fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Niechirurgiczny lifting twarzy
Niechirurgiczny lifting twarzy

Niechirurgiczny lifting twarzy to nowoczesna metoda poprawy wyglądu, który z upływem czasu ulega procesom starzenia. Wynika to ze zmian występujących w strukturach skóry, mięśni, tkanki tłuszczowej oraz układu kostnego. Do szczególnie istotnych czynników należy utrata podstawowych białek, czyli kolagenu i elastyny. Zabieg ten oferuje nasz gabinet Kaniowscy Clinic we Wrocławiu.

Spis treści:
Kiedy warto zdecydować się na zabieg i na czym on polega?
Zastosowanie nici Aptos
Jak wygląda zabieg?
Przebieg zabiegu
Mechanizm działania
Zalecenia pozabiegowe
Przeciwwskazania do zabiegu

Kiedy warto zdecydować się na niechirurgiczny lifting twarzy i na czym on polega?

Niechirurgiczny lifting twarzy polecany jest wówczas, gdy skóra traci swoje prawidłowe napięcie i elastyczność oraz staje się wiotka. Wynika to zarówno z utraty kolagenu i elastyny, jak i postępującej atrofii mięśni, ubytku masy kostnej twarzoczaszki oraz zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej lub przemieszczaniu się jej ku dołowi. Czynniki te prowadzą do zmiany naturalnego owalu, co objawia się występowaniem bruzd nosowo-wargowych, opadających policzków czy tzw. worków pod oczami. W rezultacie twarz wygląda na zmęczoną i starszą, ponieważ traci swój młodzieńczy wygląd.

Zastosowanie nici Aptos

Sposobem na przeprowadzenie liftingu bez użycia skalpela jest zastosowanie małoinwazyjnych nici Aptos, które pozwalają na bezpieczną rewitalizację tkanek miękkich i struktur skóry. Zabiegi z ich wykorzystaniem nie wymagają wykonywania działań chirurgicznych, a tym samym nie wiążą się z długim okresem rekonwalescencji. Nici liftingujące Aptos służą do konturowania i odmładzania różnych obszarów twarzy ulegających zwiotczeniu tkanek, takich jak okolice brwi, podbródka, żuchwy, nosa, warg, powieki dolnej, kości jarzmowej czy nawet szyi. Zabieg ten może być wykonywany także na ciele, w tym na wewnętrznej stronie ud i ramion czy piersiach. Metoda liftingu z użyciem nici została opracowana w 1996 roku przez Marlena Sulamanidze, chirurga plastycznego pochodzącego z Gruzji. Przez lata zabieg był ulepszany i rozwijany, a obecnie wykonywany jest na całym świecie w ponad 70 krajach. Procedury z wykorzystaniem nici Aptos czterokrotnie uzyskały w Polsce nagrodę „Perła Dermatologii Estetycznej”. Ich zastosowanie zapewnia natychmiastowe rezultaty i nie pozostawia blizn, pozwalając na skuteczną poprawę wyglądu skóry i wyeliminowanie następstw jej osłabienia.

Jak przeprowadza się niechirurgiczny lifting twarzy?

Niechirurgiczny lifting twarzy zawsze przeprowadzany jest w sposób optymalnie dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zabieg przynosi dzięki temu długotrwałe efekty, które utrzymują się przez wiele lat. Lifting może być przeprowadzony na całej twarzy bądź też jej wybranych okolicach. Same nici występują w formie szwu rozpuszczalnego. Wybór metody zabiegowej zależy od konkretnego problemu estetycznego, który występuje w danym obszarze twarzy pacjenta. Zastosowanie nici Aptos jest ściśle uzależnione od procesów zachodzących w tkankach. Nieco innych rozwiązań terapeutycznych wymagają obszary z nadmierną tkanką tłuszczową czy cienką i delikatną skórą, a jeszcze innych te z silną mimiką. Metody zabiegowe Aptos zapewniają duże możliwości zindywidualizowania zabiegów, pozwalając przy tym na uzyskanie bardzo naturalnego efektu estetycznego.

Przebieg zabiegu

Nieinwazyjny lifting z wykorzystaniem nici Aptos poprzedzony jest specjalistyczną konsultacją. W ramach wizyty kwalifikacyjnej lekarz może wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu oraz dobrać najlepszą metodę. Duże znaczenie ma wybór konkretnych nici. Procedura przebiega w sposób komfortowy i bezpieczny dla pacjenta, a jedyne niedogodności mogą być odczuwane w momencie wykonania nakłucia i spowodowane są przebiciem skóry. Zanim implantacja się rozpocznie, lekarz zaznacza na skórze miejsca wprowadzania nici oraz znieczula obszar zabiegowy. Sama implantacja odbywa się z wykorzystaniem zintegrowanej igły lub kaniuli. W zależności od zakresu i rozległości zabiegu czas jego trwania może być różny. W przypadku liftingu całej twarzy procedura odbywa się zwykle w 30-40 minut. Jeżeli zabieg przeprowadzany jest wyłącznie w pojedynczej strefie, czas trwania ogranicza się zaledwie do 15 minut. Rezultaty zabiegu są widoczne praktycznie od razu, ze względu na zauważalne podniesienie napięcia skóry. Finalne rezultaty można odnotować po kilku tygodniach od zakończenia zabiegu.

Mechanizm działania

Po wprowadzeniu w skórę, nici Aptos odpowiednio grupują poszczególne tkanki oraz naprowadzają je na prawidłowe położenie. Z czasem zaczyna wokół nich powstawać tkanka włóknista, tworząca specjalne rusztowanie w formie stelażu wzmacniającego tkanki oraz gwarantującego utrzymanie ich we właściwej pozycji. Nici wykonane są ze specjalnego materiału, który dodatkowo stymuluje proces produkcji elastyny i kolagenu. Obecnie dostępnych jest ponad 50 metod zabiegowych z ich wykorzystaniem. Same nici występują natomiast w ponad 30 różnych rodzajach, co dodatkowo zwiększa możliwości dopasowania ich do potrzeb pacjenta. W przypadku zastosowania odmian wchłanialnych efekty utrzymują się przez 2-3 lata. Skorzystanie z nici stałych zapewnia natomiast rezultaty na okres 3-5 lat, a nawet dłuższy. Procedury te są minimalnie inwazyjne i wykonywane w znieczuleniu miejscowym, charakteryzują się minimalnym okresem rekonwalescencji i przebiegają bardzo szybko.

Zalecenia pozabiegowe

Powrót do codziennych aktywności jest możliwy praktycznie od razu po zakończeniu zabiegu. U pacjenta mogą występować pewne niedogodności o niskim nasileniu, wynikające z pojawienia się zasinienia skóry, obrzęku oraz dyskomfortu mimicznego. Objawy te zazwyczaj ustępują w ciągu dwóch tygodniu po wykonaniu procedury. W pierwszym tygodniu od zabiegu powinno się unikać długotrwałego mówienia, peelingów i masaży twarzy, nadmiernej mimiki oraz korzystania z solarium czy sauny. Czynności te mogą bowiem doprowadzić do niepożądanego przemieszczania się nici, a tym samym utrudnić ich ostateczną stabilizację oraz negatywnie wpłynąć na efekty terapii.

Przeciwwskazania do zabiegu

Podobnie jak w przypadku innych procedur z zakresu medycyny estetycznej lifting z wykorzystaniem nici Aptos wiążą się z pewnymi przeciwwskazaniami. Należy do nich przede wszystkim występowanie aktywnych chorób nowotworowych oraz chorób autoimmunologicznych, a także poważnych chorób układu sercowo-naczyniowego. Zabieg nie jest ponadto zalecany w przypadku zaburzeń krzepnięcia krwi oraz aktywnych stanów infekcyjnych, które występują w obszarze skóry. Nici Aptos w kompleksowy sposób rewitalizują tkanki i odmładzają twarz.
Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z oferty naszego gabinetu Kaniowscy Clinic, gdzie oferujemy zabieg liftingu twarzy z użyciem nici Aptos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas