fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Liposukcja łydek
Liposukcja łydek

Liposukcja łydek to bezpieczny i efektywny zabieg, który pozwala na zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej w tej okolicy nóg. Problem ten często zaburza proporcje ciała i negatywnie wpływa na sylwetkę. Za pomocą nowoczesnego zabiegu można skutecznie skorygować kształt łydek, nadając w ten sposób pożądanego wyglądu nogom. Liposukcja przynosi dobre rezultaty, a przy tym jest małoinwazyjna.

Spis treści:
Charakterystyka zabiegu
Klasyfikacja do zabiegu
Przygotowanie do zabiegu i przeciwwskazania
Przebieg zabiegu
Jakie efekty może zapewnić?
Zalecenia po zabiegu
Ile wynosi cena?
Korzyści i zalety

Na czym polega liposukcja łydek?

Liposukcja łydek to jeden z wielu zabiegów, który oferujemy w naszym centrum medycyny estetycznej Kaniowscy Clinic. Standardowo procedura ta odbywa się poprzez odsysanie tłuszczu wprowadzoną podskórnie kaniulą, co wymaga wykonania niewielkiego nacięcia. Poza łydkami w takim sam sposób wyszczuplić można również uda, kostki, wewnętrzną część kolan, pośladki, brzuch, ramiona czy plecy. Warto przy tym pamiętać, że liposukcja nie jest metodą odchudzania. Jej przeprowadzenie pozwala na zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc, w przypadku których ćwiczenia fizyczne oraz dieta nie przynoszą zadowalających rezultatów. Dotyczy to właśnie łydek, które można wyszczuplić dzięki liposukcji w naszym gabinecie.

Klasyfikacja do zabiegu

Liposukcję w naszym centrum Kaniowscy Clinic przeprowadzamy z wykorzystaniem systemu laserowego LipoLife 3G. Zabieg tym urządzeniem bardzo dobrze sprawdza się w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej z obszaru łydek ze względu na małą inwazyjność oraz widoczne efekty. Liposukcja laserowa musi być poprzedzona konsultacją z naszymi specjalistami, którzy wykonują kompleksowy wywiad oraz oceniają stan pacjenta. Na etapie klasyfikacji możemy też określić, jakie efekty zapewni zabieg. Do planowanej procedury musimy ponadto wydać konkretne zalecenia. Dotyczy to zwłaszcza wykonania różnych badań, po których analizie możemy finalnie przystąpić do zabiegu usuwania tłuszczu z okolic łydek.

Przygotowanie do zabiegu i przeciwwskazania

Do kluczowych badań kontrolnych poprzedzających liposukcję należy morfologia krwi. Nasi lekarze muszą sprawdzić także wskaźniki krzepnięcia, kreatyninę, parametry stanu zapalnego czy enzymy wątrobowe. W specyficznych przypadkach konieczne może być wykonanie EKG oraz badania moczu. Na etapie konsultacji pacjent otrzymuje konkretne zalecenia związane z przyjmowanymi lekami, które w razie konieczności trzeba odstawić. Sama liposukcja jest bezpieczna, jednak ma pewne przeciwwskazania. Zabiegu nie powinno się wykonywać u osób z nieleczoną i niekontrolowaną cukrzycą, zaburzeniami endokrynologicznymi i neurologicznymi, aktywnymi nowotworami, niewydolnością wątroby lub nerek oraz infekcjami skóry na łydkach. Liposukcja nie jest też realizowana u pacjentek w ciąży i karmiących piersią.

Przebieg zabiegu

Liposukcja laserowa LipoLife 3G odbywa się w znieczuleniu miejscowym. W obszarze łydek musimy wykonać niewielkie nacięcie, które jest zaledwie kilkumilimetrowe. Samo miejsce wkłucia jest bardzo staranie dobierane, dzięki czemu po zagojeniu skóry uraz spowodowany rozcięciem pozostaje niewidoczny. Po wykonaniu nacięcia wprowadzamy specjalne kaniule, za których pośrednictwem z łydek wyprowadzana jest nadmierna tkanka tłuszczowa. Technologie używane przez naszych specjalistów pozwalają na uwolnienie komórek tworzących tkankę, czyli adipocytów. W ramach zabiegu zyskujemy też dostęp do komórek macierzystych, które pozostają nienaruszone i doskonale nadają się do lipotransferu – przeszczepu w inny obszar anatomiczny.

Jakie efekty może zapewnić liposukcja łydek

Liposukcja łydek efekty przynosi praktycznie od razu po zabiegu. Na rezultaty trzeba poczekać do pełnego wygojenia się ran. Tkanka tłuszczowa w obszarze nóg redukuje się stopniowo, zwykle w ciągu kilku tygodni. Zabieg ten może znacząco poprawić proporcjonalność kończyn dolnych względem innych części ciała, dzięki czemu korzystnie wpływa na wygląd sylwetki. Zastosowanie odpowiednich technologii może dodatkowo ujędrnić i obkurczyć skórę. Liposukcja zapewnia trwałe efekty, dlatego nie trzeba jej powtarzać. W naszym gabinecie zajmujemy się też usuwaniem tłuszczu z innych obszarów.

Zalecenia po zabiegu

Zabieg kończy się po usunięciu ustalonej wcześniej ilości tłuszczu z łydek. Pacjent może odczuwać po liposukcji mały dyskomfort, a same nacięcia trzeba na koniec odpowiednio zabezpieczyć odpowiednimi opatrunkami. Po kilku tygodniach od zabiegu odbywamy konsultację, w ramach której oceniamy uzyskane efekty. Przez ten czas trzeba stosować się do konkretnych zaleceń, ponieważ ich przestrzeganie znacząco niweluje ryzyko ewentualnych powikłań oraz poprawia efekty zabiegu. Kluczowe znaczenie ma regularna zmiana opatrunków, które sprzyjają gojeniu się ran oraz niwelują widoczność nacięć w przyszłości. Istotną kwestią pozostaje dbanie o higienę, ze względu na ryzyko rozwoju infekcji. Naszym pacjentom zalecamy również odpowiednią dietę, rezygnację z sauny i basenu oraz stosowanie ewentualnych środków farmakologicznych. W Kaniowscy Clinic rozwiązujemy także inne specyficzne problemy medyczne.

Ile wynosi cena liposukcji łydek?

Liposukcja łydek ma bardzo przystępną cenę. W naszym centrum Kaniowscy Clinic przeprowadzamy ten zabieg z użyciem technologii LipoLife 3G, dla której przygotowaliśmy indywidualny cennik dostępny na stronie internetowej. Koszty liposukcji mogą być optymalnie dostosowane do potrzeb naszych pacjentów. Na wydatek związany z wyszczuplaniem łydek wpływa głównie zakres realizowanego zabiegu, który jest określany podczas rozmowy kwalifikującej i konsultacji. Liposukcję możemy bowiem przeprowadzić również w innych obszarach ciała. W naszej ofercie znajdziesz liczne zabiegi medycyny estetycznej.

Korzyści i zalety

Zabieg liposukcji laserowej jest bezpieczny, efektywny i małoinwazyjny. Jego przeprowadzenie pozwala na precyzyjne modelowanie łydek, włącznie z uzyskaniem działania obkurczającego. Same tkanki stają się jędrne i sprężyste, a komórki tłuszczowej pobrane wcześniej możemy wykorzystać do lipotransferu. Za pośrednictwem tej metody można zastosować tłuszcz pacjenta jako wypełniacz, który doskonale sprawdza się w jego ciele np. do modelowania piersi i pośladków, redukowania bruzd i zmarszczek, poprawy owalu twarzy czy wypełniania zapadniętych policzków lub strefy pod oczami.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów medycyny estetycznej, w której znajdziesz zabiegi m.in. na twarz, brzuch, dekolt, dłonie, włosy, usta czy skórę pod oczami. Zachęcamy również do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas