fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Liposukcja twarzy
Liposukcja twarzy

Liposukcja twarzy to zabieg medycyny estetycznej, który stopniowo zyskuje coraz większą popularność. Za jego pomocą można efektywnie usunąć tkankę tłuszczową zgromadzoną w okolicach podbródka, nierzadko bardzo oporną i trudną do wyeliminowania za pomocą diety redukcyjnej oraz intensywnych ćwiczeń fizycznych. Szczególną efektywność zapewnia liposukcja laserowa. W zestawieniu z wieloma innymi procedurami modelującymi zabieg ten jest znacznie mniej inwazyjny.

Spis treści:
Na czym polega?
LipoLife 3G
Jak wygląda?
Przebieg zabiegu
Rekonwalescencja
Jakie korzyści zapewnia?
Efekty zabiegu
Przeciwwskazania do zabiegu

Na czym polega liposukcja laserowa twarzy?

Liposukcja laserowa twarzy bazuje na odpowiednim wykorzystaniu wiązki lasera, która emituje energię i wpływa w ten sposób na tkankę tłuszczową w okolicach podbródka. Taki zabieg laseroterapii oferuje w korzystnej cenie nasze centrum dermatologii i medycyny estetycznej Kaniowscy Clinic, gdzie korzystamy z innowacyjnego systemu LipoLife 3G. W tym przypadku można usunąć tkankę tłuszczową, ale też dodatkowo pobrać i przeszczepić w inny obszar ciała. Urządzenie to korzysta z fali o długości 1470 nm, dzięki czemu komórki tłuszczowe nie ulegają zniszczeniu. Pobrany w ten sposób materiał zawiera cenne komórki macierzyste, dlatego bardzo dobrze nadaje się do reimplantacji.

Zasada działania urządzenia

Liposukcja LipoLife 3G jest wspomaganą laserowo metodą odsysania tkanki tłuszczowej, która polega na naświetlaniu jej wiązką lasera posiadającą pasmo 1470 nm oraz emitowaną przez światłowód o szerokiej emisji radialnej. Pod wpływem naświetlania dochodzi do rozbicia wiązań komórek tłuszczowych, przez co zwarta tkanka ulega zamianie w zawiesinę odseparowanych od siebie komórek. Emulsja ta jest następnie odsysana pod ciśnieniem niższym, niż w przypadku liposukcji klasycznej. Komórki tłuszczowe usunięte w taki sposób nie posiadają uszkodzeń, dlatego można je wykorzystać do przeszczepu. Laser dodatkowo stymuluje odmładzanie skóry, niweluje wiotkość i inne niedoskonałości. LipoLife 3G jest metodą mało inwazyjną, zapewniającą duże możliwości terapeutyczne. W naszym gabinecie korzystamy z niej również do redukcji tkanki tłuszczowej innych obszarów ciała.

Jak wygląda liposukcja twarzy LipoLife 3G?

Liposukcja twarzy z wykorzystaniem systemu LipoLife 3G jest w naszym gabinecie poprzedzona konsultacją ze specjalistą, który zajmie się wykonaniem zabiegu. W razie potrzeby możemy zalecić inne zabiegi, np. lifting pod kątem poprawy owalu twarzy. Podstawę etapu przygotowawczego stanowi zebranie wywiadu lekarskiego oraz zlecenie niezbędnych badań, takich jak m.in. morfologia krwi. Pacjent powinien też zastosować się do zaleceń dietetycznych, a także ewentualnego odstawienia wybranych leków i suplementów przed zabiegiem oraz w okresie rekonwalescencji. Na czas liposukcji konieczne jest przebranie się w jednorazowe ubranie zabiegowe. Po profilaktycznym założeniu wkłucia dożylnego oraz obrysowaniu obszaru podbródka pacjent zajmuje miejsce na stole. Ostatnim etapem jest dezynfekcja pola operacyjnego.

Przebieg zabiegu

Właściwy zabieg rozpoczyna się od przygotowania niedużych nacięć skóry twarzy w miejscach, przez które wprowadzone zostaną kaniule. W okolicach tych trzeba też zastosować iniekcyjne znieczulenie. Przez przygotowane wejścia wprowadzana jest kaniula, pozwalająca na nasączenie tkanki specjalnym płynem znieczulającym. Technika ta nazywana bywa również nasiękową lub tumescencyjną i zapewnia optymalną skuteczność, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania znieczulenia ogólnego. Takie rozwiązanie niweluje ryzyko powikłań, a także pozwala na utrzymanie kontaktu z pacjentem w czasie zabiegu. Kiedy tkanka jest już znieczulona, przez wejścia w skórze można wprowadzić kaniulę ze światłowodem do emisji wiązki lasera. Ta faza procedury obejmuje też jednoczesne naświetlanie i odsysanie tkanki tłuszczowej przez otwory w kaniuli. W ocenie prawidłowości zabiegu sprawdzana jest przede wszystkim symetria podbródka, a także równość powierzchni skóry w jego obszarze. Z reguły nie ma potrzeby wprowadzania poprawek. Na koniec wystarczy założyć opatrunki.

Rekonwalescencja

Zabieg liposukcji podbródka trwa zazwyczaj ok. 2 godziny, a po jego zakończeniu niezbędna jest odpowiednia rekonwalescencja. Konieczna jest ostrożna pielęgnacja skóry, celem zapewnienia jej właściwej retrakcji oraz ustabilizowania efektów. Profilaktycznie może być potrzebne doustne stosowanie antybiotyku i antykoagulantów iniekcyjnych. Z reguły dolegliwości bólowe mają niewielkie nasilenie i utrzymują się maksymalnie 2-3 dni. Jeżeli jednak dyskomfort jest bardzo duży, opcjonalnie można zastosować środki przeciwbólowe. Po nacięciu skóry mogą występować wysięki przez 1-3 dni, a obrzęki i siniaki utrzymują się średnio 7-10 dni. Wszystkie dolegliwości ustępują w ciągu miesiąca, a blizny po nacięciach zanikają po paru miesiącach. Po liposukcji podbródka zalecamy przerwę od pracy na około 3-7 dni. W tym czasie należy prowadzić zrównoważoną aktywność, unikając jednak forsownego wysiłku. Powrót do aktywności sportowej jest zwykle możliwy po ok. 2 tygodniach od zabiegu.

Jakie korzyści zapewnia liposukcja twarzy i ile wynosi cena tego zabiegu?

Liposukcja twarzy cenę ma uzależnioną od rozległości wykonywanego zabiegu, podobnie jak w przypadku innych obszarów ciała. W naszym gabinecie cena jest ustalana podczas konsultacji kwalifikującej pacjenta do zabiegu. Pierwsze efekty redukcji można zaobserwować od razu po liposukcji, jednak nie są one pełne i z reguły charakteryzują się pewnym zniekształceniem z powodu obrzęku. Dolegliwości z tym związane kumulują się przez pierwsze 3-4 doby, po czym obszar poddany procedurze powraca do naturalnego wyglądu.

Efekty zabiegu

Efekty stopniowo zbliżające się do finalnych można odnotować po około 3 miesiącach od zabiegu. Ostateczny rezultat ulega stabilizacji w czasie 6 miesięcy po liposukcji, kiedy to terapia jest uznawana za zakończoną. Niektóre komórki tłuszczowe nie są wydalane w trakcie zabiegu, dlatego organizm usuwa je nawet ponad miesiąc. Stopniowo poprawie ulega również ogólna kondycja skóry, która ulega przebudowie na skutek oddziaływania lasera. Same efekty liposukcji LipoLife 3G na podbródek są trwałe, ponieważ usunięte komórki tłuszczowe nie odrastają. Jeżeli w przyszłości pacjent przybierze na wadze, wzrost tkanki tłuszczowej nastąpi pod wpływem pozostałych komórek. Oznacza to, że liposukcja nie zabezpiecza przed ponownym przybraniem na wadze. Zmianie może natomiast ulec miejsce odkładania się tkanki tłuszczowej w organizmie.

Przeciwwskazania do zabiegu

Do zabiegu liposukcji podbródka istnieją pewne przeciwwskazania. Dotyczy to zarówno nadmiernej otyłości, jak i umiejscowienia tkanki tłuszczowej w obszarach innych niż podskórne. Zabieg ten nie jest wykonywany u pacjentów z nieleczonymi chorobami układowymi, takimi jak zaburzenia czynności tarczycy, nadciśnienie czy cukrzyca. Przeciwwskazaniem są też choroby psychiczne i zakażenia bakteryjne skóry. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego gabinetu, a także zarezerwowania terminu i umówienia wizyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas