fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy to nowoczesny zabieg, który standardowo przeprowadzany jest z wykorzystaniem specjalnych wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Procesy starzenia prowadzą do stopniowego zmniejszenia produkcji tej naturalnej substancji, co w połączeniu z ubytkiem kolagenu i elastyny prowadzi do utraty elastyczności i jędrności, grawitacyjnego opadania tkanek, występowania zmarszczek oraz innych niekorzystnych zmian w strukturze twarzy. Zabiegi wolumetryczne oferuje nasz gabinet Kaniowscy Clinic we Wrocławiu.

Spis treści:
Czym jest zabieg?
Zastosowanie kwasu hialuronowego
Przygotowania do zabiegu
Przebieg zabiegu
Jakie efekty zapewniają poszczególne preparaty iniekcyjne?
Stylage
Teoxane
Cena zabiegu

Co to jest wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy to małoinwazyjny i praktycznie bezbolesny zabieg, który polega na podskórnym wprowadzaniu kwasu hialuronowego za pomocą igły lub kaniuli. Zastosowanie tej drugiej znacząco zmniejsza ryzyko wstępowania zasinień. Kwas hialuronowy używany w tym zabiegu musi być wysokiej jakości, aby zapewniać optymalną skuteczność oraz bezpieczeństwo. Z tego względu do iniekcji stosowane są preparaty z substancją o podwyższonej gęstości, pozwalającą jednocześnie na uzyskanie konkretnych efektów estetycznych. Na rodzaj użytego wypełniacza oraz objętość samego wypełnienia wpływa wiele czynników, takich jak obszar poddawany procedurze czy indywidualne preferencje pacjenta pod względem oczekiwanych rezultatów.

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Wrocław Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest substancją na szeroką skalę wykorzystywaną w zabiegach medycyny estetycznej. Wynika to z jego unikalnych właściwości, a także specyficznej budowy. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w tkance łącznej, a jego główną funkcją jest utrzymywanie sprężystości skóry właściwej. Substancja ta posiada unikalną zdolność do wiązania wody, co pozostaje nie bez znaczenia dla objętości tkanek. Przeprowadzenie zabiegu wolumetrycznego z wykorzystaniem kwasu hialuronowego przywraca skórze prawidłową jędrność i nawodnienie, a także niweluje objawy spowodowane procesami starzenia oraz zmniejszeniem ilości tego składnika.

Przygotowania do zabiegu

Wolumetria trwa około 30 minut. Do jego przeprowadzenia zabiegu nie są wymagane żadne specjalne przygotowania od pacjenta, jednak procedura musi być poprzedzona specjalistyczną konsultacją. W ten sposób lekarz może poznać leki przyjmowane przez pacjenta, występujące schorzenia czy alergie, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Zabieg nie powinien być wykonywany u osób ze zmianami czyrakowymi i aktywnymi infekcjami opryszczkowymi w okolicach twarzy, a także uczulonych na którykolwiek składnik preparatu iniekcyjnego oraz zmagających się z nieustabilizowaną cukrzycą. Do przeciwwskazań zalicza się również ciążę, karmienie piersią oraz nieprawidłową krzepliwość krwi. Zaleca się też zachowanie ostrożności w przypadku pacjentów po przeszczepach, poddawanych terapii immunosupresyjnej.

Przebieg zabiegu

Wolumetria pozwala na wstrzykiwanie preparatu z kwasem hialuronowym na różne sposoby. Szczególnym powodzeniem cieszy się obecnie metoda soft liftingu, w której wykorzystywane są specjalne mikrokaniule. Z ich pomocą można zredukować liczbę niezbędnych wkłuć, a tym samym przyspieszyć cały zabieg oraz zmniejszyć jego inwazyjność. Jeżeli używana jest tradycyjna igła, obszar poddawany procedurze można znieczulić miejscowo za pomocą odpowiedniego kremu. W wolumetrii stosowane są różne preparaty zawierające kwas hialuronowy w formie usieciowanej.

Jakie efekty zapewnia wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy zapewnia efekty widoczne praktycznie od razu. Skorzystanie z tej metody pozwala przede wszystkim na przywrócenie twarzy młodzieńczego owalu, poprawę elastyczności, jędrności i nawilżenia skóry. Twarz odzyskuje młodzieńczy wygląd, co wynika ze zwiększenia objętości kwasu hialuronowego. Zabieg wolumetryczny redukuje zmarszczki, zmniejsza bruzdy nosowo-wargowe, poprawia owal i kontur, wyrównuje asymetrię i spłyca blizny. Za jego pomocą można też wypełnić policzki, skorygować kształt nosa i unieść kąciki ust, a nawet zmniejszyć widoczność tzw. doliny łez.

Stylage

Jednym z preparatów zawierających kwas hialuronowy jest Stylage. W produkcie tym występuje on w stabilizowanej formie, która gwarantuje długotrwałe rezultaty za sprawą efektywnej stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Preparat ten znajduje zastosowanie w soft liftingu, przywracającym skórze właściwy poziom nawilżenia oraz pożądaną elastyczność. Zabieg z wykorzystaniem Stylage opiera się na zastosowaniu odpowiednio miękkiej kaniuli, będącej dobrą alternatywą dla igły. Z jej pomocą można zmniejszyć ryzyko występowania zasinień i grudek, co wynika z ograniczonej ilości wykonywanych wkłuć. Aby podnieść komfort zabiegu, obszar iniekcji można znieczulić specjalną maścią. Preparat Stylage jest wyjątkowo plastyczny, a tym samym umożliwia uzyskanie naturalnych efektów korekcji. W serii tej występują produkty przeznaczone dla konkretnych problemów estetycznych.

Teoxane

Teoxane również pozwala na efektywne wykorzystanie właściwości kwasu hialuronowego. Preparat ten przeznaczony jest do zabiegów na najbardziej ruchomych obszarach twarzy, takich jak policzki, czoło, usta, okolice oczu i bruzdy nosowo-wargowe. W serii Teoxane dostępne są produkty wykorzystujące reologię dynamiczną, które bazują na nowoczesnej formule sieciowania i gwarantują pełną integrację z tkankami skóry. Zastosowanie tego preparatu zapewnia optymalną reakcję na mimikę twarzy, przez co nie ogranicza naturalnej ekspresji. Obecnie Teoxane występuje w czterech odmianach zawierających kwas hialuronowy, dedykowanych określonym niedoskonałościom estetycznym. Ich zastosowanie poprawia elastyczność i nawilżenie skóry na długi czas, dzięki czemu twarz odzyskuje swój młodzieńczy blask i świeży wygląd.

Cena zabiegu – ile kosztuje wolumetria twarzy?

Ile kosztuje wolumetria twarzy i czy cena tego zabiegu jest przystępna? Na wydatki związane z przeprowadzeniem procedury wykorzystującej kwas hialuronowy składają się różne czynniki, włącznie z rodzajem użytego preparatu, ilością wprowadzanego wypełniacza oraz rozległości obszaru poddawanego iniekcji. Szczegółowe koszty przedstawiane są po konsultacji z naszym specjalistą. Zapraszamy do nawiązania kontaktu, umówienia wizyty oraz ustalenia pełnego planu terapii w naszym gabinecie, gdzie zapewniamy wyjątkowo przystępne ceny zabiegów oraz profesjonalną obsługę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas