fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4
Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4 to zabieg, który pozwala na zregenerowanie skóry poprzez pobudzenie jej do samoodnowy. Procedura ta znajduje zastosowanie w przypadku wielu nieestetycznych zmian i niedoskonałości, takich jak blizny, rozstępy, zmarszczki czy przebarwienia. Dermapen 4 jest urządzeniem, wykorzystującym metodę mikronakłuwania skóry opatentowaną technologią pulsujących igieł.

Spis treści:
Na czym polega?
Technologia AOVN
Przygotowanie do zabiegu
Przebieg zabiegu
Kiedy jest wskazany?
Główne wskazania terapeutyczne
Zastosowanie zabiegu
Od czego zależy cena?
Zalecenia pozabiegowe
Przeciwwskazania do zabiegu

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4?

dermapen from top

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4 polega na dostarczaniu odpowiednich substancji czynnych do skóry właściwej oraz naskórka. W zabiegu tym dochodzi do powstawania kontrolowanych mikrourazów, które stymulują naturalne procesy autonaprawy oraz inicjują produkcję kolagenu, elastyny czy kwasu hialuronowego. Składniki ten wywierają kluczowy wpływ na kondycję skóry, a konkretnie jej odżywienie, gęstość czy elastyczność. Urządzenie Dermapen 4 korzysta z innowacyjnej technologii AOVN, czyli Advanced Oscillating Vertical Needling.

Technologia AOVN

System AOVN pozwala na indywidualny dobór parametrów nakłuwania skóry, umożliwiając tym samym generowanie nawet 1920 nakłuć na sekundę. Nie tylko podnosi to skuteczność zabiegu, ale też minimalizuje dyskomfort i odczucia bólowe u pacjenta. Dermapen 4 korzysta z wymiennych kartridży jednorazowych, które posiadają po 16 igieł molibdenowych o grubości 33 G. Do ich cech charakterystycznych należy wyjątkowa wytrzymałość. Igły te są również cienkie oraz nie zawierają niklu i chromu, przez co mogą być stosowane u pacjentów ze stwierdzonym uczuleniem na te materiały. Molibden używany jest powszechnie do produkcji różnych narzędzi chirurgicznych.

Przygotowanie do zabiegu

Zanim zabieg mezoterapii mikroigłowej się rozpocznie, musimy nałożyć na obszar poddawany terapii specjalną maść znieczulającą. Skóra pacjenta jest następnie dezynfekowana, po czym odbywa się nanoszenie preparatu z wykonaniem kilku przejść. W ten sposób możemy zapewnić większą precyzję wykonywania mikronakłuć. Parametry urządzenia Dermapen 4 są dobierane indywidualnie, zależnie od wskazań, grubości skóry oraz części ciała poddawanej mezoterapii. Mikronakłuwanie wykonujemy w zakresie 0,2-3 mm z możliwością zmiany głębokości bezpośrednio podczas zabiegu.

Przebieg zabiegu

Procedura z użyciem Dermapen 4 trwa około 15-30 minut. Skóra ulega w trakcie zabiegu równomiernemu zaczerwienieniu, a także może wystąpić na niej krwawienie punktowe. Po zakończeniu mezoterapii pacjent może odczuwać delikatne pieczenie i gorąco. Aby zminimalizować te odczucia, możemy zastosować maskę łagodzącą. Dzień po zabiegu na skórze często występuje napięcie i zaróżowienie. Objawy te przypominają lekkie oparzenie słoneczne. W okresie 3-4 dni pojawia się delikatne złuszczenie, a po 5-7 dniach uwidoczniają się pierwsze rezultaty terapii.

Kiedy wskazana jest mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4?

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4 znajduje zastosowanie w przypadku wielu obszarów ciała. Zabieg z wykorzystaniem tego narzędzia może być przeprowadzony na całej twarzy, skórze głowy i szyi, a także dekolcie, brzuchu, pośladkach czy udach. Niewielkie rozmiary urządzenia sprawiają, że procedurę można wykonać nawet w okolicach oczu i ust oraz innych delikatnych i trudno dostępnych miejscach.

Główne wskazania terapeutyczne

Mezoterapia mikroigłowa z wykorzystaniem Dermapen 4 jest realizowana u pacjentów, którzy zmagają się z pierwszymi oznakami fotostarzenia. Dotyczy to zarówno występowania płytkich i drobnych zmarszczek, jak i zwiotczenia skóry. Zabieg ten może być wykonywany u osób posiadających cerę pozbawioną witalności i elastyczności. Zabieg stosowany jest również w przypadku niejednolitego odcienia skóry czy występowania rozstępów. Mezoterapia mikroigłowa może pomóc w redukcji blizn potrądzikowych, pooparzeniowych czy pooperacyjnych, a także w rewitalizacji skóry. Procedura wspomaga ponadto terapię przy wypadaniu włosów.

Zastosowanie zabiegu

Zastosowanie Dermapen 4 jest bardzo szerokie ze względu na mnogość wskazań terapeutycznych. Mezoterapia mikroigłowa przeprowadzana jest przede wszystkim celem przebudowy i przemodelowania tkanek skóry, a także poprawy jej unaczynienia oraz wzmocnienia struktur poprzez produkcję nowego kolagenu. Rezultaty są widoczne zwykle po drugim lub trzecim zabiegu w całym cyklu, jednak niektóre z nich mogą się pojawić już po pierwszym. Do ich utrwalenia dochodzi najczęściej w ciągu miesiąca po ostatniej procedurze z zaplanowanej serii.

Od czego zależy cena mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4?

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4 to zabieg, którego cena zależy od kilku czynników. Na koszty wpływa przede wszystkim rozległość obszaru skóry poddawanego procedurze, a także rodzaju użytych preparatów. Metoda mikronakłuwania pozwala na wprowadzanie różnych substancji czynnych w głąb skóry. W zależności od potrzeb pacjenta oraz indywidualnych wskazań zastosowanie znajdują koktajle mezoterapeutyczne, aminokwasy, krzemionki, środki na bazie kwasu hialuronowego czy osocze bogatopłytkowe. Ich zadaniem jest stymulowanie procesów samonaprawczych i poprawa ukrwienia skóry, a także regulowanie melanogenezy celem ujednolicenia jej struktury i kolorytu.

Zalecenia pozabiegowe

Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu pacjent może odczuwać delikatne pieczenie i lekkie swędzenie. Po około 8 godzinach od procedury trzeba oczyścić skórę, wykorzystując do tego odpowiedni środek myjący. Do zalecanych produktów należą płyny micelarne, a także żele do mycia skóry wrażliwej. Rodzaj kosmetyków do pielęgnacji po mezoterapii mikroigłowej dobiera lekarz. Przez kilka dni od zabiegu, skóra jest zwykle tkliwa i nieco bolesna. U niektórych pacjentów pojawia się też obrzęk i zaczerwienienie obszarów poddanych działaniu urządzenia Dermapen 4. Objawy te stanowią naturalną reakcję na zabieg, a także mijają samoistnie. Przez minimum tydzień od procedury trzeba korzystać z ochrony przeciwsłonecznej, aby zabezpieczyć skórę przed podrażnieniami oraz uniknąć powstawania przebarwień.

Przeciwwskazania do zabiegu

Aby utrzymać bezpieczeństwo zabiegu, konieczne jest wcześniejsze zakwalifikowanie pacjenta oraz wykluczenie stanów uniemożliwiających realizację procedury. Urządzenia Dermapen 4 nie powinno się stosować u osób ze stanami zapalnymi skóry, aktywnym trądzikiem lub opryszczką oraz chorobami nowotworowymi. Zabieg nie jest też wykonywany u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Samą procedurę najczęściej wykonujemy w serii 4-6 wizyt, które odbywają się w odstępach 3-6 tygodniowych. Za ustalenie indywidualnego programu terapii odpowiada lekarz, decydujący o jej przebiegu zależnie od typu skóry oraz problemu pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas