fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Usuwanie starych blizn po oparzeniu we Wrocławiu
We Wrocławiu usuwanie starych blizn po oparzeniu może się odbywać przy wykorzystaniu różnych metod. Na tego rodzaju zabieg decydują się osoby z nieestetycznymi śladami na skórze, stanowiącymi nierzadko duży dyskomfort psychiczny. Nowoczesna medycyna estetyczna pozwala na zredukowanie starych blizn pooparzeniowych z dużą efektywnością, dzięki czemu ich widoczność jest zauważalnie minimalizowana. We Wrocławiu takie zabiegi zrealizować można w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic.

Spis treści:
Na czym polega?
Proces powstawania blizn
Metody
Laser Golden Touch
Laser Discovery Pico
Laser frakcyjny CO2
Laser tulowy Lavieen
Osocze bogatopłytkowe
Lipotransfer
Koszt

Na czym polega usuwanie starych blizn po oparzeniu we Wrocławiu?

We Wrocławiu usuwanie starych blizn po oparzeniu obydwa się poprzez zastosowanie odpowiednich metod zabiegowych. Obecnie możliwości medycyny estetycznej i regeneracyjnej pod tym kątem są bardzo duże, jednak kluczowy pozostaje wybór właściwego rozwiązania. Nieestetyczne ślady po oparzeniach trzeba przede wszystkim poddać szczegółowej diagnostyce, która pozwoli na ocenę stopnia dojrzałości zmiany. Jeżeli jest ona mocno utrwalona, niezbędne będzie wykorzystanie rozwiązań pozwalających na dogłębne zredukowanie nieestetycznych śladów.

Proces powstawania blizn pooparzeniowych

Powstawanie blizn to naturalny proces, będący bezpośrednią konsekwencją gojenia się ran. Pod wpływem oparzenia skóra ulega poważnemu zniszczeniu. W procesie gojenia następuje zmiana jej koloru i struktury, co wynika z powstania włóknistej tkanki łącznej, łączącej ze sobą brzegi rany. Proces ten jest naturalnym zjawiskiem fizjologicznym, jednak w niektórych przypadkach dochodzi do jego zakłócenia. Powstała wówczas blizna będzie mocno widoczna, a z czasem coraz mocniej się utrwali. W takiej sytuacji konieczne będzie zrealizowanie zabiegu, który zredukuje starą i dojrzałą zmianę pooparzeniową.

Jakie metody na usuwanie starych blizn po oparzeniu można znaleźć w naszym gabinecie we Wrocławiu?

We Wrocławiu usuwanie starych blizn po oparzeniu można przeprowadzić w naszym gabinecie na wiele różnych sposobów, a wybór konkretnego rozwiązania powinien zależeć od indywidualnych czynników. Znaczenie ma zarówno rodzaj blizny, jak i anatomiczne okolice jej występowania. Istotna będzie również powierzchnia i głębokość zmiany, a także jej kolor. W przypadku usuwania starych blizn nie bez znaczenia pozostaje stopień ich dojrzałości. Z tego względu bardzo ważny jest czas, jaki upłynął od momentu wystąpienia oparzenia oraz pojawienia się samej zmiany. Analizując wszystkie te czynniki, możemy dobrać optymalną formę redukcji i prawidłowo zrealizować zabieg.

Laser Golden Touch

Laser Golden Touch korzysta z innowacyjnej technologii, która poza wiązką światła wykorzystuje do regeneracji tkanek również falę radiową. W zabiegu z wykorzystaniem tego urządzenia następuje proces fototermolizy struktur na obszarze występowania blizny, co efektywnie pobudza komórki do produkcji kolagenu oraz intensywnej odbudowy skóry. W naszym gabinecie dysponujemy najnowszym sprzętem do laseroterapii Smartxide2 Golden Touch, co pozwala na optymalny dobór parametrów wiązki laserowej oraz fali radiowej. W zależności od indywidualnych potrzeb, ustawienia można dowolnie zmieniać. Laser ten bardzo dobrze sprawdza się w usuwaniu blizn po oparzeniach, również tych dojrzałych i mocno utrwalonych.

Laser Discovery Pico

Laser Discovery Pico wyposażony jest w specjalną końcówkę frakcyjną, której oddziaływanie kompleksowo poprawia strukturę skóry. Urządzenie to uważa się za najmocniejszy system pikosekundowy na rynku, wykorzystujący technologię krótkich impulsów o wysokiej mocy. Laser może generować źródło światła o podwójnej długości fali, a także działać w kilku trybach pracy. Wiązka emitowana przez urządzenie dociera do głębokich warstw skóry w precyzyjny i ściśle kontrolowany sposób, pobudzając w ten sposób jej naturalne procesy naprawcze. Redukcja blizn pooparzeniowych odbywa się niemal bezboleśnie, a przy tym z ograniczoną do minimum rekonwalescencją pozabiegową.

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 nie naświetla skóry, tylko przesyła do niej mikroskopijne impulsy. Wokół mikrouszkodzeń pozostaje zdrowa tkanka, co znacząco przyspiesza procesy regeneracyjne. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a towarzyszy mu jedynie uczucie mrowienia. Efekty zastosowania lasera CO2 widoczne są po około 2 tygodniach, a z czasem narastają. Emisja impulsów sprawia, że komórki sąsiadujące z rejonami uszkodzonymi stymulowane są do odbudowy właściwej struktury tkankowej. Proces ten zapewnia dobrą efektywność w eliminowaniu blizn po oparzeniach.

Laser tulowy Lavieen

W redukcji blizn pooparzeniowych może pomóc także laser tulowy Lavieen, który pozwala na wykonanie mało inwazyjnego zabiegu. Źródłem energii jest w tym przypadku tul, czyli najrzadszy lantanowiec występujący w przyrodzie. Laser tulowy Lavieen zapewnia długość fali 1927 nm i pracuje w kilku trybach, co pozwala na dostosowanie parametrów pod kątem różnych poziomów grubości skóry. Po dopasowaniu intensywności energii i długości impulsu, działanie urządzenia pobudza skórę do przebudowy i wyrównuje jej strukturę w obszarze blizn.

Osocze bogatopłytkowe

Warto mieć na uwadze również dwie metody pozwalające na redukcję blizn bez użycia lasera. Osocze bogatopłytkowe podawane jest do skóry poprzez wstrzyknięcie w okolice skóry. Proces ten odbywa się techniką mezoterapii, która pobudza naturalne procesy odnowy. Samo osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z krwi pacjenta, a po wstrzyknięciu poprawia ono ukrwienie i odżywia wybrany obszar. W procesie tym następuje również pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu, co pozostaje nie bez znaczenia dla redukcji blizn po oparzeniach. Podany preparat wspomaga też odnowę tkanek, a zastosowanie igieł pobudza procesy regeneracyjne.

Lipotransfer

Lipotransfer to zabieg, który pozwala na wypełnienie blizn własną tkanką tłuszczową. Takie rozwiązanie stymuluje komórki skóry do syntezy włókien kolagenowych i elastyny, ze względu na obecność komórek macierzystych w materiale biologicznym. Wypełnianie blizn tkanką tłuszczową przyspiesza naturalne procesy regeneracji skóry, a jednocześnie wyrównuje jej strukturę, uzupełnia braki tkanki i w wielu przypadkach redukuje ból wynikających ze sztywności i przykurczy blizn pooparzeniowych.

Ile wynosi cena za usuwanie starych blizn po oparzeniu we Wrocławiu?

We Wrocławiu cena usuwania starych blizn po oparzeniu jest uzależniona przede wszystkim od rodzaju samego zabiegu, a także miejsca występowania zmiany. W gabinecie Kaniowscy Clinic zawsze staramy się dobrać trafną, a przy tym przystępną cenowo formę terapii. Stara blizna po oparzeniu może znacząco obniżać pewność siebie pacjenta. Z reguły zaleca się jak najwcześniejsze usuwanie powstałej zmiany, jednak z wielu względów nie zawsze jest to wykonalne. Zredukowanie blizny dojrzałej wciąż pozostaje jednak możliwe, a rokowania zależą od różnych czynników. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas