fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabieg na lipomastię
Zabieg na lipomastię Kaniowscy Clinic

Zabieg na lipomastię jest często poszukiwany przez mężczyzn, ponieważ przerost tkanki tłuszczowej, która gromadzi się w okolicach piersi to problem, który dotyka wielu z nich. Brak aktywności fizycznej, niezdrowa dieta, a czasem i nieleczone problemy zdrowotne to plaga, która dosięga osoby w różnym wieku. W rezultacie często prowadzi do powstawania różnych schorzeń, w tym lipomastii. Ratunku można upatrywać w medycynie estetycznej, która za pomocą jednego zabiegu, pomoże uporać się z problemem nadmiernego tłuszczu w okolicach piersi.

Spis treści
Kogo dotyczy problem?
Jaki zabieg wybrać?
Przebieg odsysania tłuszczu z okolic piersi
Cena
Rekonwalescencja i zalecenia lekarskie
Efekty

Dla kogo przeznaczony jest zabieg niwelujący lipomastię?

Dla kogo przeznaczony jest zabieg niwelujący lipomastię

Z zabiegu na lipomastię korzysta wielu mężczyzn, u których schorzenie pojawiło się z różnorodnych przyczyn. Wbrew pozorom problem powstawania kobiecych piersi u mężczyzn jest związany nie tylko ze złymi nawykami żywieniowymi i brakiem aktywności fizycznej. Nadwaga w znacznej mierze się do tego przyczynia, aczkolwiek ofiarami lipomastii mogą stać się również osoby, które w szybkim tempie straciły dużo na wadze. Z tym problemem zmaga się mężczyźni w różnym wieku, dotyka ona zarówno nastolatków, jak i dorosłych. Niezależnie od wieku lub przyczyny jej skutki zawsze są takie same – nadmiar tkanki tłuszczowej kumuluje się w okolicy męskich piersi. Z czasem zaczynają one przybierać postać kobiecego biustu.

Lipomastia czy ginekomastia?

Pojęcia te odnoszą się do dwóch całkowicie różnych przypadłości. Jest jednak coś, co je łączy – te same objawy. Obydwa schorzenia prowadzą do powstania wypełnionych tkanką tłuszczową piersi. Ginekomastia wywołana jest zaburzeniami hormonalnymi i najczęściej dotyczy mężczyzn po 50 roku życia. Często również bywa skutkiem ubocznym leczenia raka gruczołu krokowego. W porównaniu do lipomastii jest ona znacznie bardziej uciążliwa. Jak więc rozpoznać, z którą z nich ma się do czynienia? Piersi pacjenta z lipomastią będą miękkie oraz gładkie, podczas gdy w drugim przypadku będą one miały grudkowatą strukturę. Niezależnie jednak od rodzaju schorzenia – zgromadzony w piersiach tłuszcz usuwa się tą samą metodą.

Jaki zabieg na lipomastię wybrać i jaka może być jego cena?

Cena zabiegu na lipomastię jest uzależniona od tego, na jaką metodę pacjent się zdecyduje oraz jak zaawansowany jest jego problem. W wyeliminowaniu nadmiaru tłuszczu wykorzystuje się metody, które nie wymagają hospitalizacji czy długiej rekonwalescencji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii zabieg nie powoduje bólu ani poczucia dyskomfortu. Usunięcie tkanki odbywa się bez ryzyka uszkodzenia naczyń krwionośnych oraz narządów. Wszystko dzięki zastosowaniu liposukcji laserowej.

Liposukcja – rodzaje

Zabieg ten można wykonać przy użyciu różnych technologii. Do najpopularniejszych metod należą liposukcja klasyczna (za pomocą kaniuli) oraz liposukcja wibracyjna (przeprowadzana przy użyciu ultradźwięków). Najwyższą skutecznością oraz zaufaniem pacjentów cieszy się przede wszystkim liposukcja laserowa. Pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic piersi w sposób praktycznie bezbolesny. Na szczególną uwagę zasługuje wykorzystanie urządzenia LipoLife 3G.

Laserowe odsysanie tłuszczu z okolic piersi

Liposukcja laserem LipoLife 3G to jedna z najnowocześniejszych metod stosowanych przy lipomastii oraz ginekomastii. Za pomocą lasera zostaje wyemitowana wiązka światła, która następnie podgrzewa tkankę tłuszczową. W efekcie dochodzi do jej rozpuszczenia, przez co jeszcze łatwiej jest ją usunąć.

Jak przebiega liposukcja męskich piersi?

Zabieg ten składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest rozmowa z lekarzem, która ma na celu przygotowanie pacjenta do wykonania zabiegu. Na tym etapie pacjent musi także wykonać kilka badań, które mają na celu potwierdzenie, iż pacjent może przystąpić do liposukcji tłuszczu z okolic piersi. Po otrzymaniu akceptowalnych wyników przystępujemy do zabiegu. Zaczynamy od zastosowania znieczulenia miejscowego. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie kaniuli, dlatego też należy wykonać małe nacięcie, przez które tkanka tłuszczowa zostanie wyprowadzona. Jest to na tyle mały otwór, że po zagojeniu nie powinno być po nim większych śladów. Kolejnym etapem jest użycie lasera w celu podgrzania tkanki tłuszczowej. Po jej usunięciu lekarz nakłada szwy i opatrunek.

Cena

Cena zabiegu na lipomastię uzależniona jest od tego, w jak bardzo zaawansowanym stanie jest schorzenie. Im stopień zaawansowania będzie większy, tym z reguły droższe będzie jego wyeliminowanie. Koszt zabiegu zależy również od tego, jaki rodzaj znieczulenia zostanie pacjentowi podany w trakcie. Całkowite koszty liposukcji wahają się pomiędzy 4 500 zł, a 8 000 zł. Dokładna kwota jest wyliczana na podstawie rozmowy z lekarzem, który oceni skalę problemu. W celu otrzymania większej ilości informacji – zachęcamy do kontaktu.

Jak się przygotować?

Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu odradza się palenia papierosów, spożywania aspiryny (lub jej pochodnych) oraz podejmowania intensywnego wysiłku fizycznego. Wyeliminowanie tych czynności przyspieszy proces gojenia się ran.

Rekonwalescencja i zalecenia lekarskie po liposukcji

Liposukcja laserowa to zabieg praktycznie bezbolesny. Nie niesie on za sobą również ryzyka występowania groźnych powikłań, jednakże wymaga poddania się rekonwalescencji. Zaraz po zabiegu nakłada się opatrunek i pas uciskowy. Pas należy nosić przez minimum 6 tygodni. W tym czasie również odradza się dużego wysiłku fizycznego – przez okres minimum 4 tygodni od wykonania zabiegu. Należy również pamiętać o tym, by zachować odpowiednią dietę. Pod żadnym pozorem nie należy korzystać z sauny, basenów itp. Może to bowiem spowolnić proces powrotu do zdrowia.

Efekty liposukcji laserowej

Ogromną zaletą liposukcji laserowej jest to, iż jej efekty można zauważyć do razu po zabiegu. Po upływie kilku kolejnych tygodni można natomiast zaobserwować pełne rezultaty. Dodatkowo zabieg wpływa również na wyraźną poprawę jędrności skóry. Jest tak, ponieważ emitowana przez urządzenie wiązka światła, naświetla skórę i przywraca jej elastyczności. Tym samym po zabiegu męski tors odzyskuje swój młodzieńczy wygląd. Usunięcie tkanki tłuszczowej sprawia, że łatwiej jest uwydatnić mięśnie.
Efekty laseroterapii urządzeniem LipoLife 3G są widoczne aż do chwili, w której tkanka tłuszczowa ponownie nie zgromadzi się w piersiach. Jednak dzięki odpowiedniej, zrównoważonej diecie oraz regularnej aktywności fizycznej, rezultatami zabiegu można nacieszyć się znacznie dłużej.

Zabieg na lipomastię można znaleźć w ofercie Kaniowscy Clinic. Zachęcamy do zapoznania się ze świadczonymi przez nas usługami oraz, w przypadku jakichkolwiek pytań, kontaktu z naszym gabinetem. W przypadku zdecydowania się na liposukcję laserową w naszej placówce wykwalifikowany personel medyczny zaopiekuje się Państwem na każdym z etapów oraz zapewni profesjonalne przeprowadzenie zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas