fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Nici Aptos
Nici Aptos

Nici Aptos pozwalają na przeprowadzenie małoinwazyjnego liftingu tkanek miękkich, a także rewitalizacji struktur skóry w różnych obszarach. Ich zastosowanie stanowi bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnego zabiegu chirurgicznego, który z uwagi na konieczność użycia skalpela wiąże się ze stosunkowo długim okresem rekonwalescencji. Nici te występują w kilku rodzajach, przeznaczonych dla konkretnych zastosowań.

Spis treści:
Działanie
Wskazania do zastosowania
Od czego zależy cena?
Metoda Visage Excellence
Przebieg zabiegu
Klasyfikacja pacjenta i wykonanie zabiegu
Zalecenia pozabiegowe i przeciwwskazania

Jak działają i jakie efekty zapewniają nici Aptos na brwi, chomiki, podbródek czy piersi

Nici Aptos przynoszą bardzo dobre efekty w konturowaniu brwi, a także pozwalają na uniesienie i uwydatnienie piersi, usunięcie chomików czy wyraźne zarysowanie podbródka. Procedura ich implantacji oferowana przez nasze centrum Kaniowscy Clinic jest również bardzo dobrym sposobem na odmłodzenie zwiotczałych tkanek wielu innych obszarów twarzy i ciała, w tym okolic żuchwy, bruzd nosowo-wargowych, kości jarzmowej, ust, szyi czy wewnętrznych stron ud i ramion.

Wskazania do zastosowania

Nici liftingujące dają natychmiastowe rezultaty i są skuteczne w rozwiązywaniu różnych problemów estetycznych, a przy tym nie pozostawiają żadnych nierówności czy blizn. Oferowane przez nas zabiegi z ich użyciem skutecznie poprawiają wygląd wiotkiej skóry, niwelując przy tym skutki jej osłabienia. Metoda Aptos znajduje zastosowanie zwłaszcza w przypadku pacjentów w wieku średnim lub dojrzałym. Nici pozwalają na odmłodzenie wyglądu i poprawę kondycji skóry, a przy tym eliminują konieczność przeprowadzania procedury chirurgicznej o dużej inwazyjności. Zabiegi polecamy również osobom młodszym, które chcą w ten sposób np. zmodyfikować kształt łuków brwiowych czy uwydatnić kości policzkowe. Nici z powodzeniem da się implantować w okolice dekoltu, co ma szczególne znaczenie dla pacjentek poszukujących sposobu na podniesienie i wyeksponowanie biustu.

Mechanizm działania i korzyści

Po wprowadzeniu w skórę nici efektywnie grupują tkanki, dzięki czemu naprowadzają je na prawidłowe położenie. Z czasem powstaje wokół nich tkanka włóknista, która tworzy stelaż w formie podskórnego rusztowania. W ten sposób tkanki są dodatkowo wzmocnione i utrzymane w odpowiedniej pozycji. Same nici są wykonane z materiału stymulującego produkcję kolagenu i elastyny. Realizowane przez nas zabiegi z użyciem tych nici są minimalnie inwazyjne, a także bezpiecznie wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Procedura w większości przypadków trwa nie więcej niż 30 minut. Rezultaty zabiegu są widoczne natychmiast, a pacjent może praktycznie od razu powrócić do normalnych aktywności. Zastosowanie nici przyczynia się do zwiększenia mikrokrążenia w skórze, a ich efekty zależnie od wybranej metody utrzymują się od 2 do nawet 5 lat. W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu.

Od czego zależy cena zabiegu nićmi Aptos Excellence Visage?

Nici Aptos Excellence Visage należą do najczęściej stosowanych przez nas rozwiązań tego typu, a cena zabiegu z ich wykorzystaniem zależy od kilku czynników. Zakres każdej procedury dobieramy do potrzeb pacjenta, co pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów, utrzymujących się nawet przez kilka lat. Zależnie pod specyfiki problemu oraz docelowego miejsca liftingu decydujemy o zastosowaniu nici w formie szwu rozpuszczalnego lub stałego. Ze szczegółowym cennikiem możesz się zapoznać na naszej stronie internetowej.

Metoda Visage Excellence

W metodzie Excellence Visage wykorzystywane są nici rozpuszczalne, które posiadają specjalne wypusty skierowane w wybranych kierunkach oraz umieszczone na całej długości. Ze względu na specyficzne umiejscowienie haczyków po implantacji uzyskujemy bardzo dobre napięcie oraz podtrzymanie tkanek. Na przeprowadzenie zabiegu metodą Visage Excellence warto się zdecydować zwłaszcza, gdy celem jest lifting oraz odmłodzenie twarzy i szyi. Nici wprowadzamy pod skórę przy użyciu kaniuli o tępym zakończeniu, co minimalizuje krwawienie oraz redukuje obrzęk po zabiegu. Okres rekonwalescencji jest bardzo krótki. Na uwagę zasługuje też zabieg w odsłonie Visage Excellence HA. W tym przypadku nici zawierają nie tylko kwas polimlekowy i kaprolakton, ale również kwas hialuronowy. Jego działanie potęguje efekt stopniowej poprawy napięcia i jędrności.

Jak przebiega zabieg wykorzystujący nici liftingujące Aptos oraz jak wygląda rekonwalescencja?

Nici liftingujące Aptos posiadają wiele zalet, a do najważniejszych należy wyjątkowo krótka rekonwalescencja po zabiegu. Procedura z ich użyciem jest odpowiednio dopasowana do specyfiki problemu estetycznego, który występuje na danym obszarze ciała lub twarzy. Nici te zostały opracowane z uwzględnieniem naturalnych procesów zachodzących w tkankach. Innych działań terapeutycznych wymagają miejsca z nadmierną tkanką tłuszczową, a jeszcze innych te z cienką i delikatną skórą czy mocniej narażone na działanie grawitacji. Z tego względu każdy zabieg jest przez nas odpowiednio indywidualizowany, co pozwala na uzyskanie naturalnych i satysfakcjonujących efektów.

Klasyfikacja pacjenta i wykonanie zabiegu

Procedura liftingująca z użyciem nici Aptos jest zawsze poprzedzona wizytą klasyfikacyjną. Nasi specjaliści wykluczają ewentualne przeciwwskazania, a następnie dobierają odpowiednią metodę Aptos. Sam zabieg jest komfortowy i bezpieczny, a jedyne negatywne odczucia ograniczają się do niewielkiego bólu podczas przekłuwania skóry igłą. Przed implantacją zaznaczamy na ciele pacjenta miejsca, w które zostaną wprowadzone nici. Obszar zabiegowy jest następnie znieczulany, po czym następuje właściwy lifting za pomocą zintegrowanej igły lub kaniuli. Czas procedury zależy od jej zakresu oraz rozległości. Lifting twarzy w całości trwa zwykle około 30-40 minut, natomiast pojedynczych stref zaledwie 10-15 minut. Pierwsze efekty użycia metody Aptos są zauważalne od razu, a po kilku tygodniach następuje coraz bardziej widoczne zwiększenie napięcia skóry.

Zalecenia pozabiegowe i przeciwwskazania

Pacjent może powrócić do aktywności praktycznie od razu po zabiegu. Ze względu na nieduży obrzęk i zasinienie skóry w okresie rekonwalescencji mogą występować niewielkie niedogodności. W przypadku liftingu twarzy problem może stanowić pewien dyskomfort mimiczny. Odczucia te zwykle ustępują samoistnie w ciągu dwóch tygodni po zabiegu. Przez pierwsze kilka dni należy unikać długotrwałego mówienia, nadmiernej mimiki oraz peelingów i masaży twarzy, a także zrezygnować z solarium oraz sauny. W ten sposób można zniwelować ryzyko przemieszczania się nici przed ich faktycznym ustabilizowaniem, a tym samym zapewnić korzystne efekty zabiegu. Do zastosowania metody Aptos występują również pewne przeciwwskazania. Nici nie powinny być używane przez pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi, aktywnymi chorobami nowotworowymi, poważnymi chorobami układu sercowo-naczyniowego, aktywnymi infekcjami w obrębie skóry oraz zaburzeniami krzepnięcia.
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, gdzie znajdziesz również wiele innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas