fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zapalenie mieszków włosowych po depilacji. Gdzie leczyć we Wrocławiu?
Zapalenie mieszków włosowych po depilacji we Wrocławiu
Zapalenie mieszków włosowych pojawia się zwykle po depilacji albo goleniu i jest to przypadłość, którą można leczyć w naszym gabinecie we Wrocławiu. Po depilacji wykonanej woskiem albo po użyciu maszynki przy ujścia włosa mogą się rozwijać charakterystyczne skórne wykwity. Tego typu zmian nie powinno się lekceważyć. Długotrwałe zapalenie mieszków włosowych może prowadzić do rozwoju figówki gronkowca albo czyraka. Czyrak przejawia się jako bolące guzki. W przebiegu schorzenia stan zapalny może zaatakować głębokie warstwy naszej skóry oraz okołomieszkową tkankę. Z kolei figówka jest przewlekłym ropnym zapaleniem mieszków włosowych na brodzie, wardze górnej, policzkach, głównie u mężczyzn, które prowadzić może w rezultacie do bólu skóry i obrzęków. Jest jednak metoda, która umożliwia skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia, pomóc w problemie wrastania włosów i pojawiania się stanów zapalnych. Jest to tak zwana epilacja.

Spis treści
Przyczyny zapalenia
Objawy
Czy można wyleczyć?
Czym jest epilacja?
Epilacja a depilacja
Laserowe usuwanie owłosienia

Dlaczego zapalenie mieszków włosowych jest tak częstym zjawiskiem po wykonanej depilacji w gabinetach medycyny estetycznej np. we Wrocławiu?

Aby poznać przyczyny zapalenia mieszków włosowych, które powstają po depilacji w gabinetach medycyny estetycznej np. we Wrocławiu, warto przyjrzeć się ich budowie. Każdy włos znajduje się w swego rodzaju rurce, która nazywana jest mieszkiem włosowym, nie jest to jednak jedyny istotny element skóry znajdujący się w tejże okolicy. Do mieszków włosowych swoje ujście mają także gruczoły łojowe. Produkują one sebum, którego zadaniem jest ochrona skóry przez drobnoustrojami i szkodliwie działającymi zewnętrznymi czynnikami. Niestety uszkodzenia skóry mające związek z depilacją (wyrwanie włosa albo zacięcia) sprawiają, że niejako otwieramy drzwi do naszej skóry bakteriom. Bakterie te mogą się namnażać w okolicy mieszków włosowych, co na powierzchni skóry widoczne będzie w postaci krostek przepełnionych płynem surowiczym albo ropą. Tego typu krostki nierzadko zostają przebite przez włos wyrastający z konkretnego mieszka.

Objawy świadczące o stanie zapalnym

Kiedy dojdzie do zapalenia mieszków włosowych na powierzchni skóry pojawiają się podrażnienia i wykwity. Ponadto wypełnia je surowica lub ropa. Miejsce, gdzie dochodzi do zapalenia, zwykle zabarwione jest na jasnoczerwony kolor. Grudki i krostki mogą wystąpić nie tylko pojedynczo, ale także w większych grupach. Są one przyczyną irytującego swędzenia, a w niektórych sytuacjach również dolegliwości bólowych. U osób mających słabszą odporność, które przebyły niedawno jakąś infekcję, może występować osłabienie, zmęczenie czy nawet gorączka. Tego typu wykwity występują zwykle w okolicach bikini, twarzy, na pachach, ramionach, pośladkach czy nogach.

Czy zapalenie mieszków włosowych po depilacji można wyleczyć we Wrocławiu?

Jeżeli zapalenie mieszków włosowych po depilacji będzie się utrzymywało dłużej, a krostki przeobrażą się w sporych rozmiarów ropiejące zmiany, trzeba udać się z takim problemem do specjalisty gabinetu medycyny estetycznej we Wrocławiu. W przypadku leczenia przewlekłego zapalenia mieszków włosowych stosowane są antybiotyki. Lekarz może zalecić ich ogólnoustrojowo stosowanie albo w sposób miejscowy w postaci maści. Poza tym skóra w okolicach, gdzie doszło do zapalenia powinna być dezynfekowana. Można także nakładać na te miejsca kompresy rozgrzewające, które pomagają w samoistnym opróżnieniu się zmian. Czy zapalenie mieszków włosowych jest zatem uleczalne? Oczywiście, że tak, jednak w tym przypadku warto się także zainteresować skutecznymi sposobami na zapobieganie.

Czym jest epilacja laserowa?

Epilacja laserowa jest wspaniałym sposobem na usunięcie niechcianych włosków ze skóry w obrębie różnych okolic ciała. Od depilacji odróżnia ją to, iż niszczy ona cebulki włosowe, co prowadzi do trwałych rezultatów. Takich efektów nie da się osiągnąć domowymi metodami, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Epilacja a depilacja

Epilacja jest zabiegiem polegającym na trwałym usuwaniu włosów. Najważniejszą różnicą między epilacją a depilacją jest to, iż w czasie przeprowadzania depilacji usuwane jest owłosienie tylko na powierzchni skóry, a w czasie epilacji likwidowane są także te części włosów, które umiejscowione są pod skórą, wraz z cebulkami. Epilacja ma trwały charakter, w przeciwieństwie do depilacji, której rezultaty są niestety wyłącznie czasowe.

Następna różnica między epilacją a depilacją to miejsce, w którym wymienione zabiegi mogą zostać przeprowadzone. Depilacja może zostać przeprowadzona bez żadnych problemów w warunkach domowych z zastosowaniem akcesoriów, które kupimy w pobliskiej drogerii. Wyróżnić można przede wszystkim mechaniczną depilację (przy pomocy pasty cukrowej, wosku, depilatora czy maszynki do golenia), jak i chemiczną (z zastosowaniem żelu do depilacji, pianki albo kremu). Epilacja jest zabiegiem, który wykonuje się w gabinetach dermatologicznych. Zabiegi epilacji wymagają natomiast zastosowania profesjonalnego sprzętu medycznego.

Laser jako sposób na zapobieganie zapaleniu mieszków włosowych po depilacji, dostępny w naszym gabinecie we Wrocławiu

Epilacja laserowa w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu, traktowana jako sposób na zapobieganie zapaleniu mieszków włosowych po depilacji, to proces, podczas którego właściwej długości fale lasera oddziałują na melaninę. Po tym, jak światło lasera dotrze do barwnika, wytwarzana jest energia cieplna, która doprowadza do zniszczenia włosów razem z ich cebulkami. Żeby mogło się tak stać, włosy muszą być bowiem w fazie aktywnego wzrostu i musza mieć odpowiednią iloś
barwnika. Wymagane jest wykonywanie kilku zabiegów epilacji, celem usunięcia włosków, które podczas poprzednich sesji nie były jak dotąd zniszczone, gdyż były w nieaktywnej fazie wzrostu. W naszych gabinetach zabiegi wykonuje się z wykorzystaniem dwóch laserów.

Laser Thunder MT

zabiegi thunder glowice2-thunder  glowica-thunder

Jest to obecnie jeden z najmocniejszych laserów używanych do epilacji, który stosuje dwie różne długości fal świetlnych, co ma znaczący wpływ na przyspieszenie całego zabiegu, jak i zwiększenie jego efektywności. Jedna z długości fali lasera wykazuje powinowactwo do barwnika (melaniny), dlatego niszczy macierz i łodygę włosa, a druga z długości fali trafia do naczyń odpowiadających za odżywienie cebulek włosowych. Dzięki użyciu tej technologii możliwie staje się usuwanie wszelkich struktur włosowych na wybranym przez pacjenta obszarze skórnym. W czasie wykonywania zabiegu, stosowane jest chłodzenie skóry, co ma wpływ na zmniejszenie odczuwania oddziaływania lasera.

Laser Vectus

Laser Vectus jest urządzeniem, które może w trwały sposób usunąć owłosienie bez względu na jego kolor (oprócz włosów siwych, które pozbawione są barwnika) i karnację. Staje się to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego czytnika, który pozwala na w pełni indywidualne dobranie ustawień lasera dla uzyskania możliwie jak najlepszych rezultatów. Dwie głowice, mające różną wielkość, pozwalają na zoptymalizowanie przeprowadzenia zabiegu – mniejsza głowica potrafi dużo lepiej dopasować się do trudniej dostępnych lokalizacji, zaś większa w krótkim czasie usuwa owłosienie ze stosunkowo sporej powierzchni ciała.

Przygotowanie do zabiegu:

  • na miesiąc przed epilacją zalecane jest zaprzestanie używania pęsety, wosku, depilatora
  • nie wolno używać ziół światłouczulających (np. nagietek, dziurawiec) na dwa tygodnie przed epilacją,
  • kremy zawierające witaminę C i retinol nie powinny być używane na 2 tygodnie przed epilacją.

Jakie są przeciwskazania?

  • opryszczka,
  • łuszczyca,
  • bielactwo,
  • używanie środków światłouczulających,
  • ciąża.

Epilacja laserowa cieszy się pozytywnymi opiniami. Osoby, które skorzystały z takiego zabiegu, jasno podkreślają, iż możliwość trwałego pozbycia się owłosienia potrafi znacząco ułatwić ich funkcjonowanie i prowadzi do znacznych oszczędności czasu. Wiele osób uważa, że koszty wszystkich przeprowadzonych zabiegów rekompensowane są poprzez trwałość rezultatów. Wśród plusów, wymienia się także zakończenie kłopotów z wyrastającymi włoskami, jak i ewentualnymi stanami zapalnym w obrębie skóry.

Epilacja laserowa jest w pełni skutecznym sposobem na pozbycie się niechcianych włosków. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas, jak i zminimalizować ryzyko wystąpienia potencjalnych powikłań po wykonaniu domowej depilacji. Wykorzystując dostępne w Kaniowscy Clinic sposoby laserowego usuwania niechcianego owłosienia, zyskujesz pewność, iż zabieg przeprowadzili doświadczeni specjaliści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas