fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Podniesienie powiek
Podnoszenie powiek

Podniesienie powiek jest bardzo dobrym sposobem na wyeliminowanie różnych problemów estetycznych, które występują w tym obszarze twarzy. Zabieg ten pozwala na pozbycie się nadmiaru skóry z okolic oczu, a także usunięcie dokuczliwej opuchlizny. Za jego pomocą można odwrócić niekorzystne skutki starzenia się twarzy, takie jak zwiotczenie spowodowane utratą elastyczności i jędrności skóry na skutek zmniejszenia ilości włókien kolagenowych i elastynowych oraz ich zdolności do regeneracji.

Spis treści:
Kiedy warto?
Problem z opadającą powieką
Przyczyny opadającej powieki
Na czym polega zabieg?
Przebieg zabiegu
Ile kosztuje?
Wskazania i przeciwwskazania

Kiedy warto się zdecydować na bezinwazyjne, nieoperacyjne podniesienie opadającej powieki górnej?

Bezinwazyjne, nieoperacyjne podniesienie opadającej powieki górnej to jeden z wielu zabiegów, który z powodzeniem realizujemy w naszym centrum Kaniowscy Clinic. W tym celu korzystamy z innowacyjnych nici liftingujących, pozwalających na przeprowadzenie bezpiecznego liftingu tkanek miękkich oraz zrewitalizowanie w ten sposób struktury skóry w okolicach oczu. Zastosowanie tego typu nici doskonale sprawdza się jako alternatywa dla tradycyjnej procedury chirurgicznej, która wymaga użycia skalpela oraz wiąże się ze stosunkowo długą rekonwalescencją pacjenta.

Problem z opadającą powieką

problemy medyczne blefaroplastyka sposób na opadające powieki

Skóra w okolicach powiek jest bardzo delikatna i cienka, a przez to szczególnie narażona na występowanie zwiotczeń i zmarszczek. W efekcie cała twarz wygląda na starszą i zmęczoną, a spojrzenie staje się mało wyraziste. Zabieg oferowany w naszym gabinecie pozwala na uniesienie i odmłodzenie tej okolicy, a tym samym zredukowanie problemu z opadającą powieką oraz wyeliminowanie tzw. worków pod oczami. Objaw ten jest problemem nie tylko estetycznym, ponieważ często prowadzi do różnych niedogodności zdrowotnych – np. zawężenia pola widzenia. Główną przyczyną pozostaje proces starzenia się skóry, prowadzący do wyraźnego przedłużenia płatu powieki górnej względem powieki dolnej. Przypadłość ta bezpośrednio spowodowana jest zwężeniem szpary powiekowej, której naturalna szerokość powinna wynosić średnio 9 mm. W ok. 25% przypadków problem dotyczy jednego oka, natomiast u ok. 10% pacjentów jest dziedziczony i może być rozpoznany niedługo urodzinach.

Przyczyny opadającej powieki

Opadającą powiekę określa się mianem ptozy lub ptozy rzekomej. W pierwszym przypadku przyczyną jest osłabienie mięśnia zwanego dźwigaczem oraz uszkodzeniem nerwu, natomiast w drugim wynika z nadmiaru skóry spowodowanego zbyt rozbudowanym mięśniem okrężnym oka. Czynnikiem w największym stopniu wpływającym na rozwój tej przypadłości jest starzenie się skóry, która już po 25. roku życia zaczyna zmagać się z zanikiem włókien kolagenowych. W rezultacie traci swoją elastyczność, sprężystość i jędrność, co objawia się w cienkich i delikatnych obszarach – takich jak powieki. Problem ten często połączony jest z występowaniem nieestetycznych poduszeczek tłuszczowych oraz osłabieniem mięśni wokół oczu. Przyczyną opadania powiek może być również uszkodzenie jądra nerwu okoruchowego w mózgu. Ryzyko rozwoju tego problemu wzrasta w przypadku pracy przy nieodpowiednim oświetleniu, noszeniu źle dobranych soczewek kontaktowych, zmianach nowotworowych oraz występowaniu innych schorzeń, takich jak np. cukrzyca czy choroba Kornera prowadząca do uszkodzeń układu współczulnego w obszarze rdzenia kręgowego.

Na czym polega zabieg podniesienia powiek z wykorzystaniem nici liftingujących?

Zabieg podniesienia powiek w naszym centrum Kaniowscy Clinic przeprowadzamy z użyciem specjalnych nici liftingujących Aptos. Procedura ta polega na ich implantacji, w ramach której można efektywnie konturować różne obszary twarzy oraz skutecznie je odmłodzić. W przypadku opadającej powieki zabieg przynosi bardzo dobre rezultaty przy zwiotczeniu tkanek. Nici możemy zastosować także w obszarze brwi, bruzd nosowo-wargowych, ust, żuchwy czy kości jarzmowej, a nawet szyi, piersi czy wewnętrznych stron ramion i nóg. Istotną zaletą tej metody jest jej niezawodność, zapewniająca jednocześnie bardzo szybkie efekty. Nici nie tylko eliminują problemy związane ze zwiotczeniem i osłabieniem skóry powiek, ale też nie pozostawiają po sobie żadnych nierówności czy blizn. W naszym centrum oferujemy też inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Przebieg zabiegu

Kluczowym etapem przygotowania do procedury jest wybór odpowiednich nici, które w naszym centrum występują w formie ze szwem stałym lub rozpuszczalnym. Na początek zawsze przeprowadzamy odpowiednią rozmową kwalifikacyjną, pozwalającą na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań oraz ustalenie najlepszej metody. Sam zabieg jest w pełni bezpieczny i komfortowy, a jedyne dolegliwości odczuwane są przy wykonywaniu nakłucia celem przebicia skóry igłą. Przed implantacją, w okolicach powiek pacjenta zaznaczane są miejsca wprowadzenia nici Aptos. Obszar zabiegowy jest następnie odpowiednio znieczulany. Same nici wprowadzane są w skórę za pomocą zintegrowanej kaniuli lub igły. Zależnie od rozległości zabiegu oraz jego zakresu, czas trwania całego procesu może być dość zróżnicowany. Jeżeli koncentrujemy się tylko na pojedynczej strefie, procedura z reguły odbywa się w ciągu kilkunastu minut. W Kaniowscy Clinic przeprowadzamy też inne zabiegi medycyny regeneracyjnej.

Ile kosztuje podniesienie powieki górnej i od czego zależy cena tego zabiegu?

Ile kosztuje podniesienie powieki górnej i od czego zależy cena tego zabiegu? Ze szczegółowym cennikiem możesz zapoznać się na naszej stronie internetowej. W przypadku opadającej powieki wykorzystujemy nici rozpuszczalne Nano Vitis, które nie posiadają haczyków i są umieszczone na tępo zakończonej kaniuli. Ich specyficzny kształt warkocza wzmaga procesy regeneracyjne tkanek, ponieważ stopniowo się rozkręca i zwiększa swoją objętość. W ten sposób powierzchnia skóry ulega wyrównaniu, a także staje się dużo gładsza.

Wskazania i przeciwwskazania

Nici Aptos sprawdzają się zwłaszcza w przypadku pacjentów w średnim lub dojrzałym wieku, którzy chcą odmłodzić swój wygląd poprzez poprawę kondycji skóry w obszarze powiek. Zastosowanie tej metody niweluje konieczność realizacji inwazyjnej procedury chirurgicznej. W naszym centrum Kaniowscy Clinic rekomendujemy zabieg z użyciem nici Aptos również osobom młodszym, które chcą pozbyć się problemu z opadającą powieką. Zakres podejmowanych działań zawsze indywidualnie dopasowujemy do potrzeb pacjentów, uwzględniając przy tym wszelkie przeciwwskazania. Procedury tej nie powinno się bowiem wykonywać u osób z poważnymi schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, chorobami autoimmunologicznymi, aktywnymi chorobami nowotworowymi czy zaburzeniami krzepnięcia, a także aktywnymi infekcjami w obrębie skóry. Zapraszamy do sprawdzenia oferty Kaniowscy Clinic i umówienia terminu wizyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas