fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Nici liftingujące Spring Thread
Nici liftingujące Spring Thread Kaniowscy Clinic

Nici liftingujące Spring Thread to innowacyjny sposób na natychmiastowe odmłodzenie twarzy. Z biegiem lat skóra staje się coraz bardziej wiotka, a owal twarzy opada, co nadaje jej zmęczony wygląd. Lektura tego artykułu pomoże zrozumieć przyczyny utraty jędrności skóry, a także dowiedzieć się więcej na temat nieinwazyjnego liftingu twarzy.

 

Spis treści
Przyczyny opadania owalu twarzy
Nici liftingujące Spring Thread
Przygotowanie do zabiegu
Przebieg zabiegu
Po zabiegu
Cena zabiegu
Efekty zabiegu

Zanim sięgniesz po nici liftingujące Spring Thread, poznaj przyczyny opadania owalu twarzy

Nici liftingujące Spring Thread stanowią dobre rozwiązanie, kiedy wraz z upływem czasu struktura skóry ulega nieuchronnym zmianom. Choć dotyczą one skóry na całym ciele, zdecydowanie najbardziej widoczne są na twarzy oraz szyi. Jest to spowodowane faktem, iż skóra w tych obszarach jest o wiele bardziej delikatna i podatna na występowanie zmarszczek. Zmiany w wyglądzie twarzy wynikają z zanikania włókien kolagenowych w skórze, zmian w rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej oraz ubytków masy kostnej.

Niechirurgiczny trwały lifting twarzy Kaniowscy Clinic Wrocław

Kolagen i elastyna

Kolagen oraz elastyna obecne w skórze odpowiedzialne są za jej elastyczność oraz wytrzymałość na rozciąganie. Dzięki nim skóra jest jędrna, gładka, wygląda młodo i promiennie. Jednakże z biegiem lat udział włókien kolagenowych i elastynowych w skórze stopniowo zmniejsza się, a ich synteza jest bardzo ograniczona. Z tego powodu skóra staje się coraz bardziej wiotka, cienka i skłonna do powstawania zmarszczek.

Tkanka tłuszczowa

Tkanka tłuszczowa również stanowi ważny element rusztowania struktury twarzy. W młodości jest równomiernie rozmieszczona, sprawiając, że skóra wygląda na gładką i promienną. W późniejszych latach tkanka tłuszczowa może ulegać zanikowi, uwydatniając zmarszczki oraz ujawniając bruzdę nosowo-wargową. Przemieszczenie się tkanki tłuszczowej powoduje zniekształcenie kształtu twarzy. Tłuszcz najczęściej lokalizuje się w dolnej części twarzy, tworząc charakterystyczny efekt „chomiczych policzków”.

Utrata masy kostnej

Również zmiany utrata masy kostnej w części twarzowej czaszki powoduje zmiany w ogólnym wyglądzie. Dochodzi do atrofii mięśni, co powoduje dalsze opadanie owalu twarzy. Ubytek masy kostnej i mięśniowej wraz ze zmianami objętości tkanki tłuszczowej oraz utratą kolagenu nieuchronnie prowadzą do utraty młodzieńczego wyglądu oraz spadku jędrności skóry.

Jak działają nici liftingujące Spring Thread?

Nici liftingujące Spring Thread to innowacyjne rozwiązanie zapewniające spektakularne efekty. Stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych metod chirurgicznych, a otrzymane efekty nie ustępują tym uzyskanym po zabiegu z użyciem skalpela. Niewątpliwą zaletą zabiegów z zastosowaniem nici liftingujących jest ich mała inwazyjność. Dzięki temu zabieg przeprowadzany jest jedynie w znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że nawet osoby z przeciwwskazaniami do znieczulenia ogólnego mają szansę na zakwalifikowanie się do zabiegu. Czas rekonwalescencji po zabiegu również ulega znacznemu skróceniu, dzięki czemu powrót do formy jest znacznie mniej uciążliwy, a efekty widoczne w krótszym czasie.

Nici Spring Thread zostały opracowane we Francji w wyniku wieloletnich badań nad niechirurgicznym liftingiem twarzy. Zbudowane są z najwyższej jakości medycznego poliestrowego rdzenia, pokrytego przez miękki silikon medyczny, zapewniający niciom elastyczność. Materiały, z których nici zostały wykonane, są w pełni bezpieczne, a organizm dobrze je toleruje. Nici są nierozpuszczalne, dzięki czemu efekt zabiegu jest długotrwały i pozwala na ewentualne poprawki w późniejszych latach.

Przygotowanie do zabiegu

Pomimo znacznie obniżonej ingerencji w organizm pacjenta, w porównaniu do zabiegu chirurgicznego, przed zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistą. Podczas konsultacji lekarz dokładnie obejrzy zmiany oraz udzieli fachowej porady dotyczącej wyboru najbardziej skutecznej metody w danym przypadku. Dzięki temu efekty wybranego zabiegu będą w stanie w pełni spełnić Twoje oczekiwania. Lekarz przeprowadzi dokładny wywiad medyczny , zwracając szczególną uwagę na schorzenia, mogące stanowić przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Może również zlecić wykonanie dodatkowych badań przed podjęciem decyzji o kwalifikacji pacjentki. Jest to również doskonały moment, aby zadać lekarzowi wszystkie nurtujące Cię pytania.

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem procedury obszar zabiegowy jest specjalnie przygotowywany i dezynfekowany, aby wyeliminować ryzyko infekcji. Podawane jest znieczulenie miejscowe, co zapewnia komfort podczas wykonywania zabiegu. Do liftingu twarzy wykorzystuje się zazwyczaj od 4 do 6 par nici, które są umieszczane i zakotwiczane przez chirurga. Nici stanowią swoisty stelaż dla opadających tkanek, delikatnie je unosząc oraz zapewniając potrzebne wsparcie. Sam zabieg trwa od 60 do 120 minut i jest bezbolesny. Aby zwiększyć komfort pacjenta, wykonuje się naświetlanie miejsc poddanych zabiegowi lampami LED. Dzięki temu obszar zabiegowy lepiej się goi, zmniejsza się obrzęk oraz zaczerwienie, szczególnie w okresie rekonwalescencji. Naświetlanie LED wspomaga regenerację tkanek oraz zapobiega powstawaniu blizn, co gwarantuje dobre rezultaty zabiegu.

Po zabiegu

Rekonwalescencja po zabiegu zwykle przebiega bezproblemowo. Bezpośrednio po jego wykonaniu konieczne mogą okazać się okłady chłodzące, które zapobiegną powstawaniu opuchlizny oraz zmniejszą tkliwość. Przez kilka dni po zabiegu może zachodzić konieczność przyjmowania leków przeciwzapalnych dostępnych bez recepty. Szybkość gojenia się miejsc pozabiegowych zależy także od indywidualnych cech organizmu, jednak okres rekonwalescencji nie powinien przekraczać kilku dni.

Przez tydzień po wykonaniu zabiegu zaleca się unikanie wszelkiego rodzaju ucisku operowanej okolicy – np. spania na boku, a także czynności mogących spowodować mechaniczne urazy. Należy również starać się znacznie ograniczyć mimikę twarzy, aby pozwolić tkankom na całkowite wygojenie.

Co wpływa na cenę zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących Spring Thread oraz jakie są jego efekty?

W zależności od obszaru poddanemu zabiegowi ceny zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących Spring Thread mogą się znacząco różnić. Należy przygotować się na wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Dokładna wycena zabiegu zależy od wielu czynników i zostanie przedstawiona po konsultacji z lekarzem specjalistą.

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu są spektakularne i długotrwałe, utrzymują się nawet do kilku lat po zabiegu. Nici liftingujące zapewniają naturalny, ale jednocześnie widoczny efekt odmładzający. Twarz nabiera młodzieńczego wyglądu, głębokie zmarszczki zostają zniwelowane, a owal twarzy znacząco uniesiony. Efekt jest widoczny od razu po wykonaniu zabiegu, a na przestrzeni kilku tygodni jeszcze się pogłębia. Dzięki trwałości i elastyczności zastosowanych nici twarz zachowuje młody i naturalny wygląd na długi czas. Po upływie kilku lat, gdy efekt zacznie słabnąć, istnieje możliwość wykonania zabiegu retencyjnego, który polega na poprawieniu naprężenia i umiejscowienia nici, dzięki czemu owal twarzy ponownie ulega uniesieniu.

Problem opadania owalu twarzy oraz powstawania zmarszczek dotyczy większości osób. Aby cieszyć się młodzieńczym wyglądem także w późniejszych latach życia, warto zastanowić się nad niechirurgicznym liftingiem twarzy. Ta mało inwazyjna i skuteczna metoda zapewni gładką skórę na wiele lat. Zapraszamy na konsultacje z naszym specjalistą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas