fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabieg na usuwanie cellulitu
Zabieg na usuwanie cellulitu

Zabieg na usuwanie cellulitu zawsze powinien być dobierany w taki sposób, aby umożliwiał widoczną redukcję zmian skórnych tego typu. Obecnie stosowane metody mogą być używane do eliminowania cellulitu z konkretnych obszarów ciała. Wiele z nich pozwala też na redukcję niedoskonałości o różnym stopniu nasilenia i zaawansowania.

Spis treści:
Jak wybrać odpowiednią metodą?
Redukcja pomarańczowej skórki
Jak wygląda zabieg Onda?
Zastosowanie odpowiednich głowic
Specyfika działania
Przygotowanie i przebieg
Od czego zależy cena?
Zalecenia przed i po

Jak wybrać zabieg usuwania cellulitu?

Zabieg usuwania cellulitu powinien być ściśle dopasowany do specyfiki procesów prowadzących do powstawania tego typu zmian. Z tego względu należy wybrać taką procedurę, która zadziała u źródła jego rozwoju. Główną przyczyną powstawania cellulitu jest gromadzenie się toksyn w tkance tłuszczowej. Jego obecność jest najbardziej widoczna w mocno zaawansowanej fazie. Dodatkowym problemem nierzadko okazują się doświadczenia bólowe. Cellulit występuje u nawet 85% wszystkich kobiet, niezależnie od masy ciała czy wieku. Do jego redukcji przyczynia się odpowiednia dieta połączona z aktywnością fizyczną, jednak nie zawsze pozwala to na usunięcie pomarańczowej skórki. Wówczas pozostaje jeszcze opcja poddania się zabiegom antycellulitowym.

Redukcja pomarańczowej skórki

Głównym celem procedur antycellulitowych jest wygładzenie, ujędrnienie i uelastycznienie skóry. Zależnie od wybranej metody zabiegowej podjęcie odpowiednich działań może się też przyczynić do wymodelowania sylwetki. Poszczególne rozwiązania charakteryzują się różnym czasem uwidocznienia następstw procesu redukcji, jednak połączenie kilku technologii może go przyspieszyć. Wybrana metoda zabiegowa powinna przy tym zapewniać długofalowe działanie, a tym samym przeciwdziałające powtórnemu rozwojowi cellulitu. Obecnie większość z nich realizowana jest pod kątem stymulowania naturalnej regeneracji, a także usprawnienia procesów metabolizmu komórkowego. Warto przy tym pamiętać, że zabiegi wykonywane w seriach działają stopniowo i rzeczywiste usunięcie zmian skórnych nie zawsze jest możliwe od razu.

Jak wygląda zabieg usuwania cellulitu Onda?

zabiegi onda deka

Zabieg usuwania cellulitu Onda polega na wykorzystaniu technologii Coolwaves, czyli prądów elektromagnetycznych w postaci mikrofal o wysokiej częstotliwości. Poza redukcją pomarańczowej skórki zabieg może też zniwelować problem z nadmiernym zwiotczeniem skóry. Zasada działania tego systemu opiera się na kilku czynnikach. Urządzenie Onda emituje mikrofale docierające na dużą głębokość, co ułatwia redukcję komórek tłuszczowych zlokalizowanych podskórnie i miejscowo. Zabieg pozwala jednocześnie na wywołanie skurczu włókien kolagenowych, a tym samym stymuluje ich produkcję. Wszystkie te procesy mają wpływ na rozbijanie cellulitu i odnowę skóry.

Zastosowanie odpowiednich głowic

System Onda jest wyposażony w dwie specjalnie przygotowane głowice, których zadaniem jest aplikowanie energii do warstwy podskórnej. W procesie redukcji cellulitu powierzchniowego stosowana jest głowice płytkiego działania. Odpowiada ona za wydzielanie silnie skoncentrowanego, powierzchniowego nagrzewania. Proces ten rozpuszcza włóknisty kolagen, a także obkurcza włókna kolagenowe zlokalizowane na zewnątrz skóry. W ten sposób następuje ujędrnienie powierzchniowej tkanki łącznej, przyczyniające się do odpowiedniego modelowania. Aby zredukować oporną tkankę tłuszczową i głęboki cellulit, musimy zastosować głowicę głębokiego działania. W takim przypadku nagrzewanie odbywa się w większym zakresie, wywołując drgania komórek tłuszczowych oraz ich lipolizę. W następstwie dochodzi do aktywacji fibroblastów oraz modelowania nowego kolagenu.

Specyfika działania

Fale wytwarzane przez system Onda charakteryzują się częstotliwością 2,45 GHz. Parametry te są odpowiednie dla redukcji tłuszczu, ponieważ pozwalają na ograniczenie wchłanialności promieniowania przez naskórek i skórę właściwą. Energia wydzielana w czasie zabiegu wywołuje stres metaboliczny. Wzrost temperatury prowadzi do zmian w strukturze chemicznej tłuszczu, który składa się z kwasów tłuszczowych i glicerolu. Wzrost metabolizmu z tym związany ułatwia organizmowi usuwanie tych związków, ponieważ opróżnia komórki tłuszczowe i redukuje ich rozmiar. Urządzenie Onda posiada wbudowany system ciągłego chłodzenia w głowicach, dzięki czemu warstwy skóry od zewnątrz nie ulegają groźnemu przegrzaniu.

Przygotowanie i przebieg

Zabieg Onda poprzedzamy wywiadem medycznym, w ramach którego wykluczone zostaną ewentualne przeciwwskazania. Ważnym etapem jest precyzyjna ocena objętości tkanki tłuszczowej w obszarze ciała zajmowanym przez cellulit, ponieważ ułatwia ona dobór właściwych parametrów systemu. Sama terapia rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry pacjenta. Jeżeli na skórze występują włosy, trzeba je zgolić. Na wybraną powierzchnię nakładamy glicerynę w cienkiej warstwie, a następnie rozpoczynamy masaż głowicą emitującą fale elektromagnetyczne. W czasie zabiegu możesz odczuwać delikatne mrowienie i lekkie ciepło. Procedura ta wykonywana jest w kilku seriach. Ich liczbę dobieramy indywidualnie, zależnie od stopnia zaawansowania cellulitu. Najczęściej wystarcza od 4 do 6 zabiegów, przeprowadzanych w odstępach 2-3 tygodni.

Od czego zależy cena zabiegu usuwania cellulitu?

Cena za zabieg usuwania cellulitu zależy przede wszystkim od jego rodzaju. W przypadku zastosowania technologii Onda duże znaczenie ma liczba wykupionych serii oraz specyfika obszaru poddawanego procedurze. Urządzenie to znajduje zastosowanie w usuwaniu cellulitu z różnych miejsc, w tym z brzucha, boków, pośladków, ud czy łydek. Sam poziom redukcji nagromadzonej podskórnie tkanki tłuszczowej jest kwestią indywidualną, zależną również od stanu skóry pod kątem jej napięcia, elastyczności czy wiotkości. Nie bez znaczenia pozostają również oczekiwania pacjentki względem modelowania sylwetki.

Zalecenia przed i po

Wpływ na rezultaty zabiegu ma przestrzeganie konkretnych zaleceń przed i po jego wykonaniu. Stopień absorpcji emitowanych mikrofal przez wodę jest dość wysoki, dlatego minimum tydzień przed planowaną sesją należy zrezygnować z używania kremów nawilżających na obszarze poddanym terapii. Fale Coolwaves nie będą dzięki temu wchłaniały się nadmiernie do zewnętrznych warstw skóry, a zarazem łatwiej przenikną do tkanki tłuszczowej. Przed zabiegiem zalecamy też przyjmowanie dwóch litrów wody dziennie, co ma na celu usprawnienie drenażu płynów śródmiąższowych. Najlepiej rozpocząć te działania 2-3 dni przed wizytą, a także kontynuować je dzień po wykonaniu procedury usuwania cellulitu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas