fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabiegi ginekologii estetycznej
Zabiegi ginekologii estetycznej Kaniowscy Clinic Wrocław
Zabiegi ginekologii estetycznej to odpowiedź na potrzeby kobiet, które wiedzą, że dbałość o zdrowie i urodę okolic intymnych jest konieczna dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu i dobrego samopoczucia. Być może kiedyś był to temat tabu, ale obecnie za pomocą kilku prostych, najczęściej mało inwazyjnych i bezbolesnych zabiegów nasi specjaliści skutecznie leczą wiele dolegliwości intymnych, dzięki czemu znów będziesz mogła w pełni czerpać satysfakcję z życia.

Spis treści
Czym się zajmuje ta dziedzina medycyny?
Najczęstsze dolegliwości
Laser Monalisa Touch
Rewitalizacja i lifting okolic intymnych

Czym są zabiegi ginekologii estetycznej i jakie dolegliwości leczą?

Zabiegi ginekologii estetycznej powstały jako nowa gałąź usług medycznych – wbrew nazwie, ich zakres zdecydowanie wykracza poza problemy ściśle estetyczne. Celem tych zabiegów jest poprawa zarówno wyglądu, jak i funkcjonowania sfery intymnej. Pozwalają one leczyć wiele dolegliwości układu moczowo-płciowego, osiągnąć większą satysfakcję z życia seksualnego oraz sprawić, że ciało wygląda na młodsze i bardziej zadbane.

Jakie dolegliwości leczą?

Zabiegi ginekologii estetycznej przeznaczone są dla kobiet w każdym wieku, ale problemom zdrowia intymnego warto poświęcić uwagę w przełomowych momentach życia, takich jak okres poporodowy czy menopauza. Obecnie jesteśmy bowiem w stanie skutecznie leczyć większość dolegliwości, takich jak wysiłkowe nietrzymanie moczu, nadmierna suchość czy zespół rozluźnienia pochwy, atrofia warg sromowych i wiele innych.

Problem z nietrzymaniem moczu

Problem ten dotyka ok. 30% kobiet, zarówno w młodym, jak i dojrzałym wieku. Jest on związany m.in. z osłabieniem ścianek pochwy. Technika laserowa stosowana jest zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Zabieg polega na stymulacji kolagenu znajdującego się w ściankach pochwy, co przywraca jej elastyczność, obkurcza i pozwala na prawidłowe podtrzymywanie cewki moczowej.

Zmiany poporodowe

Ciąża i poród mogą wpływać na wewnętrzną i zewnętrzną strukturę pochwy, powodując zmiany zarówno w jej wyglądzie, jak i funkcjonowaniu. Zabiegi laserowe mają na celu poprawę wyglądu fizycznego i/lub funkcji pochwy i warg sromowych. Umożliwiają one przywrócenie kroczu atrakcyjnego wyglądu, redukcję blizn, obkurczenie i uelastycznienie pochwy. Zapobiegają także problemom z nietrzymaniem moczu. Terapia taka przywraca także młodej mamie radość z aktywności seksualnej.

Problemy związane z okresem menopauzy

Nadmierna suchość pochwy oraz zanik błony śluzowej pochwy to częste dolegliwości kobiet w okresie menopauzalnym, związana ze zmianami w gospodarce hormonalnej organizmu. Skutkuje ona licznymi obtarciami, mikrourazami, większym ryzkiem infekcji i co za tym idzie – zmniejszonym zadowoleniem z życia seksualnego. Dobrze dobrana terapia pozwala skutecznie rozwiązać te problemy, przywracając ochronne funkcje krocza i pochwy i poprawiając znacząco codzienne funkcjonowanie.

Dyskomfort z powodu wyglądu okolic intymnych

Nie istnieje jeden wzorzec kobiecego piękna intymnego, ale wrodzone wady anatomiczne czy zmiany związane z upływem czasu mogą stać się przyczyną kompleksów i utraty satysfakcji ze stosunków intymnych. Obecnie istnieją skuteczne i mało inwazyjne zabiegi, dzięki którym przerost czy atrofia warg sromowych, oznaki starzenia się czy blizny poporodowe mogą zostać skutecznie zniwelowane. Modelowanie okolic krocza, przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia i wygładzenia czy usunięcie nadmiaru tkanek pomoże odzyskać Ci komfort w życiu codziennym i podnieść samoocenę.

Jakie zabiegi ginekologii estetycznej wykonasz w naszej klinice?

Zabiegi ginekologii estetycznej w naszej klinice wykonujemy za pomocą innowacyjnego, włoskiego lasera Monalisa Touch. Laser pozwala w bezpieczny i nieinwazyjny sposób odbudować błonę śluzową pochwy, skorygować anatomiczne nieprawidłowości czy pobudzić syntezę kolagenu. Redukuje równocześnie dolegliwości pooperacyjne. Laser stosujemy często w połączeniu z terapią osoczem bogatopłytkowym, uzyskując doskonały rezultat rewitalizujący i odmładzający.

Oferujemy również zaawansowane zabiegi na bazie preparatów z kwasu hialuronowego oraz z wykorzystaniem nici liftingujących. Decyzję, który zabieg będzie najbardziej odpowiedni dla Ciebie, pomoże Ci podjąć nasz lekarz podczas konsultacji ginekologicznej.

Leczenie nietrzymania moczu za pomocą lasera

Laser Monalisa Touch pozwala na umieszczenie głowicy w pochwie, gdzie bezpośrednio stymuluje odnowę kolagenu, obkurcza i wzmacnia ścianki pochwy, jednocześnie korygując położenie cewki moczowej. Zabieg jest bezbolesny, a cała rekonwalescencja ogranicza się do rezygnacji z aktywności seksualnej na okres ok. tygodnia.

Rewitalizacja pochwy po porodzie

Poród powoduje liczne zmiany w Twoim ciele – do tych niepożądanych należy tzw. zespół rozluźnienia pochwy, skutkujący problemami z nietrzymaniem moczu i mniejszą satysfakcją seksualną. Laser Monalisa Touch pozwala bezboleśnie zrewitalizować i obkurczyć ścianki pochwy, przywracając jej elastyczność, zmniejszając jej rozmiar i zapewniając odpowiednie nawilżenie. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia, a do współżycia seksualnego można wrócić po ok. tygodniu.

Likwidacja suchości pochwy w okresie menopauzalnym

Suchość pochwy powoduje dyskomfort podczas współżycia oraz prowadzi do otarć i mikrourazów. Prosty zabieg laserowy przywraca nawilżenie okolic intymnych poprzez odnowę i stymulację nabłonka wyścielającego ujście i ścianki pochwy. Zabieg jest nieinwazyjny, bezpieczny i pozwala znacznie zminimalizować czas rekonwalescencji.

Ceny laserowych zabiegów rewitalizujących zaczynają się od 800 zł.

Labioplastyka warg sromowych mniejszych

Zabieg pozwala skorygować wielkość lub asymetrię warg sromowych mniejszych. Jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Dzięki zastosowania lasera podczas usuwania nadmiarowych tkanek, krwawienie jest mniejsze, maleje również ryzyko pojawienia się blizn pooperacyjnych, a okres rekonwalescencji jest krótszy w porównaniu z użyciem skalpela. Po zabiegu przez ok. 2 tygodnie powinnaś unikać wysiłku i zrezygnować ze współżycia.

Cena zabiegu: od 4000 zł

Labioplastyka warg sromowych większych

Zabieg z kwasem hialuronowym pozwala modelować okolicę krocza, korygować asymetrię warg sromowych większych czy zwalczać oznaki ich starzenia. Kwas hialuronowy jest związkiem chemicznym, który naturalnie występuje w organizmie ludzkim i jest doskonale tolerowany. Jego cząsteczki absorbują wilgoć, pełniąc funkcję naturalnego „wypełniacza”. Wykazuje on również silne działanie nawilżające, łagodzące i rewitalizujące.

Terapia Desirial

Preparat na bazie kwasu hialuronowego Desirial to jedno z nowszych osiągnięć biotechnologii. Stosujemy go w leczeniu suchości pochwy oraz atrofii warg sromowych większych. Zabieg Desirial pozwala przywrócić okolicom intymnym estetyczny wygląd, nawilża i wygładza naskórek, niweluje blizny oraz uelastycznia pochwę. Jego zastosowanie przywraca naturalne funkcje ochronne sromu, zapobiegając infekcjom, obtarciom i podrażnieniom.

Cena zabiegu: od 1500 zł

Nici liftingujące Vaginal Narrower

Nici liftingujące to innowacja metoda leczenia, dedykowana kobietom w wieku dojrzałym. Zabieg ten nie tylko odmładza okolice krocza, ale także zapobiega różnym dolegliwościom, takim jak wypadanie narządu rodnego, skłonność do infekcji intymnych, zwiększona sekrecja z dróg rodnych czy brak satysfakcji z życia seksualnego. Zabieg polega na założeniu dwóch szwów z kaprolaktonu, który jest substancją bezpieczną, ulegającą naturalnej degradacji w organizmie człowieka. Nici te, podobnie jak w przypadku tradycyjnych liftingów, zwiększają napięcie tkanek oraz ciasność pochwy. Zabieg jest w minimalnym stopniu inwazyjny i po kilku dniach umożliwia powrót do normalnego funkcjonowania.

Cena zabiegu: od 1900 zł

W naszej klinice jesteśmy doskonale przygotowani do rozmowy o najbardziej intymnych problemach oraz potrafimy skutecznie je rozwiązywać. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami i umów konsultację już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas