zbędnej, przeznaczonej do usunięcia tkanki tłuszczowej przedostaje się światło lasera, wprowadzane przez wykonane nacięcia. Następnie laser emituje promieniowanie, którego zadaniem jest doprowadzenie do rozerwania komórek tłuszczowych. Znaczną ich część stanowią trójglicerydy, które ulegają przemianie w stan płynny pod wpływem ciepła. W przypadku znacznej ilości uzyskanej emulsji, konieczne jest odessanie jej jeszcze podczas zabiegu i odprowadzenie uwolnionych komórek tłuszczowych do specjalnego pojemnika. Zwykle jednak emulsja ulega samoczynnym procesom metabolizowania, dzięki czemu w ciągu kilku dni wydalana jest przez organizm. Dyspozycyjność przywracana jest pacjentowi jeszcze tego samego dnia, po upływie kilku godzin od zakończenia liposukcji. Do odzyskania pełnej aktywności potrzeba zwykle 1-2 dni. Przez okres dwutygodniowej rekonwalescencji należy unikać obciążającego wysiłku fizycznego.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania liposukcji laserowej? Poznaj ceny zabiegu i opinie

Zanim zdecydujecie się na zabieg liposukcji laserowej warto poznać nie tylko ceny zabiegu i opinie o nim, ale przede wszystkim przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Odradza się go osobom cierpiących na choroby układu krążenia oraz układu oddechowego. Zabiegowi nie powinny się też poddawać osoby z nadczynnością tarczycy lub nieregulowaną cukrzycą. Przeciwwskazaniem jest także występowanie zaburzonej krzepliwości krwi oraz żylaków. Warto zaznaczyć, że liposukcja przeprowadzana laserem nie jest metodą przeznaczoną dla osób cierpiących na dużą nadwagę. Stanowi natomiast optymalne rozwiązanie dla pacjentów pragnących odpowiednio wymodelować określone obszary ciała. Najlepszymi kandydatami do zastosowania tej metody są osoby z umiarkowaną nadwagą oraz elastyczną, dostatecznie mocną skórą. Zabieg powinien być poprzedzony szczegółowymi badaniami, które wykluczą ewentualne przeciwwskazania.

Ceny

Liposukcja laserowa jest zabiegiem estetycznym, w związku z czym nie można liczyć na refundowanie jej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pacjenci zainteresowani możliwością skorzystania z tej metody modelowania sylwetki muszą osobiście pokryć koszty konsultacji, realizacji procedury oraz rekonwalescencji. W zależności od obszaru ciała, który poddawany jest zabiegowi, ceny mogą być dość zróżnicowane. Prywatne placówki medyczne we własnym zakresie ustalają stawki za świadczone usługi. Koszty mogą się prezentować następująco:

  • liposukcja podbródka i linii żuchwy: ok. 2 500-3 500 zł,
  • liposukcja ramion: ok. 4 000-5 000 zł,
  • odsysanie tłuszczu z brzucha, ud lub bryczesów: ok. 5 000-10 000 zł.

W naszej klinice oferujemy dodatkowo leczenia ginekomastii i lipomastii, czyli charakterystycznego przerostu tkanki tłuszczowej i gruczołowej piersi u mężczyzn.

Opinie

Ze względu na małą inwazyjność liposukcja laserowa uznawana jest za procedurę wyjątkowo bezpieczną, a zarazem skuteczną. Pozwala jednocześnie na redukcję tkanki tłuszczowej w praktycznie dowolnej partii ciała, co wpływa na jej uniwersalność. W przeciwieństwie do liposukcji klasycznej nie wymaga wprowadzania pacjenta w stan znieczulenia ogólnego. Jedyny dyskomfort związany jest obecnością minimalnych nacięć. Zalety te sprawiają, że zabieg cieszy się dobrymi opiniami. Kluczowym czynnikiem, warunkującym zadowolenie pacjentów, jest jednak skorzystanie z usług doświadczonych specjalistów. Zachęcamy zatem do zapoznania się z ofertą naszej kliniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas