Usuwanie pajączków na nogach to sposób na komfortowe, szybkie i efektywne zredukowanie tego uciążliwego problemu. Teleangiektazje i poszerzone siatki naczyniowe w obszarze dolnych kończyn są przyczyną dyskomfortu u wielu kobiet, które starają się zakrywać je długą odzieżą. Aby zminimalizować nieestetyczne zmiany, warto odbyć konsultację lekarską i przeprowadzić zabieg zamykania popękanych naczynek. Ofertę w tym zakresie posiada nasz gabinet Kaniowscy Clinic.

Spis treści:
Na czym polega zabieg?
Przyczyny powstawania zmian
Metody redukcji
Jakie są opinie?
Laser Cutera Excel V+
Laser Alma Harmony
Cena

Na czym polega laserowe usuwanie pajączków na nogach?

Laserowe usuwanie pajączków na nogach można przeprowadzić na różne sposoby. Popękane naczynka redukowane są za pomocą odpowiednio zaprojektowanych urządzeń, takich jak Alma Harmony czy Cutera Excel V+. Zabiegi z ich wykorzystaniem przebiegają bezinwazyjnie, przez co stanowią idealną alternatywę dla procedur chirurgicznych. W naszym gabinecie używamy technologii, które pozwalają na redukcję zmian naczyniowych różnego typu. Dotyczy to zarówno teleangiektazji, siatek czy naczyniaków, jak i pojedynczych nitek lub kapilar widocznych w innej formie. Za pomocą wiązki laserowej można precyzyjnie zamknąć nieestetyczne naczynia włosowate, żyłki i tętniczki.

Jakie są przyczyny powstawania pajączków na kończynach dolnych?

Zmiany naczyniowe mogą mieć różny rozmiar i morfologię. Naczynka ulegają też poszerzaniu, co tworzy charakterystyczne teleangiektazje, formy w kształcie siatki czy pojedyncze nitki. Lokalizacja pajączków również może być zróżnicowana, jednak zmiany najczęściej występują na obszarze łydek. Kapilary, żyłki i tętniczki mają przy tym tendencję do uwidoczniania się na niemal całej powierzchni ciała, włącznie z kończynami górnymi, korpusem czy twarzą. Rozwój tych nieestetycznych zmian powodowany jest wieloma czynnikami, włącznie z dziedziczonymi predyspozycjami do uwidocznienia naczynek. Popękane i poszerzone kapilary są też nierzadko symptomem choroby. Wiele schorzeń internistycznych, endokrynologicznych i dermatologicznych objawia się występowaniem pajączków naczyniowych, dlatego lekarz powinien dokładnie je zbadać. Teleangiektazje pojawiają się również pod wpływem zaburzeń hormonalnych i stresującego trybu życia. Nie bez znaczenia pozostają nadzwyczajne stany fizjologiczne, takie jak ciąża. W jej przebiegu zmienia się funkcjonowanie układu dokrewnego, co również zwiększa prawdopodobieństwo występowania zmian w naczynkach. Pajączki mogą się pojawić także pod wpływem przyjmowania niektórych leków, takich jak środki z glikokortykosteroidami czy różne preparaty stosowane miejscowo.

W jaki sposób można usunąć pajączki?

W Kaniowscy Clinic oferujemy niwelowanie pajączków na drodze tzw. fototermolizy. W czasie zabiegu dochodzi do zwiększenia temperatury wewnątrz naruszonych kapilar, co wywołuje uszkodzenia struktur ściany naczynia i zamyka przepływ krwi. W ciągu kilku dni fizjologiczne makrofagi udrażniają kapilary krwionośne. Podczas zabiegu nie następuje zamknięcie zdrowych naczynek, dzięki czemu jest to w pełni bezpieczna metoda. Nie występują też poparzenia pod wpływem wytworzenia wysokiej temperatury, dlatego zastosowanie lasera nie zagraża zdrowiu. Wykorzystywana przez nas technologia została specjalnie zaprojektowana z myślą o usuwaniu pajączków, a także posiada niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Wiązki lasera precyzyjnie penetrują naczynka, a ich energia nie narusza głębokich warstw skóry. Ryzyko zamknięcia dużych naczyń krwionośnych nie występuje, a zagrożenie poparzeniami jest eliminowane na skutek korzystania z odpowiednich wiązek impulsowych oraz ograniczenie ilości energii cieplnej trafiającej do tkanek. W urządzeniach laserowych znajduje się też specjalny system, który chłodzi skórę.

Jakie są opinie pacjentów o usuwaniu pajączków na nogach laserem?

Usuwanie pajączków na nogach laserem cieszy się dobrymi opiniami. Nasi pacjenci doceniają zarówno skuteczność stosowanych procedur, jak i ich małoinwazyjność oraz szybkość. Do zamknięcia naczynek dochodzi już po kilku sesjach, dzięki czemu następuje sukcesywna redukcja ich widoczności. Efektem zabiegów jest jednolita, estetyczna i zadbana skóra nóg. Skorzystanie z naszej oferty pozostaje tym samym dobrym sposobem na pozbycie się kompleksów, które wynikają z widoczności niteczek, pajączków oraz innych form poszerzonych naczyń. W Kaniowscy Clinic korzystamy z nowoczesnych technologii, powszechnie docenianych i efektywnych.

Zastosowanie lasera Cutera Excel V+

Jednym z laserów używanych w naszym gabinecie jest Cutera Excel V+. Urządzenie to wykorzystuje wiązki impulsowe, które niwelują ryzyko przekazania zbyt dużej ilości ciepła tkankom. Laser wyposażony jest w specjalne okno szafirowe, zapewniające efektywne chłodzenie skóry w obszarze wykonywania zabiegu. Pierwszy etap to konsultacja, podczas której specjalista dokładnie ocenia zmiany naczyniowe i zbiera szczegółowy wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta. Po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań do realizacji zabiegu, omawiamy termin wykonania procedury. W ustalonym dniu należy zadbać o czystość skóry, a tym samym pamiętać o niestosowaniu żadnych preparatów. Sam zabieg z wykorzystaniem lasera Cutera Excel V+ trwa ok. 10-20 minut. Zamykanie naczynek odbywa się poprzez przyłożenie głowicy do wybranych zmian, co zazwyczaj trzeba kilkukrotnie powtórzyć dla uzyskania satysfakcjonującego efektu. Ustalone 3-4 sesje powinny się odbywać w średnio 4- lub 6-tygodniowych odstępach.

Zastosowanie lasera Alma Harmony

Innym urządzeniem wykorzystywanym w naszym gabinecie jest laser Alma Harmony, który również pozwala na efektywne zamknięcie widocznych naczynek, nitek, siateczek i teleangiektazji. W tym przypadku sprzęt działa w oparciu o pulsacyjne światło wąskopasmowe, co zapewnia wysoką efektywność eliminowania uszkodzonych kapilar i jednocześnie gwarantuje bezpieczeństwo pacjentowi. Sam zabieg wygląda bardzo podobnie do zastosowania lasera Cutera Excel V+, a zalecana liczba powtórzonych sesji to również około 4 razy. Oba zabiegi są bezpieczne, jednak występują do nich pewne przeciwwskazania. Nie zaleca się laserowego zamykania naczynek u pacjentek w ciąży i karmiących piersią, a także tych przyjmujących preparaty o działaniu fotouczulającym – np. niektórych antybiotyków, retinoidów, nagietka czy dziurawca. Do przeciwwskazań należą też infekcje skórne w obszarze poddawanemu zabiegowi, włącznie z bakteryjnymi, grzybiczymi oraz wirusowymi. Usuwanie pajączków nie jest ponadto wykonywane u pacjentek z opalenizną oraz nowotworami skóry.

Ile kosztuje zabieg laserowego usuwania pajączków na nogach?

Ile kosztuje zabieg laserowego usuwania pajączków na nogach? Koszty tej procedury zależą przede wszystkim od obszaru zajętego przez nieestetyczne zmiany. Im więcej naczynek, tym dłuższy czas wykonania procedury i wyższa cena. Nie bez znaczenia pozostaje typ pajączków oraz ich lokalizacja. Precyzyjny cennik podajemy pacjentom podczas konsultacji poprzedzających zabieg. Zapraszamy do skorzystania z oferty Kaniowscy Clinic.