fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Rozjaśnianie okolic intymnych
Rozjaśnianie okolic intymnych Kaniowscy Clinic
Rozjaśnianie okolic intymnych to jeden z nowych trendów w medycynie estetycznej, który wzbudza zainteresowanie wielu osób. Dbałość o estetyczny wygląd naszego ciała jest czymś zupełnie naturalnym. Taki zabieg może mieć szczególne znaczenie dla osób zmagających się z kompleksami, które odbierają im pewność siebie w sytuacjach intymnych. Jeśli taki zabieg może spowodować, że poczujesz się lepiej, zadbaj o to, aby wykonany był przez wykwalifikowanych specjalistów w bezpieczny i komfortowy dla Ciebie sposób. Sprawdź, co w tym zakresie możemy Ci zaoferować w Kaniowscy Clinic.

Spis treści
Zabiegi laserowe
Mona Lisa Touch
Laser Discovery Pico

Jakie zabiegi laserowe służą rozjaśnianiu miejsc intymnych?

Laserowe wybielanie miejsc intymnych to zabieg mający nie tylko walory czysto estetyczne, ale również poprawiający jakość życia seksualnego i ogólne samopoczucie pacjentek. Ciemny kolor miejsc intymnych to zwykle jedna spośród cech dziedzicznych, ale sprzyjać mogą temu również pewne czynniki zewnętrzne, takie jak chociażby długotrwałe zażywanie środków hormonalnych albo dość częste wizyty w solarium.

Terapię wybielenia okolic intymnych przeprowadza się z zastosowaniem światła laserowego. Polega ona na naświetlaniu obszarów zabiegowych za pomocą wiązki lasera, na skutek czego miejsce poddawane oddziaływaniu lasera rozjaśnia się. Dodatkowy rezultat zabiegu to ujędrnianie, jak również odmłodzenie intymnych okolic. Zabieg ten może trwać do kilkunastu minut, jest bezpieczny, a jego efekty są bardzo szybko widoczne. Wśród laserów wykorzystywanych do przeprowadzenia tej terapii można wymienić Mona Lisa Golden Touch i laser Discovery Pico.

Mona Lisa Touch

Wybielanie miejsc intymnych z zastosowaniem lasera Mona Lisa Touch polega na naświetleniu okolic zabiegowych wiązką lasera. Laser umożliwia redukcję i rozjaśnianie ciemnego koloru odbytu i warg sromowych. Zabieg ten trwa maksymalnie do 15 minut i przeprowadzany jest po uprzednim zaaplikowaniu znieczulającego kremu.

Rezultaty:

 • ujędrnianie i odmłodzenie skóry w wybranych okolicach,
 • rozjaśnianie powierzchni warg sromowych.

Czy zabieg ten jest bezpieczny?

Zabieg przeprowadzany z zastosowaniem lasera Mona Lisa Touch jest bezpieczny, a czas rekonwalescencji wynosi ok. 7-10 dni. W tym okresie konieczne jest zaprzestanie jakiejkolwiek aktywności seksualnej i unikanie zbyt gorących kąpieli. Miejsce poddawane zabiegowi powinno być intensywnie nawilżane.

Typowy symptom po przeprowadzeniu tego zabiegu to zaczerwienienie, jak i miejscowo występujący rumień. Pacjentka może też odczuwać pewien dyskomfort w okolicach zabiegowych. Najczęściej objawy te ustępują po upływie 48 godzin od chwili wykonania zabiegu.

Przeciwskazania :

 • opryszczka,
 • miesiączka,
 • ciąża,
 • aktywny stan zapalny pochwy i sromu.

Terapia depigmentacyjna preparatami zewnętrznymi do stosowania w domowych warunkach

Celem rozjaśnienia okolic intymnych można także w warunkach domowych stosować profesjonalną metodą depigmentacji. Specjalistyczne żele albo kremy, które mają w składzie substancje odpowiedzialne za depigmentację skóry opracowane są do rozjaśniania przebarwień narządów płciowych, krocza, okolic odbytu, okolic łonowych, wewnętrznej strony ud i pachwin. Substancją stosowaną w produktach celem wybielania skóry jest np. kwas kojowy, który potrafi zredukować przebarwienia, a ponadto jest w pełni bezpieczny – nie uczula i nie podrażnia.

Czy wybielanie okolic intymnych za pomocą kremów i żeli jest bezpieczne?

Miejsca intymne to niezwykle wrażliwe okolice zatem nie można w ich przypadku używać niczego wywołującego silne podrażnienia. Niestety kosmetyki wybielające mogą czasami działać silnie drażniąco i uczulająco. Mogą też naruszyć naturalną barierę ochronną, co może prowadzić do przedostania się różnorodnych drobnoustrojów. Odnosi się to przede wszystkim do preparatów stosowanych w warunkach domowych odznaczających się wysoką zawartością substancji o działaniu wybielającym. Należy być ostrożnym i sprawdzać, czy specyfik, który chcemy użyć nie ma w swoim składzie hydrochinonu. Substancję tę uznano za niebezpieczną, zabroniono produkowania kosmetyków ją zawierających, ale związek ten jest niestety dopuszczony do stosowania w Stanach Zjednoczonych.

Laser Discovery Pico jako kolejna metoda rozjaśniania okolic intymnych

Laser Discovery Pico to zaawansowany picosekundowy laser II generacji, który jest bezpieczniejszy i znacznie bardziej skuteczny niż lasery tradycyjne. To urządzenie również może być wykorzystywane do rozjaśniania okolic intymnych. Ultrakrótki impuls zapewnia szybkie efekty przy niewielkiej liczbie przeprowadzonych zabiegów. Energia generowana przez laser dociera do głębokich warstw skóry, co zapewnia wyższą skuteczność działania. W urządzeniu zastosowane trzy różne długości fal, co ma bezpośrednie przełożenie na skrócenie czasu wykonania zabiegu, podnosi też jego komfort, gwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa i zmniejsza okres całej terapii.

Efekty zabiegów laserem Discovery Pico

Laser Discovery Pico ma dosyć szerokie możliwości zastosowania. Można z jego pomocą usuwać makijaż permanentny i kolorowe tatuaże, ale bardzo dobrze sprawdza się również podczas leczenia potrądzikowych blizn, usuwaniu rozstępów, jak i wszelkiego typu przebarwień. Jest to także skuteczna metoda na poprawę struktury i kondycji skóry.

laser discovery pico zabiegi na trądzik

Zalety urządzenia

 • znieczulenie miejscowe lub chłodzenie,
 • cel osiągany jest bez długiej i uciążliwej rekonwalescencji,
 • zabieg laserem Discovery Pico pozwala na uniknięcie bolesnych poparzeń i przegrzewania skóry.

Jakie są przeciwskazania?

 • nadwrażliwość na światło i przyjmowanie środków fotouczulających,
 • opalanie się w czasie krótszym niż 14 dni przed poddaniem się zabiegowi,
 • jakiekolwiek infekcje skórne w miejscu, gdzie ma być przeprowadzany zabieg.

W Kaniowscy Clinic pracują wyłącznie specjaliści z długoletnim doświadczeniem. Udzielą oni wszelkich informacji odnośnie zabiegów rozjaśniania okolic intymnych. Każdy zabieg dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta w taki sposób, aby możliwie było osiągnięcie jak najlepszych rezultatów. Zanim jednak dojdzie do przeprowadzenia jakiekolwiek procedury, zostanie objaśniona cała jej specyfika. Dzięki temu podjęcie decyzji odnośnie poddania się danemu zabiegowi będzie w pełni świadome. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas