Zabiegi na obwisłe ramiona nie należą obecnie do rzadkości, bowiem zwisająca skóra w tym obszarze to spory problem natury estetycznej. Tego typu przypadłość występuje u osób, które doświadczyły gwałtownego spadku wagi. Ponadto obwisłe ramiona związane są także z utratą elastyczności skóry wraz z wiekiem, a proces ten rozpoczyna się już po 30 roku życia. Obecnie mamy jednak dostęp do zabiegów, za sprawą których ramiona mogą odzyskać jędrność. Terapie mogą także spowodować, jeżeli jest taka potrzeba, zmniejszenie zgromadzonej w tych okolicach tkanki tłuszczowej. Najbardziej skutecznym sposobem na pozbycie się problemu obwisłych ramion będzie poddanie się profesjonalnym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z nich jest Renuvion.
Spis treści
Czym jest Renuvion?
Technologia najnowszej generacji
Metody zabiegowe Renuvion
Zalety Renuvion
Przebieg zabiegu
Jakie mogą być przyczyny obwisłych ramion i jakie zabiegi pomagają rozwiązać ten problem?
Obwisła skóra pojawiająca się na ramionach może mieć co najmniej kilka różnych przyczyn, a w tym:
- utrata masy mięśniowej – główną przyczyną jest rozciąganie się skóry na ramionach,
- gwałtowna albo bardzo duża utrata wagi – skóra może wówczas nie powrócić do pierwotnego stanu,
- procesy starzenia – z wiekiem w skórze zmniejszeniu ulega ilość produkowanego kolagenu, który odpowiedzialny jest za jej jędrność.
Sposoby redukcji
W przypadku, kiedy utrata jędrności skóry na ramionach spowodowana jest procesami starzenia lub spadkiem masy ciała, na samym początku warto wypróbować ćwiczenia. Przede wszystkim powinniśmy się skupić na wzmocnieniu tricepsów, np. poprzez wykonywanie specjalnego rodzaju pompek na triceps (łokcie muszą uginać się do tyłu, nie zaś na boku), treningu ze sztangą i pompek szwedzkich. Najlepsze rezultaty można osiągnąć, łącząc treningi wraz z masażami o działaniu ujędrniająco-wyszczuplającym oraz pielęgnacją z zastosowaniem właściwych preparatów. Trzeba o tym pamiętać tym bardziej w czasie odchudzania. Jeżeli działania te nie przyniosą zamierzonych efektów, dobrym wyjściem będą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. W przypadku ujędrniania skóry na ramionach bardzo dobrze sprawdzają się kuracje modelujące sylwetkę oraz zabiegi typu Renuvion.
Czym jest Renuvion i dlaczego to dobry zabieg na obwisłe ramiona?
Renuvion jest jedyną na świecie procedurą medyczną, która może wykorzystać przełomowe łączenie fal radiowych i helowej plazmy. Urządzenie to powstało głównie z myślą o medycynie i chirurgii estetycznej, chociaż można je stosować również celem przeprowadzenia zabiegów urologicznych albo kardiologicznych. Wykorzystywane jest ono do szybkiego ujędrnienia i napinania skóry, eliminowania zmarszczek, wymodelowania sylwetki. Właśnie dlatego jest to też dobry zabieg na obwisłe ramiona.
Renuvion jest urządzeniem, które wykorzystuje technologię najnowszej generacji z zastosowaniem plazmy. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie takiego poziomu odnowy i napięcia skóry, którego jak dotąd nie udało się osiągnąć.
Specyfika działania metody Renuvion
Renuvion wykorzystywany jest celem koagulowania i ablacji. Działa znacznie efektywniej i bezpieczniej niż inne metody, które były jak dotąd dostępne. Zapewnia krótszy czas rekonwalescencji, jak i dużą skuteczność zabiegu. Hel podgrzewany jest przez radiowe fale mające łagodny kształt, dzięki temu stan skupienia ulega zmianie na plazmę. Dochodzi wówczas do podwójnego termicznego rezultatu (ogrzewanie i niemalże natychmiastowe schładzanie tkanek). Ponadto zwiększeniu ulega kontrola ciepła, rozpiętość termiczna i precyzja wykonania zabiegu. Podawany pod wysokim ciśnieniem hel powoduje, iż obszar termicznego uszkodzenia jest niewielki – najmniejszy ze wszystkich dostępnych na rynku sposobów.
W zależności od zamierzonych efektów, przeprowadzając zabieg Renuvion, można wykorzystać jedną z dwóch metod: wewnętrzną lub zewnętrzną.
Metoda wewnętrzna
Jej celem jest nie tylko obkurczenie tkanek, ale również pobudzenie produkcji włókien kolagenowych. Zabieg zaczyna się od wykonania małego, bowiem wyłącznie 3 mm nacięcia, poprzez które wprowadzana jest sonda emitująca w sposób bezpośredni energię na tkanki. Taki typ zabiegu wykonuje się przede wszystkim po przeprowadzonej liposukcji, żeby szybciej obkurczać skórę. Obszary, które zazwyczaj poddaje się wewnętrznemu zabiegowi, to ramiona, uda, talia, piersi.
Metoda zewnętrzna (nazywana także zimną ablacją)
W przypadku tej metody powstała energia działa na dwóch różnych płaszczyznach – prowadzi do silnego złuszczania naskórka oraz obkurczenia włókien kolagenowych. Taki typ zabiegu wykorzystuje się celem usunięcia blizn czy złuszczenia naskórka. Obszary, które poddawane są zimnej ablacji, to nie tylko ramiona, ale również uda, brzuch, klatka piersiowa, dekolt, twarz i dłonie.
Poznaj zalety zabiegu Renuvion na obwisłe ramiona
Procedura Renuvion, stosowana jako zabieg na obwisłe ramiona, jest przede wszystkim skuteczna i bezpieczna. Staje się to możliwe między innymi z uwagi na uzyskany podwójny efekt termiczny. Renuvion pozwala na wytworzenie w tkankach temperatury 85 stopni Celsjusza, wykorzystując przy tym wyłącznie 1% helu, ponadto na czas mniejszy niż pół sekundy. Reszta helu ma zadanie ochronić tkanki przed poparzeniem. Podczas zabiegu skóra może osiągnąć maksymalnie temperaturę do 41 stopni Celsjusza. Z uwagi na to nie jest konieczne korzystanie z termowizyjnych kamer czy dostępnych na rynku specjalistycznych czujników temperatury. Technologia Renuvion stanowi doskonalą alternatywę dla każdego pacjenta, który pragnie uzyskać rezultat ujędrnienia i obkurczenia obwisłej skóry, ale nie chce przy tym poddawać się chirurgicznym, a zatem inwazyjnym zabiegom usuwania nadmiaru skóry.
Przebieg zabiegu
Zabieg Renuvion opiera się na obkurczeniu i stymulowaniu produkowania zupełnie nowych włókien kolagenowych. Z uwagi na wybrany obszar ciała, który poddaje się oddziaływaniu helowej plazmy, terapia może trwać od 60 do 90 minut. Lekarz najpierw wykonuje małe nacięcie w skórze, przez które następnie wprowadza specjalistyczną sondę. W czasie, kiedy urządzenie pracuje, hel podgrzewają radiowe fale (pod ich wpływem zmienia on swój stan skupienia na plazmę). Dzięki temu możliwe staje się osiągnięcie tak zwanego podwójnego rezultatu termicznego – tkanki są nie tylko podgrzewane, ale też natychmiastowo schładzane.
Renuvion potrafi wytworzyć w tkankach temperaturę do 85 stopni Celsjusza, wykorzystując przy tym wyłącznie 1 % helu celem wytworzenia iskry, a ponadto na czas tylko 44 milisekund. Reszta helu spełnia funkcję ochronną przed przegrzaniem i poparzeniami, pochłaniając przy tym podniesioną temperaturę. Podczas przeprowadzania omawianego zabiegu skóra może osiągnąć maksymalnie 41 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie jest konieczne zastosowanie kamer termowizyjnych czy też czujników temperatury.
Skontaktuj się z nami
Jeśli chcesz wiedzieć, czy zabieg Renuvion jest odpowiedni dla Ciebie w celu obkurczenia skóry na ramionach, umów się na konsultację z naszym specjalistą. Osoba, która zmaga się z niezbyt jędrną skórą zarówno na ramionach, jak i w innych obszarach ciała, ma dzisiaj wiele możliwości, które pozwalają na poprawienie wyglądu. Jeśli chcesz dokładnie sprawdzić, co może Ci zaoferować współczesna medycyna estetyczna, skontaktuj się z nami.